YETİ YAKIT TÜKETİMİ VE KULLANIM İZLENİMLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETİ YAKIT TÜKETİMİ VE KULLANIM İZLENİMLERİ

İleti OZTURK41 » 04 Oca 2013, 12:29

Arkadaşlar herkeze selamlar.
skoda yeti 1.2 tsı ambient triptonik aracımı 15 gündür kullanmaktayım.
bu aracı almayı düşünen ve ya ilgisini çekenler için fırsat buldukça kullanıcı izlenimlerimi yazacağım.

kalite ve konfor olarak şimdiden mükemmel diyebilirim. iç mekanın dizaynı ve kullanışlı oluşu,bagajdaki kullanım için sunulan detaylar çok güzel.
aslında en doğrusu bayiye gidip aracı orada incelemek.
yakıt olarak en son depoyu doldurdum vebenzin göstergesi aldığım anki seviyeye gelince yaptığım km ile ort.bir değer çıkaracağım.

OZTURK41
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: faruk
Nereden: Kocaeli
Arabanız: yeti

İleti emrevet » 10 Oca 2013, 10:45

Greenline 1.6 tdi 4000 de kış şartlarında şehir içi bir depo 800 km yapıyor :D
emrevet
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emre HÜNÜK
Nereden: Isparta
Arabanız: Skoda Yeti Greenline

İleti tolga7482 » 11 Oca 2013, 16:42

OZTURK41 yazdı:Arkadaşlar herkeze selamlar.
skoda yeti 1.2 tsı ambient triptonik aracımı 15 gündür kullanmaktayım.
bu aracı almayı düşünen ve ya ilgisini çekenler için fırsat buldukça kullanıcı izlenimlerimi yazacağım.

kalite ve konfor olarak şimdiden mükemmel diyebilirim. iç mekanın dizaynı ve kullanışlı oluşu,bagajdaki kullanım için sunulan detaylar çok güzel.
aslında en doğrusu bayiye gidip aracı orada incelemek.
yakıt olarak en son depoyu doldurdum vebenzin göstergesi aldığım anki seviyeye gelince yaptığım km ile ort.bir değer çıkaracağım.

Hayırlı olsun güle güle güzel günlerde ağız tadıyla kazasız belasız kullanın.
ben de 1.2 manuel var. şehirlerarası 900 kmyi gördüm. şehiriçi yaklaşık 600 gidiyor ama.
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti OZTURK41 » 13 Oca 2013, 22:31

HER ARAÇTA OLDUĞU GİBİ ŞEHİR İÇİ TÜKETİM ŞEHİRLER ARASINA GÖRE BAYA FARKEDİYOR. ANCAK UZUN YOLDA ÇOK İYİ. DEDİĞİNİZ GİBİ 1 DEPO İLE (55LT) ORTALAMA 800-900 KM RAHAT YAPILIR. BU CÜSSEDEKİ ARAÇ İÇİNDE BU GAYET İYİ BENCE.
AÇIKÇASI BEN KULLANIRKEN ÇOK KEYİF ALIYORUM.BUDA BENİM İÇİN ŞU AN DETAYLI YAKIT TÜKETİM ÖLÇÜMÜ YAPMAKTAN DAHA ÖN PLANA ÇIKIYOR. HENÜZ NET BİR ÖLÇÜMDE YAPAMADIM ZATEN,AMA DEDİĞİM GİBİ YETİNİN YAKIT YÖNÜNDEN VAZ GEÇİLECEK BİR OLUMSUZ YANI KESİNLİKLE YOK.

ESKİ ARACIM 1.4 88 BEYGİR,5 İLERİ VİTESTİ. 110KM DEN SONRA MOTOR ÖTMEYE BAŞLIYOR DEVİR 3 Ü GEÇTİĞİ İÇİNDE YAKIT TÜKETİMİ YÜKSELMEYE BAŞLIYORDU.

1.2 YETİDE EN ÇOK MERAK ETTİĞİM AYNI SIKINTIYI YAŞARMIYIM SORUSUYDU. YETİDE DURUM KESİNLİKLE ÇOK FARKLIYMIŞ. BİRKEZ 150 KM HIZ YAPMA FIRSATI BULDUM,MOTORDA EN UFAK BİR ZORLANMA VE SES OLMADI.
1.2 MOTORUN EN BÜYÜK AVANTAJI DÜŞÜK VERGİ VE YÜKSEK PERFORMANSI.
KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLEĞİ İLE...
OZTURK41
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: faruk
Nereden: Kocaeli
Arabanız: yeti

İleti taner_octavia » 14 Oca 2013, 01:18

hayırlı olsun aracınız.yeti bu ara büyük indirimde 39bin gibi rakam yazmıslar.tam alıncak bi arac su an :)
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti Haysem » 18 Şub 2013, 23:45

Merhaba Arkadaşlar;
Yaklaşık 3 aydır yeti 2012 1.2 TSI düz vites aracı kullanıyorum. Aracı babama aldık. Amaç babama fazla kullanmadığından ve performans da beklemediğinden ortalama ama güvenli bir araç almaktı. Yetide bunların fazlasını bulduk. Özellikle konfor daha sonra da kalite yönünden beklediğimden üstün bir araç çıktı. Öncelikle araç size iç mekan olarak ferah, yüksek, konfor sağlıyor. Kullanılan malzeme ve montaj kalitesi de iyi, farklı bir araç olduğunu kullanışında ve yolculuğunda gösteriyor. Aracın içindeki küçük ayrıntılar da hoşa giden kolaylıklar sağlıyor. Yakışı da beklediğimizden az doğrusu, zorlamazsanız şehiriçi 7-8 litre civarı bir yakışı var.
Dezavantajlarını da söylemek lazım: Skoda nın bilinmezliğinden dolayı 2.elde zarar etme ihtimali var. Marka bilinirliğini artırma çabalarını da görmüyorum doğrusu. Bayilerini iyi bulmadım ama serviste de memnun olacağım yönünde fikir sahibi oldum.
Ama fiyat/kalite açısından düşünürsek şu an pisayadaki en mantıklı araçlardandır. Skoda nın öne çıkan bir yönü de VW grubu kalitesini size göstermesidir. Bir de 1.2 TSI motoru 105 beygir verdiğinden ekonomi/performans olarak eşi benzeri olmayan bir motor : 1.0 ford, 0.9 renault motorları performans/ekonomi olarak bu motordan daha iyi ama bu motorlar fahiş paralara satılıyorlar.
Haysem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Öz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.2 TSI Ambition Fresh

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir