Sıfır Yeti Almak İçin Hangi Yolu İzlememiz Gerekir?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sıfır Yeti Almak İçin Hangi Yolu İzlememiz Gerekir?

İleti YetisizFakir » 02 Mar 2011, 16:44

Soru biraz garip oldu galiba

Aslında belirtmek istediğim şuydu:

Sıfır Yeti almak için Türkiyedeki Skoda bayilerine başvurmak şart mı yoksa başka bir şekilde almanın bir yolu var mı?

Nerden esti bu soru kafana diye soracaklar olacaktır illaki ona da cevabım şu:

Sitede bir sürü "siparişini verdim" bilmem "şu kadar ay sonra gelecek", yok "2 hafta sonra gelecek" felan filan.

Yani bu arkadaşlar sanki başka bi yerden getirtiyorlar gibi bi şey geldi aklıma...

Bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa teşekkür ederim.

O sipariş verenlerinkiler illaki ekstra donanımlı felan arabalar biliyorum onu.

Madem sıfır araba alınacak; yurt dışından sipariş üzerine fabrikasından yeni çıkmış yeti almak dururken neden 1 yıldır veya 1 aydır galeride bekleyen yetiyi alayım ki demi ama?

Beklerim acelem yok eğer tabi 2011 model olacaksa

çünkü biliyorsunuz en yeni üretilen araba eski sürümlerine göre en az hatalı olanıdır diye biliyorum

Kullanıcı avatarı
YetisizFakir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat GÜMÜŞEL
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti thejazz » 02 Mar 2011, 20:06

Ben aracı satın almaya karar verdiğimde, ne anlaştığım bayide ne de başka bir tanesinde istediğim Yeti yoktu. Dolayısıyla fabrikadan sipariş ettiler. Bu durumda teslimat 8 ile 12 hafta arasında değişiyor. Genellikle 8 hafta içerisinde teslim ediyorlarmış. Bakalım bu ay sonunda tam 2 ay olacak, umarım bir aksilik olmaz.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti octaviaman » 02 Mar 2011, 20:18

Araba satıcılarının bu sene izlediği taktik,az araç getirelim.

**** yok satalım-tok satalım şeklinde galiba*** :)
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti YetisizFakir » 03 Mar 2011, 15:13

thejazz yazdı:Ben aracı satın almaya karar verdiğimde, ne anlaştığım bayide ne de başka bir tanesinde istediğim Yeti yoktu. Dolayısıyla fabrikadan sipariş ettiler. Bu durumda teslimat 8 ile 12 hafta arasında değişiyor. Genellikle 8 hafta içerisinde teslim ediyorlarmış. Bakalım bu ay sonunda tam 2 ay olacak, umarım bir aksilik olmaz.

hadi şimdiden hayırlı olsun

kazasız belasız inşallah
Kullanıcı avatarı
YetisizFakir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat GÜMÜŞEL
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti technotibet » 03 Mar 2011, 17:05

Firmalar zaten kendi hazırladıkları ek donanımlar çerçevesinde araçları showrooma sokuyorlar. Ben de sizin gibi düşünmüş ve bu konu ile ilgili olarak CZ'ye msj yazmıştım, üretim bantlarındaki yoğunluk nedeni ile teslimat sorunu yaşandığını belirttiler. Ancak diğer konu da şu: Skoda parçaları AB menşei markalardan oluşuyor. Örneğin sanroof tadarikçi firma 24 saat üretim bantında Avrupa çıkışlı 16 firmaya ürün gönderiyor. Bazen çok araştırıyoruz ama öğrenimlerimiz ve kazanımlarımız oluyor. Tüm bu noktalara bakınca sonuç yoğunluk nedeni ile siparişlerin belirlenen tarihler içinde sunulması...
Az önce belirttiğim gibi ekstra donanımları zaten şirketler ekleterek şirketlerine alıyorlar. Birçok firma ile görüşerek karar alabilirsiniz.
İyi çalışmalar...
technotibet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: YETİ 1.2 DSG

İleti thejazz » 03 Mar 2011, 17:34

YetisizFakir yazdı:
thejazz yazdı:Ben aracı satın almaya karar verdiğimde, ne anlaştığım bayide ne de başka bir tanesinde istediğim Yeti yoktu. Dolayısıyla fabrikadan sipariş ettiler. Bu durumda teslimat 8 ile 12 hafta arasında değişiyor. Genellikle 8 hafta içerisinde teslim ediyorlarmış. Bakalım bu ay sonunda tam 2 ay olacak, umarım bir aksilik olmaz.

hadi şimdiden hayırlı olsun

kazasız belasız inşallah

Teşekkür ederim, daha iyileri sizin olsun.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti MATO YETI » 03 Mar 2011, 20:04

octaviaman yazdı:Araba satıcılarının bu sene izlediği taktik,az araç getirelim.

**** yok satalım-tok satalım şeklinde galiba*** :)

Merhaba,

Bu şekilde bir taktik olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Her bayide farklı donanımda araç bulunur. Her bayiyi arayarak istediğiniz donanımda bir araç bulamazsanız sipariş vermeniz gerekir. Sipariş verince de sıraya girmesi, üretime geçmesi, üretim bandından çıkıp gelmesi en az 8 haftayı buluyor ki bu örneğin BMW'de 4 ayı bulabiliyor bazen. Ama ben 2 aydan kısa süren özel üretim duymadım. Eve mobilya almıştık, 5 haftada gelmişti :D Her marka, her firma bol bol araç satmak ister. Bol araç satınca değeri düşmüyor ki tok satıcı olsun ;) Tam aksine değeri artıyor.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir