EPC & ASR arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EPC & ASR arızası

İleti rtkebo » 16 Ağu 2011, 21:01

Merhabalar.

2011 model (Ocak 2011 teslim) Yeti 1.2 DSG Ambition kullanıcısıyım.

Aracımız şu anda 8200 km'de. Bahsedeceğim problem iki kez başıma geldi, 5250 km'de ve 8000 km'de.
İlk olay Haziran'da Çeşme-İzmir yolunda, ikincisi Ağustos'ta Keşan-Malkara yolunda. İki olayda da hız sabit, yaklaşık 110 km idi.

Olay şöyle gelişiyor. Yolda ilerlerken birde uyarı sesi geliyor ve bu uyarı ile beraber hem EPC hem de ASR lambaları yanıyor, ekranda da "Engine Failure" yazısı çıkıyor. Araba gazdan kesiliyor, ama direk olarak da durmuyor, kenara rahatça çekiyorsunuz, durmanızla beraber araç da stop ediyor. Aklıma tek gelen bilgisayardaki gibi "aç-kapa" yapmak, yapıyorum, hiçbirşey yokmuş gibi devam ediyorum.

İkinci kez olmasa kafaya takmayacaktım da şimdi ne yapsam diye düşünüyorum. Servise götüreyim diyorum ama hiçbirşey bulamayacaklarına neredeyse eminim. Servise gitmekteki tek amacım şikayetimin bir şekilde kayda geçmesi. En azından garantisi sürerken ben bildireyim, sonra başımıza ne gelir bilemeyiz.

Sizlerle de hem paylaşmak hem de benzer bir durum yaşayan var mı diye sormak istedim.

rtkebo
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Yeti

İleti abrek » 16 Ağu 2011, 22:19

en doğrusu garantili ise servise getirmek
Kullanıcı avatarı
abrek
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EMİN KAYA
Nereden: Düzce
Arabanız: FABİA TDI CLASIC

İleti murat11h1 » 16 Ağu 2011, 22:41

iki şeyi anlayamadım?
1.Araçta bir arıza çıkmayacağından nasıl bu kadar emin olabilirsin? Belki bilgisayarla 3dk.da sorun açığa çıkacak.
2.Aracın garantisi var ama servise gitmiyosun?
:?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti rtkebo » 20 Ağu 2011, 07:10

Teşekkürler.

Servise götüreceğim elbet de birşey bulamayacaklarını düşünüyorum, belki de dediğiniz gibi hemen çıkar. Yanlış anlaşılmasın lütfen, arıza olmadığını değil, zaman zaman ortaya çıkan elektronik bir problem olduğu için teşhis konulmasında zorlanılacağını, servisin de zorlandığı birşeyle uğraşıp kendini yormayacağını düşünüyorum.

Servise gittiğim zaman aldığım sonucu aktaracağım.
rtkebo
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 20 Ağu 2011, 13:48

skodanın çok satıldığı illerdeki yada işinin ustası bir servise gitmekte fayda var.o uyarı ışığı yandı ise arıza kaydı düşer.bilgisayara bağlanınca akkoyun karakoyun belli olur.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti taner_octavia » 20 Ağu 2011, 14:20

bence gidin serviste cogu arıza cıkabiliyo.ama ben olsam yolda kalmaktan korkarım.en azından arızadan dolayı servise gidip bisey yok dediklerinde yolda kalırsam gelirsiniz cekmeye diye kulaklarını doldururm.sonra birden yolda kaldım demek daha kötü.sonucta garantili arac.cekici masrafı vermem sahsen...
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti engin54 » 23 Ağu 2011, 15:37

öncelikle geçmiş olsun araçta sarsılma varmı budurumda motorda bilhassa yarım çaılışır gibi bir durum oluşuyormu.
kenara çekerken aç kapadan önce
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti rtkebo » 04 Eyl 2011, 19:35

Teşekkürler.

Motor çekişten düşüyor, ta ki durana kadar, durunca stop ediyor. Kitapçığında bu uyarı çıktığında aracın uygun bir sürüş stili seçip servise kadar gidilmesini sağlayacağı söyleniyor ama bu sistem nasıl işliyor bilemiyorum.

Bayram tatilinde 1500 km daha yaptık, toplam kilometre oldu 9800. Bu kez yolda herhangi bir arıza vermedi. Tatil öncesi yetkili servisi aradım, "bayramdan sonra bir getirin, cihaza bağlayalım" dediler. Hafta içi mesai saatlerim gereği ve aracımı da işe gidip gelirken kullanmadığım için sadece cumartesi günlerim müsahit, bu da servise gideceğim zamanı geciktiriyor, yapacak birşey yok.

Sonucu bildireceğim.
rtkebo
CLASSIC
CLASSIC

İleti derbeder » 04 Eyl 2011, 21:03

Umarım sorununuz giderilir. Neticeyi bekliyoruz
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti rtkebo » 10 Eyl 2011, 15:55

Cuma günü (dün) servisten cumartesi günü için (bugün) saat 10'a randevu aldım. Sabah 09:45'te servisteydim. Oradaki yetkili şöyle dedi: "Aşağısı (servis alanı) dolu." Randevu ile geldiğimi söyledim, verdiği cevap şöyle: "Evet ama sizden önce çok gelen oldu". İşte ülkemizde insanların yaptıkları işe ve karşılarındakine saygıları bundan ibaret. Araç garantiden çıkmasın diye 2 sene bu adamlarla muhattap olacağım diye sıkıldıkça böyle gariplikler yaşıyorum.

Neyse, bunları söyledi ama aracı aşağı götürdüler, 1/2 saat içinde de geri getirdiler. Cihaza bağlamışlar, hatayı görmüşler, sıfırlamışlar. "Hata oluştuğu zaman getirirseniz daha iyi sonuç alırız" gibi standart ama anlamsız birşey söylediler. Problem yakıttan veya sistemsel olabilirmiş. Bu ihtimaller benim de aklıma gelmişti de yine de götürmemiş olmamak için servise gittim. Merak ettiğim şu. Acaba Yükselen'in servisindeki cihaza araç bağlanınca çıkan hata Skoda'nın merkezine gidip orada bir havuzda falan toplanıyor mu? Böyle birşey olsa güzel bir uygulama olur ama var mı bilmiyorum.

Şimdilik bu kadar. Kalın sağlıcakla.
rtkebo
CLASSIC
CLASSIC

İleti pureman » 12 Eyl 2011, 11:38

Skodanın en temel problemi satış sonrası "saldım çayıra mevlam kayıra" politikası devam ediyor..

Böyle gittikçede böyle en iyi senelerinde 7-8 bin araç satarak günlerini geçirirler..

Size tavsiyem yüce otoya götürmeniz.. Orada belki ilgi alaka daha iyi olabilir..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti engin54 » 13 Eyl 2011, 15:10

Bahsettiğiniz hata enjeksiyonlardan kaynaklanan bir hata sanırım aynısı bende oldu ama benimki devam etti 274 km olmuştu hatırladığım kadarıyla servise 10 dakka mesafedeydim 30 dakkada geldiler tatil günüydü aracı servise getirdiler araç 2 yanma odası arızası yani enjeksiyonlardan biri çalışmıyordu servis md aradılar adam yapın dedi parca yok dediler personel bana evinize gidebilirsiniz dedi fakat araç veremeyiz yada bırakamayız biz gezici sevisiz dedi sonra satışı yapan arkadaşı aradım sonuçmu bekle seni arayacam dedi sonra aradı ve dediki yapacaklar dedi servis müdürü telde personele yapın dedimya parca yoksa diğer sıfırdan sökün ve takın demiş 30 dakkada yaptılar.

sorun benzin 100% benzin ama bana benzinden diye kağıt vermediler.

antalya servisi bir numara diyebilirim.
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

İleti pureman » 14 Eyl 2011, 14:40

Engin Antalya'da tek servis mi var?
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti erdemguner35 » 14 Eyl 2011, 15:01

sorun benzin 100% benzin ama bana benzinden diye kağıt vermediler.

Engin Bey benzini nerden alıyordunuzda sorun çıktı ve kaç oktan alıyordunuz?

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti forman37 » 14 Eyl 2011, 20:49

kırlı benzınler yuzunden egr arızası falan vermıs olabılır kontrol ettırın pc ile
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti rtkebo » 17 Eyl 2011, 06:53

Bilgilendirmeler ve cevaplar için teşekkürler...
rtkebo
CLASSIC
CLASSIC

İleti engin54 » 17 Eyl 2011, 19:54

evet malesef tek hava alanı karsısı antalya
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

İleti engin54 » 17 Eyl 2011, 19:56

erdemguner35 yazdı:sorun benzin 100% benzin ama bana benzinden diye kağıt vermediler.

Engin Bey benzini nerden alıyordunuzda sorun çıktı ve kaç oktan alıyordunuz?

Servis müdürü 95 dedi ve öyle devam ediyorum. Şimdi teke düştü zaten sanırım 95 opet den almıştım birdaha girmedim oraya
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir