ÖNDEN GELEN SES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖNDEN GELEN SES

İleti bersu » 02 Kas 2011, 01:52

Geçtiğimiz kış aylarında olan ses yazın kesilmişti şimdi yeniden başladı tamamen hava sıcaklığının 20 derece ve altına düşmesiyle başlıyor aracı çalıştırıyorum devir normale 800 e düştüğünde ön torpidonun bölgesinden bir ses sanki aracın çalışması ile titreyen bir parçanın çıkardığı ses peryodik ama hafif gaz verince örneğin 1000 devire çıkınca pat diye kesiliyor çare rölantiyi yükseltmek olabilir ama neden olsun araç 800 devirde rahat çalışıyorsa devir yükseltmenin bir anlamı yok böyle bir durumla karşılaşan yeticilerden yardım bekliyorum

bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti grey_wolf » 02 Kas 2011, 10:14

tamda sizin tahmin ettiğiniz gibi bir sorun var bence. araç düşük devirde iken motorda vibrasyon daha fazla oluyor. hele birde motor soğuksa bu dahada artıyor. bunu denemek için torpidonun oralara bir kalem koyun nasıl tırıldıyor dinleyin. ama gaza basınca ses kesiliyor. bence bakımlarda yada kendiliğinden gevşemiş pir parça,boru vs var o sesi yapıyor. kendiniz gözle iyice bir bakın serbest parça varsa onları kablo bağı ile bağlayın. bulamazsanız mecburen servis vs. gidin.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti pureman » 02 Kas 2011, 10:57

Ben size o tıkırtının sebebini söyleyeyim de gülün biraz.. (:

Sağ önden tıkırtı şeklinde gelen bir sesse ve bu ses araç yürürken değil de rölantideyken geliyorsa sebebi yakıt hortumudur..

Depodan motora gelen hortum bulunduğu bölüme çarptıkça o sesi duymaktasınız.. Servise götürün, hortumun geçtiği bölüme sünger dolduruyorlar ve o tıkırtı epey azalıyor..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti erdemguner35 » 02 Kas 2011, 11:31

o değilde benim de arkadaki yedek lastiğin ordan o sert süngerimsi yerlerden ses geliyo bozuk ve titreşimli asfaltta.... silikon spreyle dalasım var o bölgeye... bakalım işe yarıyacakmı.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti platinyeti » 19 Kas 2013, 14:39

UMARIM BİR YANIT BULURUM. AYNI DERT BENİM BAŞIMDA DA VAR. ÖN TORPİDO VEYA ÖN YOLCU KOLTUĞUNUN ALTINDAN GELEN BİR (TIRLAMA YA DA TARLAMA)ŞEKLİNDE OLUYOR. TORPİDONUN ÖN SAĞ YANINDA BİR PLASTİK KAPAK VAR. KOLAY AÇILABİLEN BİR ŞEYE BENZİYOR ORADAN SESİN KAYNAĞINI ARAMAYA BAŞLAYACAĞIM. TAMAMEN ROLANTİ HALİNDE VE900 1000 DEVİR ARALIKLARINDA GELEN VE BİRAZ GAZ VERİNCE GİDEN BİR TIRRRRR TARRRR SESİ. HER KIŞA GİRİNCE BU SES BAŞLIYOR BÖYLE. VİDA MI GEVŞEK NEDİR ANLAYAMADIM.YARDIMCI OLANLARA VE AYNI SORUNU YAŞAYAN ÜYELERİMİZDEN YARDIM BEKLİYORUM. BU ARABANIN DERDİ NEDİR?
platinyeti
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alper
Nereden: Yozgat
Arabanız: skoda yeti dsg amb.

İleti portative » 04 Arl 2013, 13:10

aynı sorun bende de var. torpidonun oralardan, içerilerden geliyor. sinirden birkaç kez torpidoyu yumruklamışlığım da var :)

wv forumunda okumuştum arkadaşın biri: herkese merhaba, kapıyı açıp sağ kapağı kanırtarak çıkartın. oradaki vidanın gevşediğini göreceksiniz. jontası metal olduğu için araba rolantide iken veya bozuk yolda titriyerek yapıyor. sıkınca geçiyor. 3-5 ayda bollaşıyor..bende de vardı sıkınca geçti.

Sizce bu durumla bir ilgisi nedir? Çözüm yolu basit mi?
portative
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Seat Ibiza 2005 1.4 16V. 75HB

İleti muallim45 » 19 Oca 2014, 01:14

erdemguner35 yazdı:o değilde benim de arkadaki yedek lastiğin ordan o sert süngerimsi yerlerden ses geliyo bozuk ve titreşimli asfaltta.... silikon spreyle dalasım var o bölgeye... bakalım işe yarıyacakmı.

slikon spreyi boş verin onun yerine kalıp ayırıcı silikon sprey kulanan 500 gram ı 7*8 tl civarı

http://www.maykimya.tc/q16-silicone-sprey-kalip-ayirici-ve-kaydirici-sprey/48

bildik sitelerde 18 ila 24 tl fiatı vardır dikkat edin birde buna bakın örnek bab-ından

http://www.ayakkabimalzemeciniz.com/u-kalip_ayirici_silikon_ka_2000_sprey-2423.html
Nobody is perfect. I'm Nobody
muallim45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrettin GÜCİN
Nereden: Manisa
Arabanız: 1.6 TDI DSG YETİ

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir