Yeti Off-Road Paket-Çamurluk Koruyucu (5L0 071 069) Montajı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti Off-Road Paket-Çamurluk Koruyucu (5L0 071 069) Montajı

İleti MATO YETI » 16 Mar 2011, 17:23

Engin bey, tamponun boyasız olan bölgesinin boyaya uygun olup olmadığını iyice araştırıp ondan sonra boyatın derim. Çünkü uygun değilse gittiğiniz yer para kazanmak için bunları boyayabilir. 1-2 ay içinde bu parçaların bazı bölegelerinden çatlaklar ve pul pul dökülmeler yaşayabilirsiniz. Taksilerin çoğunda görebilirsiniz dediğim olayı. Boyacı size "abi ben önce üzerine astar atacam sen merak etme" derse de sakın inanmayın. :) Eğer bu boyama işini yaparsanız da fotoğraflarını ve 2 ay sonraki durumunu, yaşadıklarınızı, deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirseniz çok seviniriz. Başkalarına bilgi olması açısından... Teşekkürler. İyi günler dilerim.

Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti alpino » 16 Mar 2011, 19:03

çok yakışmış, dehşet şık duruyor. güle güle kullanın. nazar değmesin.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti engin54 » 17 Mar 2011, 01:08

[quote="MATO YETI"]Engin bey, tamponun boyasız olan bölgesinin boyaya uygun olup olmadığını iyice araştırıp ondan sonra boyatın derim. Çünkü uygun değilse gittiğiniz yer para kazanmak için bunları boyayabilir. 1-2 ay içinde bu parçaların bazı bölegelerinden çatlaklar ve pul pul dökülmeler yaşayabilirsiniz. Taksilerin çoğunda görebilirsiniz dediğim olayı. Boyacı size "abi ben önce üzerine astar atacam sen merak etme" derse de sakın inanmayın. :) Eğer bu boyama işini yaparsanız da fotoğraflarını ve 2 ay sonraki durumunu, yaşadıklarınızı, deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirseniz çok seviniriz. Başkalarına bilgi olması açısından... Teşekkürler. İyi günler dilerim.[/quote

Erdem bey teşekkür ederim aslında 2 yere sordum korktular servis biz boyarız dedi orjinal boya attırmak istiyorum
aslında tam olarak jantları da değiştirip şu hale getirecem amg den jantı sordum 2000 euro dediler tam olarak ne zaman yaptırırım bilemiyorum önce jantları alıp boya yı sonra attıracam nasip yaptırır yaptırmaz koyacam siteye inşallah linkteki gibi olur sanırım

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... abNumber=2
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti thejazz » 17 Mar 2011, 10:48

Bana biraz fazla beyaz gibi geldi. Aracın hatları yoğun beyaz kullanınca yok oluyor gibi sanki. Özellikle yandan bakıldığında göz başka bir renk arıyor. Fazlaca beyaz olduğundan hatlar ortaya çıkmıyor. Tabi benim şahsi fikrim :)
Belki başka bir renk olsa daha iyi sonuç verebilir uygulama. Araç beyaz olunca açısı değişen ışıkta pek bir fark yaratamıyor diğer renklerdeki gibi.
Sonuç olarak beni rahatsız eden denge. Belirli oranlarda zıt renk arıyor gözüm hepsi bu :)
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti octaviaman » 17 Mar 2011, 13:02

Güle güle kullanın yakışmış aracınıza.Saldırgan ve sportif olmuş Yeti.

Boyatmayı düşünen arkadaşa şunu hatırlatmak isterim.
Plastik üstü boyayı iyi bir sanatkarın atması lazım.Yoksa illa ki atar,patlar, dökülür v.s. v.s. Ah vah olmasın,emekler paralar boşa gitmesin.
Bence Siyah-beyaz kontrast ın asaleti komple beyazla söner gider.Yine de zevk meselesidir .
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti MATO YETI » 17 Mar 2011, 13:18

engin54 yazdı:Erdem bey teşekkür ederim aslında 2 yere sordum korktular servis biz boyarız dedi orjinal boya attırmak istiyorum
aslında tam olarak jantları da değiştirip şu hale getirecem amg den jantı sordum 2000 euro dediler tam olarak ne zaman yaptırırım bilemiyorum önce jantları alıp boya yı sonra attıracam nasip yaptırır yaptırmaz koyacam siteye inşallah linkteki gibi olur sanırım

Engin bey jant kararı çok önemli. Jant sadece görünüşle ilgili bir parça değil biliyorsunuz. Aracın süspansiyonu ile direkt ilgili. Canavarın süspansiyonu oldukça yüksek ve orta üstü sert ayarlı. Yani yol ve arazi şartı için yapılmış, konfor ve güvenlik düzeyi orta seviyede. Büyük çaplı jant taktırmanın amacı şudur: "ben konfor istemiyorum, güvenlik istiyorum" Bu nedenle bu jantları aracın mevcut yayları ile kullanırsanız biraz komik olur. Bu jantları alırken kısa yay da almayı unutmayın ve aracınızı araziye sakın ama sakın çıkarmayın! Ciddi tavsiyemdir!
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti engin54 » 17 Mar 2011, 18:50

MATO YETI yazdı:
engin54 yazdı:Erdem bey teşekkür ederim aslında 2 yere sordum korktular servis biz boyarız dedi orjinal boya attırmak istiyorum

Engin bey jant kararı çok önemli. Jant sadece görünüşle ilgili bir parça değil biliyorsunuz. Aracın süspansiyonu ile direkt ilgili. Canavarın süspansiyonu oldukça yüksek ve orta üstü sert ayarlı. Yani yol ve arazi şartı için yapılmış, konfor ve güvenlik düzeyi orta seviyede. Büyük çaplı jant taktırmanın amacı şudur: "ben konfor istemiyorum, güvenlik istiyorum" Bu nedenle bu jantları aracın mevcut yayları ile kullanırsanız biraz komik olur. Bu jantları alırken kısa yay da almayı unutmayın ve aracınızı araziye sakın ama sakın çıkarmayın! Ciddi tavsiyemdir!

Sağol teşekkür ederim !!!

Bu araçtan önce golf vardı bende jant lar yaylar ve amortisörler i değiştirmiştim sağlam araçtı ki hayatımı kurtardılar. evet bilirim fonksiyonunun ne olacağını durma mesafesi , viraj ,anlık yol varyasyonları vs vs iyidirler(tüketim hariç) .
aslında ben antalyada yaşıyor ve ve uzaktan yakından arazi ile işim hiç olmuyor yollar zaten bizim burda çift şerit heryer. araba yoldan hiç çıkmıyor

neyse konumaza dönelim sezon açılacak turist gelecek ve para kazanacaz....
sonrasında boya lastik yay amortisör ve çekoslavakya dan afl fardan getirtecem.

toplamında 4000 euro + navigasyon 2300 tl maliyeti çıktı baştanmı yarattık ne
ama istediğim gibi olacak sanırım.
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti skodahastası » 03 Mar 2012, 12:14

nerden aldınız
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti skodahastası » 04 Mar 2012, 09:31

güncel

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 04 Mar 2012, 10:01

skodayeti yazdı:güncel
Niye güncel?

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti skodahastası » 04 Mar 2012, 10:28

skodaizm yazdı:
Niye güncel?

soru sorduğum için konu güncel kalsın soruma cevap alıyım diye

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erdemguner35 » 04 Mar 2012, 10:36

yapan arkadaş yurtdışından getirtmişti sanırım... ama sonra satılığa çıkardı arabayı heralde satmıştır.... süperskoda sitesinde var ve sanırım artık yetkili servislere de gelmiş... ama kaç paradır bilemem....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti skodaizm » 04 Mar 2012, 10:36

skodayeti yazdı:
skodaizm yazdı:
Niye güncel?

Eğer konuyu baştan okusaydın; ne güncel yazmaya ne de soruyu sormaya ihtiyacın kalacaktı.

Ancak sadece son mesaja bakıp konuyu okumaya bile gerek görülmeyince, forum böyle boş mesajlar ve gereksiz sorular ile doluyor.

Lütfen dikkat biraz. Diğer insanları da düşünüp en azından yazı yazdığınız bir konuyu bir defa olsun bir baştan okuyup konuları katletmeyiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bersu » 05 Mar 2012, 19:53

MATO YETI yazdı:

Erdem bey sizin bilginize sonsuz güvenim olduğu için size sormadan edemedim yetim active paket olduğu için jantları 16" ve klasik kapaklı şu an aracım 20.000 km de lastikleri değiştirme zamanım gelince(sizce kaç binde lastik değiştirmeliyim) 17" çelik jant almayı düşünüyorum sorun olurmu?yeti için önerdiğiniz bir jant modeli varmıdır? ayrıca aracımı hep şehir içi kullanacağımıda belirtmek isterim,şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dilerim
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti skodahastası » 05 Mar 2012, 20:05

skodaizm yazdı:
skodayeti yazdı:
skodaizm yazdı:
Niye güncel?

Eğer konuyu baştan okusaydın; ne güncel yazmaya ne de soruyu sormaya ihtiyacın kalacaktı.

Ancak sadece son mesaja bakıp konuyu okumaya bile gerek görülmeyince, forum böyle boş mesajlar ve gereksiz sorular ile doluyor.

Lütfen dikkat biraz. Diğer insanları da düşünüp en azından yazı yazdığınız bir konuyu bir defa olsun bir baştan okuyup konuları katletmeyiniz.

arkadaş çek cumhuriyetinden getirdiğini söylemiş birde link vermiş orda da ne adres nede birşey var sadece paket ile ilgili göreslleri mevcut maşka mesajdada burdada var gibisinden süperskodanın linkini vermiş pardon ama çek büyük biyer ben nerden aldığını nerden biliyim ben arkadaşa siz nerden aldınız diyorum ama size dikkat ediyorum nezaman bir mesaj atsam bir kusur arıyorsunuz pardon ama siz emir bey in ortak ı mısınız yada yöneticimisiniz

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 05 Mar 2012, 20:54

skodayeti yazdı: [arkadaş çek cumhuriyetinden getirdiğini söylemiş birde link vermiş orda da ne adres nede birşey var sadece paket ile ilgili göreslleri mevcut maşka mesajdada burdada var gibisinden süperskodanın linkini vermiş pardon ama çek büyük biyer ben nerden aldığını nerden biliyim ben arkadaşa siz nerden aldınız diyorum ama size dikkat ediyorum nezaman bir mesaj atsam bir kusur arıyorsunuz pardon ama siz emir bey in ortak ı mısınız yada yöneticimisiniz

Ne yönetici ne ortağım Ayrıca forum sahibi ile de hiç bir organik veya maddi bağlantım yok en fazla seni tanıdığım kadar tanırım.

Ancak kendimce ve herkesçe oldukca dikkat ettlen hususları ve konuları bir başkalarının katledip, boşuna mesaj kirliliği yapmalarına karşıyım.

Durum bundan ibaret.

Belli ki siz de mesajların ana içeriğini okumadan boş mesaj yazmaya devam ettikce daha çok mesajlaşacağız

Not: İyi forum takipçisi ve bu konuyu doğru düzgün okusaydınınız; ürünün skoda tarafından getirilip montajının da yine skoda yüce de yapıldığını ve hatta pakette yapıştırıcı ithalinin yapılmadığından başka markanın yapıştırıcısının kullanıldığını öğrenip, bir sene önce açılmış konuda da değişken fiyatın olabileceğini anlayıp soruyu bu kadar merak ediyorsanız konuyu açana özel mesajdan ÖM den sorardınız.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodahastası » 05 Mar 2012, 22:04

skodaizm yazdı:
skodayeti yazdı: [arkadaş çek cumhuriyetinden getirdiğini söylemiş birde link vermiş orda da ne adres nede birşey var sadece paket ile ilgili göreslleri mevcut maşka mesajdada burdada var gibisinden süperskodanın linkini vermiş pardon ama çek büyük biyer ben nerden aldığını nerden biliyim ben arkadaşa siz nerden aldınız diyorum ama size dikkat ediyorum nezaman bir mesaj atsam bir kusur arıyorsunuz pardon ama siz emir bey in ortak ı mısınız yada yöneticimisiniz

Ne yönetici ne ortağım Ayrıca forum sahibi ile de hiç bir organik veya maddi bağlantım yok en fazla seni tanıdığım kadar tanırım.

Ancak kendimce ve herkesçe oldukca dikkat ettlen hususları ve konuları bir başkalarının katledip, boşuna mesaj kirliliği yapmalarına karşıyım.

Durum bundan ibaret.

Belli ki siz de mesajların ana içeriğini okumadan boş mesaj yazmaya devam ettikce daha çok mesajlaşacağız

Not: İyi forum takipçisi ve bu konuyu doğru düzgün okusaydınınız; ürünün skoda tarafından getirilip montajının da yine skoda yüce de yapıldığını ve hatta pakette yapıştırıcı ithalinin yapılmadığından başka markanın yapıştırıcısının kullanıldığını öğrenip, bir sene önce açılmış konuda da değişken fiyatın olabileceğini anlayıp soruyu bu kadar merak ediyorsanız konuyu açana özel mesajdan ÖM den sorardınız.

burda yüce otp da montajı yapılmış diyor zaten oda yanlış orası bilfiğiniz yüce motor servis,bana arkadaşın yüce autodan siparişle getirdiğini kanıtlıcak yeri boyayarak yollarmısınız

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodahastası » 05 Mar 2012, 22:05

hatta ve hatta arkadaş burda yüce auto tarafından ithal edilmiyor bile demiş

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir