Yetiyi aldık, izlenimler ve bir kaç soru

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yetiyi aldık, izlenimler ve bir kaç soru

İleti Mertol » 26 May 2011, 23:15

Selamlar;

Geçen ay sonunda ikinci el 2010 model bir 1.2TSI otomatik Yeti Experience aldık. Sitede yardımcı olan herkeslere teşekkürler.

Hanım, büyük bir keyifle kullanıyor; zira benim ehliyetim yok ve zannederim bu şekilde kalacak.

Bir kaç ufak tefek kusura karşılık ödenen parayı hakettiğini belirtebilirim. Dışarıdan görünümü bence gayet güzel, amacına uygun ve iç hacminden maksimum faydalanan bir yapısı var. 183 boyundayım, önde uzun birisi otursa bile arkada çok rahat gidiyorum. İşçilikte gayet kaliteli, Golf'den çok farklı değil, Audi'den az daha kötü ama bu fiyata 2007 A3 ancak alıyorduk.

Park etmesi çok kolay (genelde ben manevra yaptırıyorum ) , bir çok yere kolaylıkla sığıyor ve park sensörleri son derece hatasız çalışıyor.

Aracın biraz yüksek olmasının çok faydası oldu, zira İstanbul yollarının araziden farkı yok, hanımda acami, çukura girmeyecem diye sağa sola kendini atmıyor, ki hepinizin sağlığı için atmasın daha iyi. Ayrıca kaldırıma sürtme derdide yok sayılır ki, bizim ki çok dikkatli değildir.

1.2TSI gitmez diyenler için, özetleyeyim , gidiyor. En azından bize fazla geliyor.

Bir kaç sorum olacaktı, yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- Geri vitese alınca sağ aynanın aşağıya bakmasını sağlayan özellik sadece elektrikli koltuk alınca mı geliyor? Şayet öyleyse elektrikli koltuk'a yükseltmek için ne yapmak lazım?

2- Bolero'da std'da bluetooth yok değil mi? Mutlaka bağlantı kitini almak gerekiyor diye anlıyorum. İkinci eline 500-700 istiyorlar bağlantı kitinin, daha makul alabileceğim bir yer var mıdır bildiğiniz?

3- Ön park sensörleri ne kadardır aşağı yukarı fikri olan var mı?

4- Eşim için park etme kursu bilen var mı? Her seferinde aşağıya inmekten bıktım...

Kazasız günler dileğiyle..
Mertol

Mertol
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mertol ozyoney
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 27 May 2011, 08:02

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Sorularınız araca özel olduğu için alma niyetiyle incelemiş yada araca sahip arkadaşlar dışında yanıt verebilecek pek fazla sayıda üyemiz olmaaybilir. Ama genel olarak şunları söyleyim sonradan elektrikli koltuğa dönmek mümkün olmaz çok ciddi bir maliyeti olur koltukları ve gerekli elektronik kontrol donanımlarını sıfırdan almanız gerekir araç tesisatıda bu değişikliğe elverişli olmayabilir. Park ederken sağ aynanın aşağıya bakması konusu sadece yazılım ile aktif edilebilen bir özellik olabilir her servis bilmez bu konuyu http://briskoda.net/forums/forum/176-sk ... al-guides/ forumlarına sormakta yarar var.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti pureman » 27 May 2011, 10:00

1- Geri vitese alınca sağ aynanın aşağıya bakmasını sağlayan özellik sadece elektrikli koltuk alınca mı geliyor? Şayet öyleyse elektrikli koltuk'a yükseltmek için ne yapmak lazım?

- Bu dediğiniz özelliği bilmiyorum.. Sanırım servis size bu konuda bilgi verir..

2- Bolero'da std'da bluetooth yok değil mi? Mutlaka bağlantı kitini almak gerekiyor diye anlıyorum. İkinci eline 500-700 istiyorlar bağlantı kitinin, daha makul alabileceğim bir yer var mıdır bildiğiniz?

- Ender elektronik var İstanbulda.. Onlardan uygun fiyata bluetooth kiti alabilirsiniz..

- Bildiğim kadarıyla orjinal ön park sensörü Türkiye'de yok.. Sonradan taktırmak için başka marka sensörler kullanılabilir ama araç elektrik aksaamı üzerinde ayar da gerekiyor.. Çünkü sensörü aktif etmek için sanırım park lambasına bağlamalılar yoksa her türlü ötecektir..

4- Eşim için park etme kursu bilen var mı? Her seferinde aşağıya inmekten bıktım..

Bence eşinize park kursundan ziyade ön camda ön sağ ve ön sol tekerin nereye geldiğini ezberletmeye çalışın.. Teker izini camdan ezberlerse çok daha rahat halleder.. Geri geri gitmek içinse aynalar (dikiz ve sağ-sol aynalar) yeterli.. Satece kontrollü olmak kafi..

Aracınızı güle güle kullanın.. Hayırlı olsun..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti hanefi » 29 May 2011, 12:03

Mertol yazdı:Selamlar;

Geçen ay sonunda ikinci el 2010 model bir 1.2TSI otomatik Yeti Experience aldık. Sitede yardımcı olan herkeslere teşekkürler.

Hanım, büyük bir keyifle kullanıyor; zira benim ehliyetim yok ve zannederim bu şekilde kalacak.

Bir kaç ufak tefek kusura karşılık ödenen parayı hakettiğini belirtebilirim. Dışarıdan görünümü bence gayet güzel, amacına uygun ve iç hacminden maksimum faydalanan bir yapısı var. 183 boyundayım, önde uzun birisi otursa bile arkada çok rahat gidiyorum. İşçilikte gayet kaliteli, Golf'den çok farklı değil, Audi'den az daha kötü ama bu fiyata 2007 A3 ancak alıyorduk.

Park etmesi çok kolay (genelde ben manevra yaptırıyorum ) , bir çok yere kolaylıkla sığıyor ve park sensörleri son derece hatasız çalışıyor.

Aracın biraz yüksek olmasının çok faydası oldu, zira İstanbul yollarının araziden farkı yok, hanımda acami, çukura girmeyecem diye sağa sola kendini atmıyor, ki hepinizin sağlığı için atmasın daha iyi. Ayrıca kaldırıma sürtme derdide yok sayılır ki, bizim ki çok dikkatli değildir.

1.2TSI gitmez diyenler için, özetleyeyim , gidiyor. En azından bize fazla geliyor.

4- Eşim için park etme kursu bilen var mı? Her seferinde aşağıya inmekten bıktım...

Kazasız günler dileğiyle..
Mertol

hayırlı olsun ne kadara mal oldu size??
hanefi
CLASSIC
CLASSIC

İleti HakanAltunay » 29 May 2011, 13:44

Cevap :

1 - Elektrikli koltukla sağ ayna aşağıya düşüyor fabrika çıkışında özel siparişle alabilirdiniz daha yaptırmanız mümkün değil.

2 - Bolero yerine Nevcox Navigasyon sistemi tercih etmenizi öneririm.

3 - Ön park sensörü taktırmak çok mantıklı değil sonradan takılanlarda iptal tuşu olmuyor her ışıkta durduğunuzda hareket halinde yada park ederken sürekli öter tavsiye etmiyorum.

4 - :)

Hayırlı olsun...
[size=2]
[/size]
Kullanıcı avatarı
HakanAltunay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan ALTUNAY
Nereden: Samsun
Arabanız: Skoda Fabia 2011 Ambiente Dinamik

İleti Abdülkadir » 29 May 2011, 13:55