SKODA YETİ YE UYGUN KAMERA ARIYORUM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA YETİ YE UYGUN KAMERA ARIYORUM

İleti platinyeti » 27 Ekm 2013, 07:16

MERHABA ARKADAŞLAR 1.2 DSG 2011 YETİ SAHİBİYİM. ARACIMA TAKTIRDIĞIM ANS MARKA MULTİMEDYA SİSTEMİM VAR. SERVİSTE KAMERA GERİ GÖRÜŞ BAĞLANTILARIMI DA YAPTIRDIM. GELGELELİM O PLAKALIK YUVASINA UYGUN BİR GERİ GÖRÜŞ KAMERASI BULAMADIM. AYNI VEYA BENZER BİR CİHAZ ALIPTA BU SORUNU ÇÖZEBİLEN BİR ARKADAŞIN YARDIMINA İHTİYAÇ DUYUYORUM. SERVİSTE NECWOX KAMERALARINI DENEDİLER YA HİÇ YUVAYA GİRMİYOR YAHUT DA BOŞLUKLAR KALIYOR. SİZCE NE YAPMALIYIM?

platinyeti
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alper
Nereden: Yozgat
Arabanız: skoda yeti dsg amb.

İleti skodaizm » 27 Ekm 2013, 09:58

Plaka kameraları görüntüyü, tek sağ veya sol tarafa takıldığından tam merkezlemiyor. Takılan tarafın aksi yönündeki yanaşmalar da mesafe belirlemede sorun oluyor.

Başka bir sorun da kameranın ampulü led ve parlak bir aydınlatması var. Diğer taraf ise klasik ampul kaldığından sarı ve karanlık kalıyor. Ampulü Led takınca da arıza ışığı sorunu çıkıyor.

Size tavsiyem tampona takılan türden olanları tam ortaya gelecek şekilde koydurmanızdır. Hem daha geniş açı hem de merkezlenmiş görüntü ile sağ ve sol tarafa da yanaşmada sorun çıkmaz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti platinyeti » 27 Ekm 2013, 12:43

sayın skodaizm öncelikle ilginize teşekkür ederim.aslında en mantıklısı sizin düşünceniz. fakat bu seferde tamponu deldirmek veya en azından park sensörlerinden birini çıkarmak gerekir sanırım.hazır plakalığa kadar hat çekilmişken artık plakalık aydınlatmalı kamerayı mecburen kabul edeceğiz. marka ve model konusunda görüşlerinize açığım.
platinyeti
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alper
Nereden: Yozgat
Arabanız: skoda yeti dsg amb.

İleti mcagman71 » 29 Ekm 2013, 21:58

Sevgili Alper kardeşim. ben 2012 skoda yeti activ aracıma almış olduğum Necvoks marka cihazla gelen kamerayı kullandım. Ancak biraz tadilat yaptım. gelen kamere plaka lambası yuvasına girmedi yuva küçük geldi.
bende gelen kamerayı lamba yuvasından vidalarını sökerek ayırdım. araçtan çıkan plaka lambasına kamera geçecek kadar kare yuva açtım. ( önce havya ile deldim . sonra kenarlarını eğe yardımı ile düzeltim.) kamerayı monte edip kenarını silikonla doldurdum. üstelik plaka lambasın da üzerinde kaldı ve normal işlevinden birşey kaybetmedi kamera monte edilmiş olan plaka lambasını kendi yerine tekrar monte ettim. biraz üğraştım ama çok temiz ve mükemmel bir işçilik çıkardım.
mcagman71
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa çağman
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: yeti 1,2 tsi

İleti fabiam123456 » 30 Ekm 2013, 22:41

Bence şöyle bir şey kullanabilirsiniz

Navigold Kameralı Plaka Altlığı Her Araca Uygun

Bu arada satıcı ben değilim reklam sayılmazsın
fabiam123456
CLASSIC