EPC & ASR arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EPC & ASR arızası

İleti erdemguner35 » 17 Eyl 2011, 20:30

Ben aracı almadan önce kullanım klavuzunu indirmiştim orda depo kapağında 95 yazıyosa 97 kullanabilir ve bu performans artışı ve düşük yakıt tüketimi sağlayabilir diyordu... neyse aracı teslim aldım hemen benzinliğin yolunu tuttum... ilk 2 depomu 97 oktan aldım... şimdi son olarak hadi bide 95 alayım dedim ama sanki çok çok az prfrmans düşüklüğü oldu.... belkide bana öyle geldi... önceden okudum ya o ibareyi.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti S.Deniz ARI » 18 Eyl 2011, 12:08

aynı sorunu bende yaşadım sorun turbodaki valflerden kaynaklanıyomuş yani gelen havayla çıkan hava oranını turbo üzerindeki bi magnet çalışmadığı için ayarlayamıyomuş o yüzden motor hata verip gaz pedalı elektronik olduğu için araba gaz kesiyo.iki kere servise gittim ilkinde bilgisayara bağlayıp hatayı çözdüler ama aynısı yine tekrarlandı sonunda turbo komple değişti.aldğınız benzinle bi alakası yok sorun turbodan kaynaklanıyo.
S.Deniz ARI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti erdemguner35 » 18 Eyl 2011, 12:33

yok canım öyle gaz kesme gaz yememe gibi bir durum söz konusu değil kesinlikle... misal vermek istediğim 10 saniyede 100 km ye çıkıyosa şimdi 11 saniyede çıkıyo gibisinden...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti engin54 » 18 Eyl 2011, 13:25

Arkadasım meraklı bir adamım ne neden niye sorusunu soran bir tipim ve ingilizcem de iyidir pc bağlantısını ve ustayla saat 22 gibiydi çay kahve muhabbet bandında arızalı yeri değiştiediler.ve o arızalı parcayı elime alıp inceledim.
kalem kapağı kadar 5cm en fazla ucunda kılcal delikten biraz fazla deliği olan bir metal o değişti aracta sorun kalmadı
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti S.Deniz ARI » 18 Eyl 2011, 13:54

erdemguner35 yazdı:yok canım öyle gaz kesme gaz yememe gibi bir durum söz konusu değil kesinlikle... misal vermek istediğim 10 saniyede 100 km ye çıkıyosa şimdi 11 saniyede çıkıyo gibisinden...

ben size yazmamıştım o mesajı ya :)

engin54 yazdı:Arkadasım meraklı bir adamım ne neden niye sorusunu soran bir tipim ve ingilizcem de iyidir pc bağlantısını ve ustayla saat 22 gibiydi çay kahve muhabbet bandında arızalı yeri değiştiediler.ve o arızalı parcayı elime alıp inceledim.
kalem kapağı kadar 5cm en fazla ucunda kılcal delikten biraz fazla deliği olan bir metal o değişti aracta sorun kalmadı

aynı sorunla karşılaştığım için yazmıştım özellikle arabayı yüksek devirde uzun süre kullandığınız zaman sık karşılaşılan bi sorun olduğunu öğrendim.siz yine iyi yırtmışsınız bana o küçük parça tek gelmiyo diye söylemişlerdi sonunda garantiden turboyu komple değiştirdiler
S.Deniz ARI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti engin54 » 18 Eyl 2011, 18:26

o arıza için komple değiştirmeleri saçma geldi bana zaten pc nereye müdahele edeceğini yazdı

türkiyede bu benzin olduğu sürece olmama gibi bir durum söz konusu değildir.
ayrıca S modunda kullanıyorum aracı ben acımam benzine okunuda şimdi rastlamdı zaten 1 senede 3 bulursam kanunen değiştirirdim aracı firmada bende şanslıyız o kunda 2 ayım kaldı
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti rtkebo » 28 Nis 2012, 06:20

Uzun zamandır siteye girmemiştim. "Yeti" konularını açınca bir başka kullanıcının "EPC" sorunu başlığı açtığını gördüm, burada bizim yaptığımız yazışmaları görebilsin diye mesaj yazıyorumki konu ilk sayfaya geçsin. Sorunu ileten kullanıcı diğer sayfalara bakmamış muhtemelen.

Bizim araç bir kez serviste makineye bağlandı, ondan beri sorun yaşamadım.

Bana da yakıttan olabileceği söylenmişti. Problemin iki kez, ikisi de şehirlerarası yollarda başıma geldiğini düşününce yakıttan olma olasılığı mantıklı gelmişti. Normalde hep aynı istasyondan alırım yakıtı; ama şehirlerarası yolculuk yapınca öyle bir imkan olmuyor tabi.

Servis olarak Yükselen'e gittiğimi ve memnun olmadığımı söylediğimde Yüce Oto'yu tavsiye etmişti bir arkadaş, teşekkür ediyorum. Aracım sokakata duruyor otopark olmadığı için, iki kez camı kırıldı, işyerime yakın olduğu için Yüce'yi tercih ettim, memnun kalınca 15000 bakımını da orada yaptırdım, tavsiye ederim. Aracı satın aldığım dönemde de oraya gitseymişim keşke.

Bu arada konu ile ilgisi yok ama Yeti'yi aldığımda içimden "keşke stepne yerine lastik tamir kiti koysalarmış da bagajımız daha büyük olsaymış" diyordum, Greenline'da bunu yapmışlar galiba. Ben de aracı o şekle döndürtsem mi diye düşünüyorum şimdi.

Yine benzer şekilde aracın aerodinamik değerleri de "beni düzeltin" diye bağırıyordu, o da olmuş. Gerçi bu durum yükseklikten feragat edilerek yapılmış ama yine de iyi düşünülmüş.

Yeni bir araç alınca tabi "çocukluk hastalıkları"na katlanmak gerekiyor.

Yine de güzel Yeti. Her tarafı çizilmiş olsa da, siyah renk bence bu araca yakışmıyor olsa da güzel...:)
rtkebo
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Yeti

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir