YETİ ALMAK İSTİYORUM AMA KARARSIZIN OLUMLU VE OLUMSUZ YANLAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETİ ALMAK İSTİYORUM AMA KARARSIZIN OLUMLU VE OLUMSUZ YANLAR

İleti fentekesin » 29 Ağu 2011, 14:33

ARKADAŞLAR YETİ VE NİSSAN QASHQAİ ARASINDA KALDIM, BİR TÜRLÜ KARAR VEREMİYORUM

NİSSAN'IN PAZAR PAYI ÇOK İYİ YETİ'NİN İSE ÇOK DÜŞÜK GİBİ GELİYOR BANA

ANCAK KALİTE OLARAK YETİ'Yİ BEĞENDİM

BANA HER İKİSİNİN OLUMLU VE OLUMSUZ YANLARINI ANLATIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

fentekesin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fentekesin
Nereden: İzmir
Arabanız: golf

İleti AhmetH » 29 Ağu 2011, 14:38

Kullanamadıktan sonra donanım para etmez..

TSi yeti alıp ne yaktığını hesaplarken kafayı yormaktansa 1.5 DCi qashqai alırdım. Hiç olmazsa tek depo ile gittiği menzil daha fazla.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti skodaizm » 29 Ağu 2011, 18:49

Niyet Nissan iki çeker (2x4) ve benzinli1.6 almak ise yerine Yeti alın derim. Çünkü çekiş ve yakıt olarak yeti daha iyi. Ancak iki çeker(2x4) 1.5 diesel ise Qashqai alın. Zira Yeti de alternatifi yok.

Satılabilirlik ikinci el için Qashqai daha çabuk elden çıkar

Konfor ve güzellik için ise Yeti daha üstün.

4x4 de ise Yeti, Qashqai ye göre daha teknolojik ve ikiside sonuçta diesel burada tercih fiyat ve sizin isteğinize kalmış.

Kısacası Qashqai sadece 1.5 dci de Yeti ye karşı üstün. Oda yakıt ekonomisi açısından.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti skodaizm » 29 Ağu 2011, 19:32

Başka bir Skoda sitesinde görmştüm. NTV deki Yeti incelemesi.

http://video.ntvmsnbc.com/0-100-6-haziran-2010.html

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti skodahastası » 29 Ağu 2011, 20:24

orta sınıf compakt jeep sınıfının bir testi var yeti ,tiguan, QASHQAİ ve 2 araba daha bu test de yeti açık ara birinci olmuştur buna göre düşünün.
not:arabalar her yönüyle test edilmiş dir motor, konfor, ikinci el pazarı, yolçu kalitesi ,şöför kalitesi, yola iyi tutunma vs vs.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti bersu » 30 Ağu 2011, 13:24

bir türlü anlamıyorum dci motor havamı yakıyorda tercih nedeni oluyor?yoksa üste paramı veriyorlar?yılda ortalama 10.000 km yaparım buda ortalama 800 lt benzin oda 3.200 tl dci olunca ne kadar tasarrufum olur bu tasarruf yıldan yıla ödemek kaydı ile aradaki fiyat farkını kaç yılda kapatır?o süre sonunda arabanız kaç yaşında olur?dci olsa ne farkeder benzinli olsa ne yazar,benim görüşüm nissanın iç donanımına bir bakın havalandırma ve düğmeler iyi bakın gidin birde daciaya bakın aynı şekilde yeti ile passat audi kıyaslaması yapın aynı olduğunu göreceksiniz fırsatınız olursa bir nissanın kapısını açıp güm diye kapatın aynı işlemi yetide yapın sesi dinleyin tenekemsi ses ile tok sesi fark edin
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti erdemguner35 » 30 Ağu 2011, 15:27

bersu yazdı:bir türlü anlamıyorum dci motor havamı yakıyorda tercih nedeni oluyor?yoksa üste paramı veriyorlar?yılda ortalama 10.000 km yaparım buda ortalama 800 lt benzin oda 3.200 tl dci olunca ne kadar tasarrufum olur bu tasarruf yıldan yıla ödemek kaydı ile aradaki fiyat farkını kaç yılda kapatır?o süre sonunda arabanız kaç yaşında olur?dci olsa ne farkeder benzinli olsa ne yazar,benim görüşüm nissanın iç donanımına bir bakın havalandırma ve düğmeler iyi bakın gidin birde daciaya bakın aynı şekilde yeti ile passat audi kıyaslaması yapın aynı olduğunu göreceksiniz fırsatınız olursa bir nissanın kapısını açıp güm diye kapatın aynı işlemi yetide yapın sesi dinleyin tenekemsi ses ile tok sesi fark edin

+1000 dediğiniz karşılaştırmayı nissan dacia ve skoda arasında yapmıştım.... yetinin eline su dökemez diğer ikisi kalite açısından.... anladımki yetiyi bu araçlarla kıyaslamıyacaksın.... dediğiniz gibi sanki dcı motor su mu yakıyor... ayda 100 tl fazla yakıt parası veririm kaliteli bir suv binerim....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti engin54 » 30 Ağu 2011, 15:46

1 sene sonra satmayı düşünüyorsan uzak durderim ama yok kullanacam 5 yıl dersen al kesinlikle al derim zamanım var dersen martta dizeli geliyor karar senin

not komsumun nissanı bir aydır satışta satamadı nasıl hızlıysa
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti Osmanlı » 30 Ağu 2011, 17:43

Mitsubishi ASX hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti derbeder » 30 Ağu 2011, 21:30

Eğer kararsızlık yaşadığınız tüm araçları 10 dakika test etmiş olsaydınız farkı bariz şekilde görürdünüz. Yeti ; freelander ve honda crv arasında bir tercih yapılabilir, bunlar bir biri ile kapışabilir.

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews ... aders.html

Fakat yetimi, dustermi yada nissan qq mi derseniz bence üzerinde konuşulacak bir konu olmaz. Fiyatllarının yakın olması yetiyi bu araçlar ile aynı klasmana sokmuyor. Bu araçlar ile 100 km hıza ulaşıp ani bir fren yapın sonuca bakın. Sonra keskin bir viraja azıcık hızlı girin ne olduğuna bakın. O zaman yetimi qq mi anlarsınız. (bizzat denenmiştir)
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti erdemguner35 » 30 Ağu 2011, 22:13

derbeder yazdı:Eğer kararsızlık yaşadığınız tüm araçları 10 dakika test etmiş olsaydınız farkı bariz şekilde görürdünüz. Yeti ; freelander ve honda crv arasında bir tercih yapılabilir, bunlar bir biri ile kapışabilir.

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews ... aders.html

Fakat yetimi, dustermi yada nissan qq mi derseniz bence üzerinde konuşulacak bir konu olmaz. Fiyatllarının yakın olması yetiyi bu araçlar ile aynı klasmana sokmuyor. Bu araçlar ile 100 km hıza ulaşıp ani bir fren yapın sonuca bakın. Sonra keskin bir viraja azıcık hızlı girin ne olduğuna bakın. O zaman yetimi qq mi anlarsınız. (bizzat denenmiştir)

kesinlikle doğru.... kataloglara bakarak araç karşılaştırılmaz ve kataloglar üzerinden yorum yapıp fikir verilmemeli... bir şeyi birşeye karşı öneriyor veya önermiyorsak her ikisini bizzat yakından görmek incelemek gerekir... haksızmıyım arkadaşlar?

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 31 Ağu 2011, 12:10

yakıt problemi artık donanım ı ve konforu geri planda bırakıyor. bunuda düşünerek tercih yapın.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti fentekesin » 31 Ağu 2011, 14:16

arkadaşlar gerçekten de çok teşekkür ederim. ben bu foruma izmirden katılıyorum ve yaşadığım şehir izmir ancak askeri personel olmam dolayısıyla şehir dışı da bu aracı kullanacağım izine gidiş ve dönüşlerde yani tahmin ediyorum ki ortalama yıllık 15000 km yol yapacağım.

mart ayında 1,6 tdi yeti nin türkiye ye geleceği söyleniyor bu doğrumu? gelirse yaklaşık olarak kaç paraya gelir acaba bilginiz var mı? 1.2 tsi mi yoksa 1.6 tdi mi almalıyım acaba?
fentekesin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fentekesin
Arabanız: golf

İleti erdemguner35 » 31 Ağu 2011, 19:13

2012 model Yeti nin en baz donanımlısı 45000 tl den satışa sunulacak..... octavia clasic 1.6 mpi ile 1.6 tdı arasında tam 9000 tl fark var.... bu farkı aynı tutup yetiye yansıtırlarsa 54.000 tl den başlayabilir 1.6 tdı yeti active ler.....

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 31 Ağu 2011, 19:51

0 km skoda almış üyelerimiz kızmasında açıkcası ben sıfır arabaya karşıyım.Hele skoda gibi piyasası olmayan dünya para bağladıktan sonra satmaya karar verdiğin zaman dünya zarar ederek satılan markalardan sıfır araba almak pek mantıklı gelmiyor açıkcası.Şimdi gidip yeti ye 50000 tl verseniz. birde benzinli olsa. benzinin derdinden yetinin konforu gözünüze görünecek mi acaba.allah var güzel araba. hemde çok güzel. testlerde alt üst ediyor rakiplerini. ama 50000 verip benzinli skoda alacağıma temiz az km yapmış güzel bir dizel düşünürüm. piyasa araba kaynıyor. nacizane fikrimdir...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti derbeder » 31 Ağu 2011, 20:55

Özel olarak yeti konusu olduğu için belirtmek isterim, keza başka bir forumda da aşağı yukarı aynı şeyleri yazmıştım. Yetiyi eleştirecekseniz ; Herkesin zevkine hitap etmeyen tasarımı (özellikle sis farı ) , Tsı motordan kaynaklı geç tepki vermesini, vw nin şamar oğlanı olmasını, arka koltuk için konumlandırılmış küllük ve çekmecenin olur olmaz açılmasını,yüksek klima fan sesini ve çok sağlıklı çekmediğini düşündüğüm swing radyosunu eleştirebilirsiniz.

Fakat yakıt tüketimi, kalite yol tutuş, işçilik ve benzeri konularda yapılabilecek eleştirileri kabul edemem. Aracı kullanmamış olmaktan kaynaklı, tahmine dayalı beyanlardır.Ben 55 litre benzin ile 950 km yol yapıyorum. (2 kişi+ortalama bagaj+80-90 hız). 1.2 motor olduğu için en düşük dilimden vergi ödersiniz. Tercih edene saygı duyarım fakat 100 km fazla yapmak için pancar motoru gibi dizel sesi dinleyemem. Benzin-dizel tercihi ekonomi ve-veya zevk meselesidir fakat 1.2 tsı güçlü ve ekonomik olmasıyla dizele alternatiftir. Dsg tartışmasız keyiftir. Skodanın ikinci eli de hiç sanıldığı gibi değildir, piyasayı silip süpürmektedir, etrafa dikkatli bakın. (1990'da 172.000, 2000'de 451.000 ve 2010'da 762.000 araç satan marka, 2011'in ilk 5 ayında geçtiğimiz senenin de %21,5 üstüne çıkarak 373.400 adetlik satış gerçekleştirdi.)
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir