Skoda Yeti Greenline ile 5,2 lt hayali

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Yeti Greenline ile 5,2 lt hayali

İleti Zapotek » 07 May 2013, 22:08

Merhaba
Aracım Yeti greeline 1,6
2012 Eylul de aldım.(sene sonu alsam 5000 tl daha ucuza alacaktım) 1 kez galvaniz saç parçanın kaymasından dolayı araç traktör moduna geçti.servis düzeltti.
2 kez araç çalışmadı. Servise gitti yazılım yenilendi. Su anda sorun bulunmuyor.
Benim simdiki sorunum yakıtla ilgili.
Sehirici 7 lt nin altına inmiyor. Moralim duzelsin diye uzun yol yapıyorum yoksa ortalama alıp basını gidecek.
Fabrika verisi 5,2 lt bizim bilmedigimiz bir şehrin içinde yapılan testin sonucumudur? Bu testlerin kriterleri nedir? Herhangi bir kurum bu bilgileri denetliyormudur?
Sehirler arası 100-120 gidince ancak sehir içi ortalaması 5,2 ye ulaşıyorum. Aracı hiç agresif kullanmıyorum bu arada.
Genel olarak sizce aracta problem mi var? Filtreleri veya baska yerlerini servise göstermelimiyin? Yoksa hersey normal midir?
Bunların haricinde araçtan cok memnunum. Tam bir aile aracı. Dusuk hızlarda performası dusuk ancak benim için zaten gerekmiyor.
Teşekkürler.

Zapotek
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.6 Ambition Greenlinei

İleti isnilgiz » 08 May 2013, 01:58

100-120 ile 5.2 yakaliyorsan super. Çunku fabrika verisi 90km sabit hizda ve belli bir egimde ulasialbilen degerdir diye biliyorum. Yani 90 km sabit hizi ustundeki her sabit hizda yakitin 5.2 den daha fazla cikmasi gerekir diye dusunuyorum.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Zapotek » 08 May 2013, 17:18

Merhaba
Sehirdışı verisi 4,2 lt dir.
Şehirdışında şehiriçi verisini anca yakalıyorum...
Zapotek
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.6 Ambition Greenlinei

İleti Henien » 09 May 2013, 13:47

KM'Nizi belirtmemişsiniz. Genelde sıfır araçlar ilk 4-5 bin km fazla yakarlar. Sonra düşmeye başlar, ilk bakımdan sonra değer oturur.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir