Yeti ÇELİK jANT SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti ÇELİK jANT SORUNU

İleti acinar19 » 05 Mar 2011, 22:05

İKİ AY ÖNCE 1.2 DSG ŞANZIMAN YETİ ALDIM. ÜZERİNDE ORJİNAL DİYE SKODA LOGOLU ÇELİK JANTLAR VARDI İLK YIKAMADA TÜM LOGOLAR DÖKÜLDÜ GİTTİ.SKODAYA HİÇ YAKIŞMADI!...

acinar19
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ALİ ÇINAR
Nereden: Çorum
Arabanız: YETİ 1.2 DSG

İleti octaviaman » 05 Mar 2011, 22:14

Geçmiş olsun.Bu nasıl bi logo ya da bu nasıl bi yıkama ki logolar dökülüyor.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti felicia_3437 » 05 Mar 2011, 22:18

ilginc bir olay bu ya bır de yetı dıyorsunuz bence yıkamacınızı hemen değiştirin mazala yarın öburgun kapılarınızda döküle bilir zira benım 95 felişimin kiler hala sorunsuz duruyorlarsa yıkamacınızda suc arayın skoda da değil
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti thejazz » 05 Mar 2011, 22:20

Çok ilginç, ne ile yıkıyorlar? Tinerle mi??
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 05 Mar 2011, 22:24

Bu araçların logoları jant ortası kapaklara bütünleşik olup yıkama ile yerinden çıkmaz.

Ya satılırken biri orijinali alıp yerine slikon yapıştırmalılardan koymuş,

Ya gece veya park halindeyken bie operasyon ile yerinden çıkarılıp yerine amblemsiz piyasa jant göbeği takılmış,

Yada sizin yıkamacı bu iki şık yerine kendisi bu işi halledip başka bir skoda ile toka etmiş.

Araç yeni model İki senelik değilse; siz aldığınız bayiye götürüp durumu anlatın. Orijinali düşmüşse( çok zor bir ihtimal) garantiden takarlar . Zaten orijinal kapak değilsede sizi bu konuda aydınlatırlar.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti felicia_3437 » 05 Mar 2011, 22:25

bence darbeli matkapla arkadaş ofrod yapmıış arazıde jantaki camurları da hıltı ıle cıkartmaya calışmışlardır ozaman göbeklerını dökmüş sorun basıt
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti acinar19 » 05 Mar 2011, 22:36

ARKADAŞLAR ARABAMI YENİ ALDIM İKİ AY OLMADI BİLE, HİÇ BİR ÇAMURLU VEYA ZORLU YOLLARDA KULLANMADIM.İLK DEFA YIKATTIM .YIKAMACIM NORMAL TABANCAYLA YIKIYOR HERHANGİ BİR KİMYASAL KULLANMIYOR.DÖRT JANTIN DÖRDÜ DE KAVLADI GİTTİ, ZATEN BAKTIM BASİT BİR YAPIŞTIRMA İLE YAPMIŞLAR LOGOLARI ÇOK AYIP ETTİLER ANKARA'DAKİ EFE HONDA PLAZADAKİLER SANIRIM SAHTE JANT TAKMIŞLAR........
acinar19
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia_3437 » 05 Mar 2011, 23:00

acinar19 yazdı:ARKADAŞLAR ARABAMI YENİ ALDIM İKİ AY OLMADI BİLE, HİÇ BİR ÇAMURLU VEYA ZORLU YOLLARDA KULLANMADIM.İLK DEFA YIKATTIM .YIKAMACIM NORMAL TABANCAYLA YIKIYOR HERHANGİ BİR KİMYASAL KULLANMIYOR.DÖRT JANTIN DÖRDÜ DE KAVLADI GİTTİ, ZATEN BAKTIM BASİT BİR YAPIŞTIRMA İLE YAPMIŞLAR LOGOLARI ÇOK AYIP ETTİLER ANKARA'DAKİ EFE HONDA PLAZADAKİLER SANIRIM SAHTE JANT TAKMIŞLAR........
abıcım demek ıstedığimiz markayı kötulemeyı boş yere aracılardır önemli olan onlar sılkonlu olması ımkansıs ya ben kendım cıft tarflı bantla taktım 3 yıldrı durduhu yerde duruyor fırca yıkamaya gırıyom cıkıyom camurda cok gecerım aşırı derece tanzikli sustutuyorum cıkmıyor sıfır aracınkı nın cıkması ımkansıs gıbı geliyor bence onlar sökülüp yanı orjınelerını alıp cakmalarını takmışlardır
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erdemguner35 » 05 Mar 2011, 23:18

Fotoğraflarını çekip burda paylaşırsanız eminim olay aydınlanacaktır.....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti h.zekeriya » 06 Mar 2011, 00:01

Ben de yıkadım kaç kere çıkmadı,başka problem olmasın..
h.zekeriya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: z.y.
Nereden: Ankara
Arabanız: yeti

İleti engin54 » 06 Mar 2011, 00:40

ŞİMDİ DURALIM ARKADAŞLAR

ÇELİK JANT KAPAKLI OLAN BENİM BİLDİĞİM.

ALEMİNYUM JANT 6 İE 8 BLOKTAN OLUŞANLAR AMBETİON VE EXPRİNCE DE STANDART

CELİK JANTI ACTİV MODELİNDE SUNULAN PLASTİK KAPAKLI İÇİ ÇELİK OLAN AĞIR JANTLAR

ŞİMDİ ARKADAŞA SORALIM HANGİSİ?
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti skodaizm » 06 Mar 2011, 09:44

engin54 yazdı:ŞİMDİ DURALIM ARKADAŞLAR

ÇELİK JANT KAPAKLI OLAN BENİM BİLDİĞİM.

ALEMİNYUM JANT 6 İE 8 BLOKTAN OLUŞANLAR AMBETİON VE EXPRİNCE DE STANDART

CELİK JANTI ACTİV MODELİNDE SUNULAN PLASTİK KAPAKLI İÇİ ÇELİK OLAN AĞIR JANTLAR

ŞİMDİ ARKADAŞA SORALIM HANGİSİ?
Hangisi, isterse plastik kapaklı bile olsa, orijinal jant veya kapaktaki amblemin yıkama ile gidecek şekilde olması imkansızdır. Sonuçta bu durumda bir bit yeniği gözüküyor.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti bersu » 09 Mar 2011, 11:19

bende kapaklı var defalarca sıcak buhar makinası ile kendim yıkadım bayiiden ilk aldığım hale dönmden başka bir değişiklik olmadı
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti MATO YETI » 09 Mar 2011, 15:16

skodaizm yazdı:Bu araçların logoları jant ortası kapaklara bütünleşik olup yıkama ile yerinden çıkmaz.

Ya satılırken biri orijinali alıp yerine slikon yapıştırmalılardan koymuş,

Ya gece veya park halindeyken bie operasyon ile yerinden çıkarılıp yerine amblemsiz piyasa jant göbeği takılmış,

Yada sizin yıkamacı bu iki şık yerine kendisi bu işi halledip başka bir skoda ile toka etmiş.

Araç yeni model İki senelik değilse; siz aldığınız bayiye götürüp durumu anlatın. Orijinali düşmüşse( çok zor bir ihtimal) garantiden takarlar . Zaten orijinal kapak değilsede sizi bu konuda aydınlatırlar.

__Hakan Ün__

Katılıyorum.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti engin54 » 09 Mar 2011, 17:12

püskürtme suyun basıncı 200 ile 350 bar basıncla suyu püskürtüyor. suyun cıktığı deliğin kısılması sonucu suyun basıncını arttırıyor. 300 bar basınclı azı kısılmış olam su pompasından çıkan su kağıdı kumaşı delebiliyor. Hatta ele geldiği zaman elide kesiyor bir bıçak gibi. plastik aksama geldiği zaman düz satıhlarda bir sorun çıkartmıyor fakay yamalı ek ve bunun gibi malzemelerde cankapağın ortası gibi durumda sökmesi olasıdır.

bilgi zebiart antalya
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti adilektasli » 09 Mar 2011, 21:21

Sayın Ali Çınar,

Forumdaki eski arkadaşlar bilirler benim jant maceramı. Honda Efe demişsiniz. Orası Ata Plaza ile aynı yer. İkinci el mi aldınız anlayamadım. Ama anladığım kadarıyla jantlarınız orjinal değil ve göbek kapaklarına da yapıştırmalı skoda logosu yapıştırmışlar. Onlar da bir süre sonra kalkıyor zaten. Orjinal olsa başınıza böyle bir iş gelmezdi. Benim aracı aldığım zamanda da daha sonra da Ata oto sahte jantları sıfır arabalara takmaya devam etti. Sokakta ne zaman orjinal jantı olmayan bir skoda görsem plakasında ata oto reklamı görürüm hep.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti MATO YETI » 10 Mar 2011, 09:08

Eğer böyle bir durum varsa bayiyi derhal Skoda Yüce Motor'a bildirmenizi tavsiye ediyorum. Janlarınızı da gidip mutlaka değiştirtin.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti acinar19 » 13 Mar 2011, 23:52

adilektasli yazdı:Sayın Ali Çınar,

Forumdaki eski arkadaşlar bilirler benim jant maceramı. Honda Efe demişsiniz. Orası Ata Plaza ile aynı yer. İkinci el mi aldınız anlayamadım. Ama anladığım kadarıyla jantlarınız orjinal değil ve göbek kapaklarına da yapıştırmalı skoda logosu yapıştırmışlar. Onlar da bir süre sonra kalkıyor zaten. Orjinal olsa başınıza böyle bir iş gelmezdi. Benim aracı aldığım zamanda da daha sonra da Ata oto sahte jantları sıfır arabalara takmaya devam etti. Sokakta ne zaman orjinal jantı olmayan bir skoda görsem plakasında ata oto reklamı görürüm hep.

EVET ARKADAŞIM SEN BENİ ANLAMIŞSIN BAŞINA GELDİĞİ İÇİN.ARABAMI İKİNCİ ELDEN ALMADIM SIFIR ALDIM.SİZ YUKARIDA BEKLEYİN ARACINIZ SERVİSTE HAZIRLANIYOR DEDİLER BEN YUKARIDA BEKLERKENGEREGİNİ YAPIP JANTLARI SAHTELERİYLE DEĞİŞTİRMİŞLER.
acinar19
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir