Fabia mı takasa verip Yeti alayımmı???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia mı takasa verip Yeti alayımmı???

İleti abdullah » 03 Ağu 2012, 23:23

valla fabia olsa herçeşit yorumu yaparım ama yeti deyince yorum yapamıyorum benim boyumu aşar bu konu

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti skodahastası » 04 Ağu 2012, 11:21

Sizin alıcağınız yeti 2011 model sonucunda bu bir eksi diğer bir eksi ise aksiyon paket konfor paket değil ve dış görünüş olanakta
2012 lerde jantlar daha güzel karar sizin ama bir işe kalkışıyorsunuz olmuş ken sıfır olsun
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti c.muhammed » 07 Ağu 2012, 00:58

DSG olsun ikinci el olsun derim kesinlikle pişman olmazsınız.
Kullanıcı avatarı
c.muhammed
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muhammed
Arabanız: Yeti 1.2 TSI DSG Active

İleti tolga7482 » 08 Ağu 2012, 10:18

Yaklaşık 20 gün önce 1.2 active Yetimi sıfır olarak aldım. ben de eşim sebebi ile aldım doğrusu.
Dizel mi benzin mi diye çok düşündüm. yıllık kmmizi hesaplayınca benzine onay verdik ve aldık. araç inanılmaz rahat. çok atak ve güven verici. fabiada kullandım. ama emin olun bu araç ile octavia, jetta veya superb kullanıyormuşsunuz gibi.
ikinci ele gelince, sizin gibi ben de ikinci el alacaktım. yaklaşık 40 farklı araca baktım. ve yazık ki hepsinde bir kusur buldum. vuruk çizik ezik YANIK gibi şeyler. eğer benim gibi titiz değilseniz sorun olmaz. ama ben dayanamadım ve sıfır aldıum.
DSG ye gelince, en büyük handikapı hanımlar oluyor bu şanzımanın. Otomatik diye alıyor gidiyor. sonra park edemiyor, çiziyor, arabayı yıkatmıyor vs. vs. yazabilirim. bu yüzden bence manel alın:)
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Arabanız: Yeti

İleti onurson » 08 Ağu 2012, 11:05

3500 km birşey değil. 44 e ben alırdım. artıları fazla
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti bersu » 11 Ağu 2012, 10:03

firarim19 yazdı:
ZİRAATÇİ yazdı:
firarim19 yazdı:TSİ araç almayın. çok yakıyor 500 kr ortalamayla geziyor yeti. Bunu göz önünde bulundurun.

Yetinin alınacak olanı ambition ya da elegance greenline olanlar...

bende 1.2 tsi dsg active yeti var.km de 310 ile 320 kuruş arası yakıyor.hiç 500 kr yakmadı.350 kuruşu bile görmedi.buraları okuyanlar var insanları yanlış yönlendirmeyelim.benortalama 3yıl clio,punto,megane2,astra2 kullandım.yeti bu fiyata dsg ile harika bence.herkeze tavsiye ederim.dsg nin avantajı 1400 devirde vites değiştirmesi yani 70 km ye geldiğinizde araç 7. viteste oluyor.buda az yakmasının en büyük nedenlerinden biri.eskiden otomatik vitesli arabalar fazla yakıyordu doğru ama o eskidendi.yakıt tasarrufu isteniyorsa otomatik araba alınmalı diye düşünüyorum

Bende aynı araca 6 ay bindim hiç 320 görmedim şehir içinde?

coğrafya , yol şartları yük durumu etkiler yakıtı .

Aracın fabrika verisini dahi hesapladığınızda 340 çıkıyor. Ben fabrikanında altında yakıyorum diyen biri varsa o ayrı. Ama ben onlarca aracın içindeyim daha fabrika verisinin altı bir yana aynısını yakan görmedim. Belki sadece uzun yolda 90 km sabit hızdayken olan veri tutar.

Şuan kullandığım aracın şehir dışı verisi 5.5 lt. Ben hız sabitleici ile 90 a sabitlediğimde 2 kişi içindeuken 5.6 gösteriyor . şehir içi çok kasarsam 9 u görüyorum yol falan düzgün olursa. Yok biraz dur kalk fazlalaşsın hemen 10 üzerine çıkıyor yani kısaca tutmuyor.
birader ne yaptın ya böyle 1,2tsi motor 500 kuruş yakıyor dedin nasıl hesap yaptın bilemem ama eğer deponuzdan benzin çaldırmadıysanız tsi yaratıcıları kafayı yer,iddia ediyorumki sizden başka 500 kuruş yakan 2.bir tsi araç sahibi yoktur
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti c.muhammed » 11 Ağu 2012, 13:20

330 dan yukarısına çıkamadm bir yıldır kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
c.muhammed
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muhammed
Arabanız: Yeti 1.2 TSI DSG Active

İleti KMLGNS » 11 Ağu 2012, 15:12

bersu yazdı:
firarim19 yazdı:
ZİRAATÇİ yazdı:
firarim19 yazdı:TSİ araç almayın. çok yakıyor 500 kr ortalamayla geziyor yeti. Bunu göz önünde bulundurun.

Yetinin alınacak olanı ambition ya da elegance greenline olanlar...

bende 1.2 tsi dsg active yeti var.km de 310 ile 320 kuruş arası yakıyor.hiç 500 kr yakmadı.350 kuruşu bile görmedi.buraları okuyanlar var insanları yanlış yönlendirmeyelim.benortalama 3yıl clio,punto,megane2,astra2 kullandım.yeti bu fiyata dsg ile harika bence.herkeze tavsiye ederim.dsg nin avantajı 1400 devirde vites değiştirmesi yani 70 km ye geldiğinizde araç 7. viteste oluyor.buda az yakmasının en büyük nedenlerinden biri.eskiden otomatik vitesli arabalar fazla yakıyordu doğru ama o eskidendi.yakıt tasarrufu isteniyorsa otomatik araba alınmalı diye düşünüyorum

Bende aynı araca 6 ay bindim hiç 320 görmedim şehir içinde?

coğrafya , yol şartları yük durumu etkiler yakıtı .

Aracın fabrika verisini dahi hesapladığınızda 340 çıkıyor. Ben fabrikanında altında yakıyorum diyen biri varsa o ayrı. Ama ben onlarca aracın içindeyim daha fabrika verisinin altı bir yana aynısını yakan görmedim. Belki sadece uzun yolda 90 km sabit hızdayken olan veri tutar.

Şuan kullandığım aracın şehir dışı verisi 5.5 lt. Ben hız sabitleici ile 90 a sabitlediğimde 2 kişi içindeuken 5.6 gösteriyor . şehir içi çok kasarsam 9 u görüyorum yol falan düzgün olursa. Yok biraz dur kalk fazlalaşsın hemen 10 üzerine çıkıyor yani kısaca tutmuyor.
birader ne yaptın ya böyle 1,2tsi motor 500 kuruş yakıyor dedin nasıl hesap yaptın bilemem ama eğer deponuzdan benzin çaldırmadıysanız tsi yaratıcıları kafayı yer,iddia ediyorumki sizden başka 500 kuruş yakan 2.bir tsi araç sahibi yoktur

Aynı fikirdeyim 1.2 tsi kullanıcısıyım son yaptığım değer bir depo ile karışık 650 km. buda ortalama 0,27 yapıyor :)? tsi cazibesine kapılıp ağraz motorlargibi sürekli devirli kullanırsan belki bu değerlerde yakar ama normal ve sakin kullanımda tsi muazzam. hem ekonomik hem bastınmı gidiceğini biliyosun.

sen sabit olarak tsi kullandığına eminmisin ?
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kamil GÜNEŞ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia 1.2 TSİ & Superb 1.6 TDİ

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir