Yeti 1.2 Active DSG - İç Aksesuar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti 1.2 Active DSG - İç Aksesuar

İleti mmkarahan » 18 Nis 2011, 12:22

İkinci el bir Yeti aldim, 9,000 km de.
Ancak, fiyat kalite olarak ne kadar iyi gözükse de bazi ek donanımlara ihtiyacım var.

Bunlarin başında;
1. Görüntülü/ya da sesli park sensörü
2. Kol dayama aparatı
3. Arka hoparlör
4. Camlara rüzgarlık
5. Soğutucu

Yakın olduğu için bunları Doğuş Otoya sordum ancak, bir tek sesli sensör için olumlu cevap verdiler onun da fiyatı aşırı geldi...

Bu aksesuarların orjinalini ya da uyumlusunu bulabilme şansım var mı diye merak ediyorum...

Teşekkürler,

MKarahan

mmkarahan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: m karahan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda yeti 1.2

İleti octaviaman » 18 Nis 2011, 12:29

Güvenilir bir aksesoğancı da hepsi halledilir.Servise ödeyeceğin rakamın %30 u gibi bir rakama çıkar.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti mmkarahan » 18 Nis 2011, 12:36

var mi tavsiye edilebilecek bir aksesuar...
mmkarahan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: m karahan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda yeti 1.2

İleti alirıza » 18 Nis 2011, 14:22

mmkarahan yazdı:İkinci el bir Yeti aldim, 9,000 km de.
Ancak, fiyat kalite olarak ne kadar iyi gözükse de bazi ek donanımlara ihtiyacım var.

Bunlarin başında;
1. Görüntülü/ya da sesli park sensörü
2. Kol dayama aparatı
3. Arka hoparlör
4. Camlara rüzgarlık
5. Soğutucu

Yakın olduğu için bunları Doğuş Otoya sordum ancak, bir tek sesli sensör için olumlu cevap verdiler onun da fiyatı aşırı geldi...

Bu aksesuarların orjinalini ya da uyumlusunu bulabilme şansım var mı diye merak ediyorum...

Teşekkürler,

MKarahan

bunların hepsini de hepsiburada.com da bulabilirsin .orjinal olmasına da çok gerek yok bu parçaların..
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti pureman » 18 Nis 2011, 16:22

Kol dayama 1000 tl'nin üzerinde Yeti'de.. Sebep ise vitesin olduğu bölümün bile komple değişmesi gerekiyormuş orjinal kol dayama için..

Diğer aksesuarlar bildiğim kadarıyla istenirse geliyormuş..

Şu park sensörünün kodunu ve fiyatını keşke yazsaydınız bilgi olurdu..

Ben size bu forumda Mato Yeti nikiyle yazan Erdem arkadaşımızın hazırladığı aksesuar sitesinin linkini vereyim..

Sizde öğrendiğiniz orjinal aksesuarların ismi, kodu ve fiyatını yazarsanız sevinirim..

sitenin linki için tıklayın
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti MATO YETI » 18 Nis 2011, 16:36

Merhaba,

Önerilerim:
1. Görüntülü/ya da sesli park sensörü: Görüntülü park sensörü benim aracımda var ama hiç bakmıyorum inanın. Zaten geri giderken arkama dönüp arka cama bakarken ekrana neden bakayım anlamıyorum Eğer görüntüden kastınız kamera ise buna uygun ses/monitör sisteminiz olmasını gerektirir ki buna girerseniz aracın ses ve video özelliklerini bütünsel olarak tasarlamanızı tavsiye ederim.
Sonuç olarak ihtiyacınız güvenli park ise sesli uyarılı bir sonar sistem işinizi çok iyi görecektir diye düşünüyorum.
2. Kol dayama aparatı: Kesinlikle orijinal parça öneriyorum. Parça adı ARM REST. Numarası muhtemelen 5L0864207A ya da 5L0864207B'dir. Çek Cumhuriyeti satış fiyatı 270 TL'ye geliyor. Kaynak: https://eshop.skoda-auto.cz/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogSearchResultView) Ancak pureman'ın yazdığına göre vites bölgesinin değişmesi gerekiyormuş...
3. Arka hoparlör: Bunu tüm sistemle birlikte değerlendirin derim. Ayrıca araçtaki hoparlörler aktif olabilir. Bu durumda arkalar için aktif hoparlör almanız gerekir ki bu da çok kolay değil. (Aktif hoparlörlerde güç kaynağı hoparlördedir, amfilikatör beslemez)
4. Camlara rüzgarlık: Bunları ben sipariş vermiştim, ücretini de ödemiştim ama daha sonradan artık orijinal rüzgarlıkların üretilmediği bilgisi verildi. Sonradan düşündüğümde iyi ki almamışım dedim çünkü orijinaller saydam, yani renksiz. Bu adreste koyu renkli olarak yapmışlar: http://www.superskoda.com/de/scripts/zbozi.php?num_all=53&POCETMAX=30&Trideni=VahaProOddeleni%20DESC,JmenoZbozi&KID=720 ön kapılar için ya da tüm kapılar için alabiliyorsunuz. Almayı düşünürseniz birlikte sipariş verebiliriz çünkü ben de istiyorum.
5. Soğutucu: Orijinal olmasının hiç bir önemi yok, istediğiniz herhangi bir ürün alabilirsiniz. Eğer kastınız aracın klima sistemindeki soğutma fonksiyonu ise bunun sonradan yaptırılabileceğini sanmıyorum. Çok uğraşmanız gerekecektir...
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti pureman » 18 Nis 2011, 17:00

Erdem 4.'de belirttiğin rüzgarlıklar kullanışlı mı?
pureman
CLASSIC
CLASSIC

İleti MATO YETI » 19 Nis 2011, 18:38

Bence çok çok kullanışlı. Klimayı açınca gözlerim kupkuru oluyor, sürekli kapatma/kırpma isteği oluyor göz yaşının kurumasından dolayı. Camları hafif açınca içerideki hava kurumuyor ama yağmur yağdığında camları açamıyoruz tabi. Rüzgarlıklar yağmur yağdığında hem iç havanın kurumaması hem de camların buğu olmamasını sağlıyor.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti pureman » 20 Nis 2011, 10:10

Sanırım bir Almanya seyahati olacak bu aralar.. Gittiğimde alayım o zaman..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

İleti bersu » 20 Nis 2011, 10:33

Erdem bey iyiki varsınız ve yazmaya zamanınız oluyor yaklaşık 40 yıldır araba kullanırım sizden bu formda öğrendiklerim 40 yılı katladı diyebilirim paylaşımlarınız için teşekkürler
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti MATO YETI » 20 Nis 2011, 21:17

pureman yazdı:Sanırım bir Almanya seyahati olacak bu aralar.. Gittiğimde alayım o zaman..

Al üstat, al. Hayırlı olsun, biz istemeyiz :cry:
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti pureman » 21 Nis 2011, 08:50

İstersen sana da alırım.. (:
pureman
CLASSIC
CLASSIC