Yeti GreenLine

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti GreenLine

İleti sahipyayla » 09 Mar 2011, 16:26

Skoda Yeti : Be prepared for something wild! yapan yapıyo reklamı...yandaki cümleyi kopyalayıp youtube den izleyin yeti reklamını..bizim yüce oto nasıl olsa elimdekini satıyorum mantığıyla reklam falan yapmaz yani...

Kullanıcı avatarı
sahipyayla
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ibrahim yayla
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA YETİ 1.4 TSİ 125 HP

İleti junior » 09 Mar 2011, 20:40

octaviaman yazdı:Hocam kaşgayın suratında tip yok meymenet yok zaten.
Golfun yerden yükseğinin japon balığı versiyonu
süpr bir benzetme:D
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti YetisizFakir » 10 Mar 2011, 13:25

Konu dağılmış arkadaşlar

Kendine gelsin ben yazayım...

Konumuz yeti greenline

Biraz bekleyip greenline almakta fayda var tabiki bu apaçık ortada

lâkin

gelecek yeti greenline araçların fiyatı ne olacak bi bilgi yok yani şimdi 40.000 liraya alınan bir yeti

greenline olarak gene aynı fiyat mı olacak yoksa extra özellikleri ile daha mı pahalı olacak bu önemli konumuz dağılmasın lütfen

millet bir tek bilgiyi forumlardan alabiliyor

onu da dağıtmayalım ki forumda herkes istediği şeyi istediği başlıkta bulsun
Kullanıcı avatarı
YetisizFakir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat GÜMÜŞEL
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti octaviaman » 10 Mar 2011, 13:45

1.2 tsi den ortalama 7 ila 9 bin TL daha fazla fiyatı olur diye düşünüyorum..

Greenline mı olur ne olur bilemem ama eğer bu aracı alırsam kesinlikle 1.6 tdi seçenekli alırım.

Dizel araba kullanan birisi olarak 1.2 tsi dahi gözümü korkutuyor.Bir de şu tekeri dışarı takıp bagajı büyültseler çok iyi olur.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti erdemguner35 » 10 Mar 2011, 13:54

9 bin lik farkı kaç yılda amorti edeceğiz bu da önemli. aracı alıp 50.000 km binip satmaya karar verip keşke 9in daha az verseydim tsı alsaydım dememeli insan...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti thejazz » 10 Mar 2011, 14:04

Yeti Avrupa'da Greenline adı altında 1.6 Tdi motorla satılıyor. 1.2 Tsi kararımı vermeden önce, sürekli mail atarak ve telefonla 1.6 Tdi satışının ne zaman olacağına dair bilgi almak istedim ama maalesef Yüce Motor'dan kesin bir yanıt alamadım. Bende 1.2 Tsi almaya karar verdim. Senelik yaptığım yol 12.500 Km. 2007 Ocak ayında aldığım aracım şu an 53.000 Km'de. Dolayısıyla dizel aracın bana getirisi malumunuz.
Bagaj olayına gelince; 3 kişilik bir aileyiz ve şu an bagajı 285 lt. olan 3 kapı Corsam yeterli geliyor.(pandizotu indirince, 1 büyük bavul 2 ufak + çocuk arabası + ıvır zıvır poşetler ) Dolayısıyla Yeti bizim en doğru tercih oldu.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti MATO YETI » 16 Mar 2011, 17:07

octaviaman yazdı:....Bir de şu tekeri dışarı takıp bagajı büyültseler çok iyi olur.

Ben Tyre Dog diye bir cihaz aldım. (Cihazı Türkiye distribütöründen almaya kalkarsanız 600 küsür TL para istiyorlar! Onun yerine benim gibi e-bay'den 270 TL'ye Tayvan'daki üreticisinden direkt alabilirsiniz) Lastiklerin basıncını ölçüyor. Biraz kullanıp öyle yorum yazmak istemiştim. Şimdi yazayım diye düşündüm. Sistem gayet başarılı çalışıyor. 4 lastiğe 4 adet özel sübap kapağı takıyorsunuz. Bu kapaklar kablosuz olarak dijital ekranlı ana ünite ile haberleşiyor. 4 Lastiğin ayrı ayrı anlık basınç ve sıcaklığını ekrandan görebiliyorsunuz. Herhangi bir lastiğin basıncı cihaza girdiğiniz "olması gereken" basınçtan düşük olursa cihaz işitsel ve görsel uyarı veriyor. Ana üniteyi pille ya da aracın çakmak girişine bağlayarak elektrikle kullanabiliyorsunuz. İsterseniz bu cihazı aracın içinde uygun bulduğunuz bir yere ya da cama sabitleyebiliyorsunuz. Cihaz akıllı enerji kullanıyor, yani uzun süre tuşlarına basmazsanız ekranı uyku moduna alıyor. Araca ilk bindiğinizde cihaz bunu algılayarak sesli ikaz veriyor ve lastiklerin basınç değerlerini gösteriyor. Bu çok hoş! Lastiklere taktığınız kapaklar pille çalışıyor fakat korkmayın, lastik balanslarını etkilemeyecek kadar hafifler. Bu kapakların bir de çalınmaya karşı emniyet halkaları var ama benim hem işte hem de evde garaj olduğundan bunları kullanmıyorum. Kitin en güzel iki yanı 3 dakika içinde kurulumunu yapmanız ve diğer kitler gibi jant içinde olmadığından aracınızı satarken kiti 2 dakikada sökerek yeni aracınızda kullanabilmeniz.

Bu cihazı neden aldım? Ne sağlayacak?
1. Lastik basınçlarını anlık kontrol etmeniz yakıt tüketiminizi de kontrol altına almanızı sağlar
2. Lastikte meydana gelebilecek yavaş inmeyi önceden farkederek lastikle ilgili gerekli onarımı zaman kaybetmeden yaparak lastiğin patlamasını önleyebilirsiniz
3. Arazi koşullarında iseniz lastik basınçları sürekli kontrol altında olmalı
4. Yaz/Kış yol durumlarına göre lastik basınçlarını doğru olarak ayarlamanızı sağlıyor. Çoğu benzin istasyonundaki lastik şişirme cihazları hatalı ölçüm yapar fakat cihaz çok hassas ölçüm yaptığı için başka başka yerlerdeki cihazlara güvenme ihtiyacınız ortadan kalkar.

Fakat ben bu kiti başka bir nedenle de aldım: BAGAJ HACMİNİ BÜYÜTMEK!
İlk lastik değişim zamanında lastikleri RunFlat olarak alacağım. Böylece bagajdaki stepneyi kaldırıp onlarca litre yere sahip olacağım. RunFlat lastiklerin iç kısımlarında profil olduğundan lastiğin indiğini gözle anlamak çok zor. Bu nedenle lastik basıncını ölçen bir sisteminiz olması gerekiyor.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir