Yeti 1.6 TDI 52 bin lira diyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti 1.6 TDI 52 bin lira diyor

İleti yabani » 06 Mar 2012, 23:55

Fluence için akü kirası aylık 90 avro olması lazım, yuvarlak hesap dediğiniz gibi 250 TL yani. Bu aracı ne kadar kullandığınıza bağlı bir durum, ben aylık olarak lpg'ye bile bahsedilen rakamdan daha fazla ücret ödüyorum. sonuçta aküler ömrünü bitirdiğinde size akü masrafı olarak dönmüyor, hatta akü masrafının kullanıcıya yansıması daha kötü olabilir. (olmayabilirde, göreceğiz)Büyük ihtimalle de bu kirayı vermek istemeyen kişiler olacağından aynı windows yüklü bilgisayar istemeyen kişilerin açtığı davanın sonucu gibi firmanın aküsünü kullanmak istemeyen kişiler aküsüz alabilecektir. Öncelikle mevzuatın ne olduğunun ortaya çıkması, sonrada oturması lazım diye düşünüyorum.

yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti fikret3968 » 18 Mar 2012, 22:45

lsevinc yazdı:8 saat evvel teslim aldım..farklı bir tat verdi kullanımı..ışıklarda durmanızla motorun susması bir oluyor..debriyajla ilk temasınızda motor hemen çalışıyor, enteresan...

aynı özellikler ( hatta daha az,eksik olarak ) nissanda 10 bin TL daha gerektiriyor...

yedek lastik yerine tamir kiti var ve bu nedenle bagajın ilk bakışta daha derin olduğunu fark ediyorsunuz..

Motor CR olduğu için beklediğimden de daha sessiz..

eğer imkanınız var ise alınabilir bir araç..
daha az olan özellikleri sayarmısınız bende qashqai almayı düşünüyorumda
fikret3968
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna

İleti bersu » 19 Mar 2012, 23:19

fikret3968 yazdı:
lsevinc yazdı:8 saat evvel teslim aldım..farklı bir tat verdi kullanımı..ışıklarda durmanızla motorun susması bir oluyor..debriyajla ilk temasınızda motor hemen çalışıyor, enteresan...

aynı özellikler ( hatta daha az,eksik olarak ) nissanda 10 bin TL daha gerektiriyor...

yedek lastik yerine tamir kiti var ve bu nedenle bagajın ilk bakışta daha derin olduğunu fark ediyorsunuz..

Motor CR olduğu için beklediğimden de daha sessiz..

eğer imkanınız var ise alınabilir bir araç..
daha az olan özellikleri sayarmısınız bende qashqai almayı düşünüyorumda

qashqainiz var sanırım güle güle kullanın ama dediğiniz gibi almayı düşünüyorsanız biraz araştırırsanız f/p den tutunda diğer özelliklerden ufak bir araştırma sonucu farkı göreceksiniz kıyaslamakmı derseniz o olmaz çünkü yetinin kıyaslanacağı gurupta değil qashqai eskilerde bilgisayar yok internet yok formlar yok ne yapardı ustalar bir yetinin kapısını kapatırlar birde qashqainin duydukları sese göre bir + koyarlardı
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti yonetici » 20 Mar 2012, 00:04

Donanım tablosunu inceliyorumda ben Ambition'dan aşağısına binemem oda 56.000 TL. Yeti Ambition donanım olarak bir Civic Elegance etmiyor ama yinede Civic almamış olsam bir gider bakardım fiyatı emsallerine göre hiç fena olmamış.

Yinede tüketim değerlerine pek aldanmayın. Autobild'in Polo Bluemotion üzerinde yaptığı tüketim testinde katalogda yazandan %30.8 daha fazla yakıt tüketmiş.

http://www.autobild.de/bilder/auto-bild ... tml#bild93
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti firarim19 » 20 Mar 2012, 11:01

Yetinin üzerindeki rakam kesinlikle tutar arkadaşlar. Soğuk motoru 1 km lik çok çok sert kullanımda 8 lt ortalama gösteriyor. Yetinin rakamları kesinlikle tutar arkadaşlar şişirme değil...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti coolpassenger » 21 Mar 2012, 14:47

2008 civic elegance ım vardı sattım. yeti 2.0 tdi aldım. ama şunu çok iyi biliyorum ki yetinin 1.2 si bile civic e bırak 5 i 10 basar. asfalt gürültüsünden başınız ağrımıyor mu ? yetiyi test edin de sonra devam edelim?
coolpassenger
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: yeti 2.0 4*4 dsg kapuçino bej experience nav+dvd

İleti yonetici » 21 Mar 2012, 21:38

coolpassenger yazdı:ama şunu çok iyi biliyorum ki yetinin 1.2 si bile civic e bırak 5 i 10 basar. asfalt gürültüsünden başınız ağrımıyor mu ?

Bendeki Civic yeni kasa yol yahut motor gürültüsü açısından bir şikayetim yok ama önceki kasası nasıldı bilmiyorum.Yeti 5 basar 10 basar vs. gibi sözler aşırı iddialı ve gerçeklerden hayli uzak. Şuanda piyasada yakın fiyatlarla satılan hiçbir araç diğerini öyle ikiye dahi katlayacak farklara sahip değil.Megan Sport Tourer Dizel bakmıştım ESP için bir paket ekleniyordu o haliyle 55.000 TL olmuştu eğer gidipte onu alsaydım şimdi 56.000 lik Yeti Greenline Ambient görünce açıkçası tüh vah derdim. O dönemde Yeti pahalıydı TSI motordu LPG sıkıntılıydı vs. Octavia baktım istediğim donanımı Elegance dahi karşılamıyordu özel sipariş ile 3 aydan erken teslimat mümkün değildi üstelik fiyat garantisi yoktu. Takasta Fabia için Renault bayisinden bile 500 TL aşağıda fiyat vermeleride cabası. Şimdi teslimat için ne kadar süre öngörüyorlar açıkçası merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti bozkurt_51 » 15 Nis 2012, 08:40

istanbulda da E-5 karayolu üzerinde nerdeyse tüm direklere skoda yetinin tanıtım fiyatı bulunan afişler asılmış durumda.güzel bir reklam kampanyası yürütüyor skoda.daha önce hiç böyle bir reklam atağı görmemiştim skodadan.haaa araç konusuna gelince fiyat bence çok uygun .aracın dizel olması ve az yakması gayet güzel.jeep konforu yaşamak içinse fyatı çok uygun.kalkıpta dacia duster alacağıma gider skoda yeti alırım.çünkü dacia nın tüm arabaları bana göre tel maşa.valla benim 90 model faviritm var.dacia nın bazı modelleri var.onlara değişmem.skodamda birde hidrolik direksiyon olsa yemişim daciasını falan.ha bu arada herkes hatta ben dahil skoda yeti yi sanki dacia dusterla aynı kalite de bir araçmış gibi söylüyoruz.böyle bir şey yok.kesinlikle yanlış anlaşılmasın.skoda her zaman dacia dan ve bence renodanda kaliteli bir araçtır.fakat bizim ülkemizde millet de eskiden beri bir reno hastalığı vardır ve bu sebeple piyasası kuvvetlidir.mesela toros taksiler hala anadoluda peynir ekmek gibi satılıyor.ama teknoloji özürlü bir arabadır.valla cebimde 60 milyarım olsa araç alcak olsam gider skoda yetinin bu tdı modelini alırdım hiç düşünmeden.birde şu var tabi 60 mlyara jeep alıp kalkıpta o araçtan range rower konforu ve kalitesi beklemek te hayal olur.bilmem anlatabildim mi?
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir