Yeti almayı düşünüyoruz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti almayı düşünüyoruz

İleti Superb95 » 18 Ağu 2013, 22:12

Arkadaşlar suanki aracımız superb 1.4tsi benim yaşım daha 3 gün önce 18 oldu ehliyetim elimde ancak aralık ortasında olucak babam yeni yetiyi görmüş bayide 1.4 tsi oda sanırsam superb aynı oda 122 beygir ben yaşımdan dolayı yeti yerine başka birşey istiyorum ama sanırsamki yeti olucak benim sormak istediğim yeti sahiplerine nasıl bir araç içi bana çok boş geldi aynı kangoo gibi hiç beğenmedim sizde görüşlerinizi belirtirmisiniz.

Superb95
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emre
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Superb 1.4TSI

İleti tolga7482 » 18 Ağu 2013, 23:01

Superb ile kıyaslanmaz. Ama kesinlikle bir doblo ya da kangoo değil.
Motorlar aynı olduğundan o konuya girmeyeceğim bile. Ama kullanıcısını üzmeyen güzel bir araç. 18 yaş için uygun değil tabi ki. O yüzden iyisi mi daha spor bir şeye gir bence. Scirocco gibi mesela.
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti serhat_a89 » 19 Ağu 2013, 07:28

Yeti bence gayet sportif ama zevk meselesi beğenmediysen bişey diyemem.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti muallim45 » 26 Ağu 2013, 23:06

bak genç arkadaşım sana bi kısa araç geçmişi sıralayayım 8 yıl lada samara 1,5 8v, 8 yıl lada vega 1,5 16v sport, 38 ay ford Cmax 1,6 , 3 yıl fiorino comfortmatic chiplettim üstelik ve 1 aydır yeti bu araçların içinde en sportif olanı samara idi ondaki kıvraklık ataklık hiçbirinde görmemiştim taki bu yetiye binene kadar (DSG şanzıman) ilk kez bir aracımda sport vitese alıp gazladığımda koltuğa yapışıldığını yaşadım bu araçta bugün izmir manisa sabuncu belinde tırmanırken focus II ile çıktık adamı bayağı sıkıştırdım. radar bölgesine geldiğim için bıraktım gitti.
bu aracı fiorino kullanmış biri olarak öle kongoo ya vs ye benzetmen bence büyük haksızlık olur. sen helbi yüksekte araç sürmeye alış göreceksin ki sedan hb ler sana mezar gibi görünecek ben diz ve ve bel sağlığımdan ötürü yüksek koltuklu araç alma durumunda kaldım cmax ı en kısa tutuum koltuk iyi idi ama çok sık araziye gittiğim için hep altı vuruyordu üzülüyordum. şimdi içim rahat fio da mutlu etmemişti zaten sevmem fiat ve reno grubunu ama işte ihtiyaç karşılasın die almıştım nerdese 1 yıl yetiyi inceledim. tam aracımı buldum sabah tüve gittim ordan araziye gittim ordan izimire gittim misafir aldım yani her kullanımıma uygun bi araç tavsiye etmiyor al diyorum bu arada yaşıma bakma 54 yazsada aslında 18,5 dan gün aldım inan aracı oğlum sürereken içimi bayıltıyor yol bitmiyor ızdırap çekiyom ama o çok az yaktırıyor bende yakıtı içiyo meret neşe ben kazanıyom ben alıyom. yetiyi anlamak lazım hazmetmek lazım birde halkımızda şu var bi araç suv görüntü ve kasasında ise farklı bi itibar görüyosun bak tüv de yangın tüpü ecza çantası vs bakılmadı inan çünü adam bagajı bile açmadı sadece lastik ışık fren kemer vs baktılar tabii yaşımlada ilgisi var vs
alsın baban alsın memnun kalırsınız inşllh hem sadece kendini düşünme neticede baba alacak demii...
Nobody is perfect. I'm Nobody
muallim45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrettin GÜCİN
Nereden: Manisa
Arabanız: 1.2 TSI DSG YETİ

İleti hasoci » 16 Oca 2014, 12:05

muallim45 yazdı:bak genç arkadaşım sana bi kısa araç geçmişi sıralayayım 8 yıl lada samara 1,5 8v, 8 yıl lada vega 1,5 16v sport, 38 ay ford Cmax 1,6 , 3 yıl fiorino comfortmatic chiplettim üstelik ve 1 aydır yeti bu araçların içinde en sportif olanı samara idi ondaki kıvraklık ataklık hiçbirinde görmemiştim taki bu yetiye binene kadar (DSG şanzıman) ilk kez bir aracımda sport vitese alıp gazladığımda koltuğa yapışıldığını yaşadım bu araçta bugün izmir manisa sabuncu belinde tırmanırken focus II ile çıktık adamı bayağı sıkıştırdım. radar bölgesine geldiğim için bıraktım gitti.
bu aracı fiorino kullanmış biri olarak öle kongoo ya vs ye benzetmen bence büyük haksızlık olur. sen helbi yüksekte araç sürmeye alış göreceksin ki sedan hb ler sana mezar gibi görünecek ben diz ve ve bel sağlığımdan ötürü yüksek koltuklu araç alma durumunda kaldım cmax ı en kısa tutuum koltuk iyi idi ama çok sık araziye gittiğim için hep altı vuruyordu üzülüyordum. şimdi içim rahat fio da mutlu etmemişti zaten sevmem fiat ve reno grubunu ama işte ihtiyaç karşılasın die almıştım nerdese 1 yıl yetiyi inceledim. tam aracımı buldum sabah tüve gittim ordan araziye gittim ordan izimire gittim misafir aldım yani her kullanımıma uygun bi araç tavsiye etmiyor al diyorum bu arada yaşıma bakma 54 yazsada aslında 18,5 dan gün aldım inan aracı oğlum sürereken içimi bayıltıyor yol bitmiyor ızdırap çekiyom ama o çok az yaktırıyor bende yakıtı içiyo meret neşe ben kazanıyom ben alıyom. yetiyi anlamak lazım hazmetmek lazım birde halkımızda şu var bi araç suv görüntü ve kasasında ise farklı bi itibar görüyosun bak tüv de yangın tüpü ecza çantası vs bakılmadı inan çünü adam bagajı bile açmadı sadece lastik ışık fren kemer vs baktılar tabii yaşımlada ilgisi var vs
alsın baban alsın memnun kalırsınız inşllh hem sadece kendini düşünme neticede baba alacak demii...

Hayrettin abi, yazdıklarını keyifle okudum, benimde Fabia dan sonraki hedefim Yeti :)) ama öncelikle Fabia mın keyfini sürüyorum. Yeti gerçekten alınası bir araç...
hasoci
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hasan SEVENER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia II 1.2 HTP 2011

İleti INFERNO » 16 Oca 2014, 17:33

HAYRETTİN BEY BENDE 7 SENE BOYUNCA LADA SAMARA 1500i KULLANDIM. SÖYLEDİKLERİNİZ ÇOK DOĞRU SON DERECE ATİK BİR ARAÇTI. 90 KM. HIZLA KESKİN VİRAJA GİRİYORDUM BANA MISIN DEMİYORDU..
INFERNO
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVİA AMB. 1.4 TSI

İleti muallim45 » 19 Oca 2014, 01:00

samara böyle bir araç işte hep kendinden söz ettirir.
ben ona keçi diyordum. dik rampaları bile sesiz sakin ama keçi gibi tırmanırcasına çıkardı.
ovada bağın içinde asma odunlarını onunla topluyordum
Nobody is perfect. I'm Nobody
muallim45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrettin GÜCİN
Nereden: Manisa
Arabanız: 1.2 TSI DSG YETİ

İleti elegance » 19 Oca 2014, 23:33

http://www.youtube.com/watch?v=YRQwwgRhw_A
Dostum bu testi bir izle derim.Yeti ticari gibi görünebilir fakat asla ticari değil.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir