yetinin canı sıkılıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yetinin canı sıkılıyor

İleti skodahastası » 31 Oca 2012, 12:59

FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti AhmetH » 31 Oca 2012, 14:14

Organizasyona katılanlara umarım ücretsiz oto yıkama sunuyorlardır

ben yetinin arazi kabiliyeti olabileceğine inanmıyorum.

muhtemelen biyerleri bozulmuştur bu gösteriye katılanların.

Autobild zamanında X5 ile Touareg i arazide zorlamıştı jant parçalayan arıza ışığı yakan abs sensörleri sorun yaratan olmuştu

bunlar şehir içi gösteriş araçları diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti skodahastası » 31 Oca 2012, 15:36

babam ve ben 2.0 tdı 170 hp lik yeti ile şile ye girdik bizde bide 4x4 honda hrv var doğrusunu söylemek gerekirse hrv yanından bile geçemez yetinin yeti arazide çok başarılı haldex sayesinde ama asfaltda çok güzel performans var arabanın süspansiyonları arazi için sert ve süspansiyon sert olunca bir araba gibi virajlara giriyor ve 170 hp ve 350 nm torkla çok başarılı bir araba ama biz şubat da 1.6 tdı gelicek hrv yi satıp yeti alıcaz
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti hakanerdogan » 31 Oca 2012, 15:50

Biraz çamur, biraz eğim, biraz su. Önden çekişli küçük bir otomobile belki kış lastiği taksak üstesinden gelinecek şartlar, belki motor su alır profil düşük olduğundan o da yetenek değil yükselti :)

Haldex kötü bir sistemdir, sürekli AWD'lerin yanından geçemez. Ama ekonomiktir.

Hoş, bir Yeti alıp böyle yerlere de girilmez, ya da kudretli bir off-road alıp asfalta çıkılmaz. Bu tarz çok fonksiyonlu araçlar benim için hep arada kalmışlıktır.

Örneğin, ülkemizdeki Yetiler'in hemen hemen hepsi 4x2, çok azdır 4x4'üne o parayı veren ki gereksizdir de verilmemeli. Hatta 1.2 motoruna bile binen var :D Yani alan kişi de dağ bayırda bir umut beslemeden, gösteriş, rahatlık, zevk ve benzeri unsurları tartarak almış.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti coolpassenger » 26 Mar 2012, 19:39

sana en güzel cevap ciğer mundar olur herhalde.
coolpassenger
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: yeti 2.0 4*4 dsg kapuçino bej experience nav+dvd

İleti firarim19 » 26 Mar 2012, 22:36

Yeti yi harcadınız yaa... Küçümsemeyin arkadaşlar Yetini yol tutuşu mükemmel, süspansiyon sistemi arazıde çok konforlu. Ha 60.000 tl ye alınacak daha yeteneki bir araç varsa buyrun alın. f/p oranı yeti için gayet makül.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti scania_seat_skoda » 26 Mar 2012, 23:23

hakanerdogan yazdı:

HALDEX bir 4x4 sistemimidir,yoksa bu sistemi oluşturan mekaniklerin markasımıdır?
haldex markasının araçların birçok mekanik aksamını ürettiğini biliyorum ve kullanıyorum.
4x4 sistemini kendi üretip kendi marka ismini bu sistememi vermiştir acaba ?
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti bora-feat » 27 Mar 2012, 00:49

yeti arazi aracı değil kesinlikle aynı boyuntta lastikle bir kangoo bile bu göteriyi yapabilir bu araçlar asfalt aracı bu araca arazi kabiliyeti yok dacia duster tipi bi araç fazla güvenlik sağlamlık ve modernlik var yetide aynı testlerde duster belkide daha iyi olabilir güzel araç ama kesinlike arazide kullanıma uygun değil çok masraf çıkartır
bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa yılmaz
Arabanız: oktavia

İleti hakanerdogan » 27 Mar 2012, 02:40

coolpassenger yazdı:sana en güzel cevap ciğer mundar olur herhalde.

Bilmem ki öyle mi :)

Bu da bizim koca ayak, bazen saçmalar, inadına az zorluyorum ama bırakıyor yolda :) Oysa 205 bg görsen arazi aracı dersin ama kabiliyet yok.

Ama asfaltta daha sağlam yürüyor o cüsseyle ne hikmetse, yapan adam hangi dünyanın kafasındaydı :)

http://www.dailymotion.com/video/x9okzw ... 0-100_auto

Bizimkiler de baktı bir işe yaramıyor gittik sonra bunu aldık, bi süre keyfimiz yerindeydi ama çabuk harap oldu, dayanıksız esasen. Attık ikisini de duruyor çiftliğimizde :)

4 traktör vardı, hepsi birbirinden beter, en son geçtiğimiz sene bunu aldık, şimdilik durdurabilen bi koşul olmadı

Bütün bu boş laflar bir yana, arazi aracı olmak başka bir şey, belli başlı koşullarda gidebilmek değil sadece, avuç kadar fabia ile lastik takıp nerelere girip çıkıyorum, bu onu arazi aracı elbette yapmaz, sıkıntı dert yaratır. Altında sağlam yer kalmadı arabanın. Fronterayı devirdik, çevirip yola devam ettik, bi yerde dayanıklı oluyorlar. Hepsi bir yana, bunca lüks donanımla, yanaksız lastikle o jantla hiç olunmaz :)

"Defender"... Öyle... Bi deneseniz, anlarsınız.

scania_seat_skoda yazdı:
hakanerdogan yazdı:

HALDEX bir 4x4 sistemimidir,yoksa bu sistemi oluşturan mekaniklerin markasımıdır?
haldex markasının araçların birçok mekanik aksamını ürettiğini biliyorum ve kullanıyorum.
4x4 sistemini kendi üretip kendi marka ismini bu sistememi vermiştir acaba ?

hakanerdogan yazdı: bu araç sürekli 4 tekerlekten çekiş değil. VW nin sık kullandığı haldex kavrama var. sadece gerektiğinde arka aksa torku aktarır. sürekli 4 çeker olmakla haldex arasında dünya fark vardır.

Haldex büyük firma hocam :)

http://www.haldex.com/en-gb/Europe/
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir