TURK MILLETI MANTIIGIIII

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TURK MILLETI MANTIIGIIII

İleti Bluedays » 14 Kas 2011, 11:30

Boşverin milletin ne dediğini, siz arabalarınızın keyfini sürün. Şimdi skodayı kötüleyenler 2011-2012 focus'a bi binsinler, ön göğse, yan kapı plastiklerine bi baksınlar, bi de bizim araçların kalitesine baksınlar. Ne demek istediğimi anlayacaklar. Ford piyasaya göre biraz ucuz vererek, basıyor arabayı. 2011 yılının ilk 10 ayında 52.000 VW satılırken, 83.000 ford satılmış. Etraf focus kaynıyor. Sahibinden sitesine girin, adam gibi düzgün, temiz, ucuz fiyata bir tane octavia bulamazsınız. Alan sıkılana kadar, bozulana kadar biniyor. Skoda'yı kullanmadan yorum yapıyorlar. Binen bir daha vazgeçemiyor. Ben fabia kullanıyorum. Bundan sonraki aracım octavia olacak. O olmasada seat bile alabilirim. Önemli değil. Ön yargılarımdan kurtuldum ben artık. Önemli olan kalitesi. VW grubuna ait hangi araba olursa olsun gözüm kapalı alırım. Kim ne derse desin.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti ErTaN06 » 14 Kas 2011, 11:47

Trt de formula 1 reklam aralarında mutlaka fabia RS reklamı verirler :)
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti Anonymous2 » 15 Kas 2011, 17:43

Burzum0765 yazdı:Skoda Türkiye de maalesef bu şekilde ancak asıl neden Yüce bence... Adamların iddiası yok yaa. Reklam yok, tanıtım yok, test günü yok, kampanya yok, fiyatlar belli ama bilen yok... Eee böyle olunca da araba iyi ama onu da bilen olmuyor... Yazık.

Gerçekten Reklam konusunda hiç birşey yapmıyorlar diye bilirim. Filmlerin en heyecanlı yerinde giren reklamlar arasında Skoda yı görmek beni onurlandırırdı doğrusu...
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti Bluedays » 15 Kas 2011, 18:29

Arkadaşlar, adamlar bilerek reklamı fazla yapmıyor. VW'nin skodanın satışları karşısında ezik kalmasından çekiniyorlar. Gerçekten son yıllarda skoda büyük aşama kaydetti. Bu sebeple adamlar orjinal markalarını geri plana atmak istemiyor. Bu sebeple de reklam falan yapmıyor. Yüce Auto ile alakası yok bu işin.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti derbeder » 15 Kas 2011, 20:17

Bluedays yazdı:Arkadaşlar, adamlar bilerek reklamı fazla yapmıyor. VW'nin skodanın satışları karşısında ezik kalmasından çekiniyorlar. Gerçekten son yıllarda skoda büyük aşama kaydetti. Bu sebeple adamlar orjinal markalarını geri plana atmak istemiyor. Bu sebeple de reklam falan yapmıyor. Yüce Auto ile alakası yok bu işin.

Size katılıyorum; maalesef sebep bu.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti Henien » 15 Kas 2011, 20:58

Bluedays yazdı:Arkadaşlar, adamlar bilerek reklamı fazla yapmıyor. VW'nin skodanın satışları karşısında ezik kalmasından çekiniyorlar. Gerçekten son yıllarda skoda büyük aşama kaydetti. Bu sebeple adamlar orjinal markalarını geri plana atmak istemiyor. Bu sebeple de reklam falan yapmıyor. Yüce Auto ile alakası yok bu işin.

Tam tersi skoda son yıllarda kaliteyi düşürdü. Bu konu daha önce forumda konuşulmuştu, vw ile aynı kaliteyi daha ucuza verince bu durum vw satışlarını etkilemeye başladı. Ayrıca kaliteyi ucuza verme politikası skodanın karlılığını düşürdü. Bu nedenle ben diyeyim 2 sen de 3 senedir skoda önceki yıllara göre kaliteyi düşürdü.

Tabi burada ben vw ile kıyaslıyorum.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti birtanyildiz » 15 Kas 2011, 21:41

Milleti uyandırmayın :D
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti 34SCU59 » 16 Kas 2011, 01:15

:)
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti Bluedays » 16 Kas 2011, 09:21

Henien yazdı:

Tam tersi skoda son yıllarda kaliteyi düşürdü. Bu konu daha önce forumda konuşulmuştu, vw ile aynı kaliteyi daha ucuza verince bu durum vw satışlarını etkilemeye başladı. Ayrıca kaliteyi ucuza verme politikası skodanın karlılığını düşürdü. Bu nedenle ben diyeyim 2 sen de 3 senedir skoda önceki yıllara göre kaliteyi düşürdü.

Hayır hakan abi. Maalesef düşüncene katılmıyorum. Otomotiv piyasasında rekabet o kadar arttı ki, artık ister istemez bütün firmalar bu bahsettiğin şekilde davranıyor. Örneğin 2005 model focusun içine bi bin bak, 2012 focusun içine bi bak, 2005 fabiaya bak, 2012 fabiaya bak. 2003 eski corollaya bak, 2012 yeni corollaya bak.
Kapı döşemesinden ön göğse kadar, her ayrıntısına bak. Bu markalardan hangisi kaliteyi yükseltmiş?

Bizim bahsettiğimiz şey, reklam ve tanıtım konusunda neden bu kadar geri planda kaldıklarıydı. Bunun sebebi asıl markanın geri planda bırakılmama amacıdır. Bugün bir octavianın, superb'nin kalitesini kimse tartışamaz sanıyorum?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti derbeder » 16 Kas 2011, 12:06

Henien yazdı:

Asıl vw modelleri için kalite düşümüne gidildi. Biri 98 model birde 2007 model fsı passatın içine ve kullanılan malzemelere göz atın. Ben birebir inceledim; 2007 passat aşırı tahta plastik kullanılmış, arka kol dayama gıcırdıyor (araç çok az kullanılmış, eskimeden vs değil, içi sıfır gibiydi) . Mühendis, uzman vs. olmaya gerek yok çok kaba bir inceleme ile bile kalitenin kat be kat düşürüldüğü görülüyor. Yine eski ve yeni kasa jettada da durum aynı. Bariz ucuzlaştırma operasyonu yapılmış.

Skodayı hesaplı ve olması gereken vw kalitesinde gördüğüm için tercih ettim, jettada olduğu gibi işi üçkağıda döndürürlerse bir sürü başka marka-model araç var. Uzak doğu firmaları sürekli atak ve gelişme halinde, vw skodayı geri plana itme çabalarında ısrar ederse zaten bunun sonuçlarına katlanacaktır. Eminim bünyelerinde bu hesapları yapabilecek adamlar çalışıyordur.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti T.T. » 16 Kas 2011, 22:04

Bende ilginç bir yerden gireyim konuya.... İkinci elde 2006 - 2007 model dizel Fiat Albea lar bile aynı model dizel fabialar parasına satılıyor. Yani albea yla fabia kıyaslaması zor biraz. Haa parçası ucuz ondan alıyorlar diyen olursa da o da biraz cahillikten öte gelen bişey derim.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti firarim19 » 11 Şub 2012, 10:13

kim ne derse desin, onlar gitsin renoya binsin :) Arkadaşın birisi de söylemiş çok ilgi olursa fiyat artar böylesi en iyisi sanırım bilen biliyor ve zevkle kullanıyor.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti citapis » 26 Nis 2012, 13:32

Arkadaşlar bende 2006 octavia elegance 1,6 mpi vardı. nakit ihtiyacımdan sattım yerine aratmasın diye 2001 seat toledo 1.8 otomatik aldım. Ama çoook pişmanım ah octim ah keşke satmasaydım diyorum şimdi. Seat da vw ama skodanın eline su dökemez. Yakın zamanda seatı satıp yine skoda alıcam ama octi mi olur yoksa yeti mi bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
citapis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah DOĞAN
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Superb b6 comfort

İleti firarim19 » 26 Nis 2012, 14:53

Arkadaşlar birde şu yönden bakın,

2001 de ödenen vergi ile şimdiki aynı değil.

Örneğin fabia ya da polo ... aynı dolulukta ve kalite devam etse aracın en az 40000 olması lazım, clionun palionun getzin karşısında müşteri kaybeder. mecburen maliyet azaltma yönüne gidiyor.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti lestat » 02 Ağu 2012, 00:08

tolgahan1994 yazdı:Bana göre Renault ve Skoda yı karşılatırmaya değmez. biri fransız diğeri alman kökenli Almanların ürettiği diğer markaları bilmeyen yoktur... Mercedes,Bmw,Vw bence her zaman bir Peugeot ve Renault'a göre daha iyi olmuştur... ;)

bunu alacağına hyundai alsaydın daha iyiydi diyen çıktı karşıma ya
birinin car of the year ödülü var diğeri 4 teker takılmış gaz tenekesi
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi