45.000 kmde motor gitti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

45.000 kmde motor gitti

İleti bersu » 23 Nis 2014, 21:17

2010 yılı 8.ayda aldığım 0 km yeti birkaç kez yolda bıraktı bu sorunu turboya pul koyarak çözdüler ama ilk defa otomatik araç kullandığım için 2. ve 3. viteslerdeki titremeleri dsg hatası olarak görmedim ama peryodik olarak gittiğim yetkili serviste bu konuda beni uyarmadı öyle kullanmaya devam ettim bu defa 18 nisan günü marşa basıyorum basıyorum çalışmıyor uzun marş sonrası yağlama lambası yanıp sönüyor ve bip bip sesi geliyordu sanırım turbo gitti düşüncesi ile çekici ile aracı servise gönderdim serviste zincir atlatmasından dolayı motorun gittiğini garantim bittiği için 10-12.000 tl masrafı ödemem gerektiğini söylediler yüce oto ve doğuş otoya attığım maillere bu güne kadarda cevap alamadım.40 yıla yakan araç kullandım bu benim hatam olamaz ama adamlar tınmıyorlar bile ne yapacağımı şaşırmış haldeyim mahkemeye başvursam sonuç alırmıyım

bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti erginbkr » 23 Nis 2014, 21:40

geçmiş olsun yaşadığınız süreci bakım evraklarınıda ekleyerek detaylı bir şekilde skoda çek cumhuriyetine yazınız...mutlaka ilgileneceklerdir...aracınız yapıldıktan sonra yerinizde olsam elimden çıkarırım ve dsg şanzımana birdaha bulaşmam... ;)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti alwaysloser » 23 Nis 2014, 21:51

muhakkak peşine düşün tüketici mahkemesi skoda auto heryere yazın
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hetepe » 24 Nis 2014, 07:24

Sanayide vw cilerin hangisine sorsam DSG den uzak durulması gerektiğini söylüyor...DSG 6 nın bile sorunlu olduğu tescillenmiş artık...
Arkadaşların da dediği gibi olayı Çek cum. ne taşımanız lazım.Burası Türkiye...olaylardan sıyrılmanın yoluna bakar doğuş...hizmet almanız zor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sainz » 24 Nis 2014, 07:34

erginbkr yazdı:geçmiş olsun yaşadığınız süreci bakım evraklarınıda ekleyerek detaylı bir şekilde skoda çek cumhuriyetine yazınız...mutlaka ilgileneceklerdir...aracınız yapıldıktan sonra yerinizde olsam elimden çıkarırım ve dsg şanzımana birdaha bulaşmam... ;)

hetepe yazdı:Sanayide vw cilerin hangisine sorsam DSG den uzak durulması gerektiğini söylüyor...DSG 6 nın bile sorunlu olduğu tescillenmiş artık...
Arkadaşların da dediği gibi olayı Çek cum. ne taşımanız lazım.Burası Türkiye...olaylardan sıyrılmanın yoluna bakar doğuş...hizmet almanız zor.

İyi söylüyorsunuz da zincirin senteyi atlatıp motora hasar vermesi ile DSG' nin ne alakası var ki?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hetepe » 24 Nis 2014, 07:39

:D :D 2. ve 3. vitesteki titremelerle ilgili olarak... :(
Bir de 40 yıldır araba kullanan birinin senteyi atlatması o kadar kolay olmamalı bence...düz viteste kolay olabilir ama yarı otomatikte ne yapabilir ki??
Üretimden kaynaklanan ve zincirin atmasını kolaylaştıran bir hata yapıldıysa diye düşünmüştüm...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sainz » 24 Nis 2014, 08:33

hetepe yazdı::D :D 2. ve 3. vitesteki titremelerle ilgili olarak... :(
Bir de 40 yıldır araba kullanan birinin senteyi atlatması o kadar kolay olmamalı bence...düz viteste kolay olabilir ama yarı otomatikte ne yapabilir ki??
Üretimden kaynaklanan ve zincirin atmasını kolaylaştıran bir hata yapıldıysa diye düşünmüştüm...

Zincirin atlatması hiç de kolay bir durum değil. Favorit' te bile zincir atlatma olayı hiç duymadım. Kayış olsa bir nebze anlaşılabilir. Zincirin atlatması için ya kopması lazım, ya da zincirin döndürdüğü kasnaklarda problem olması lazım.

Geçmiş olsun.
Bence de hakkınızı sonuna kadar arayın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozgurerkoc » 24 Nis 2014, 14:40

iyi niyet garantisinden bu konuyu çözmeleri gerekiyor http://forum.donanimhaber.com/m_88154445/tm.htm inceleyiniz Ben aracımda boya kalkması sonucu aracımı garanti kapsamında değiştirmiştim. Bu yaşadığınız olay benim başıma gelse kıyameti kopartırım hakkınızı sonuna kadar arayın pes etmeyin sakın
Kullanıcı avatarı
ozgurerkoc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özgür ERKOÇ
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.4 TSI

İleti bersu » 25 Nis 2014, 12:01

Bu gün yüce otodan sayın A.Yunus Çorak bey aradı aracımı yaptıracaklarını eğerki motor değişimi olursa sadece trafikle ilgili masraflar dışında hiçbir ödeme yapmayacağımı söyledi bende forum aracılığı ile tekrar Yunus beye teşekkürlerimi iletiyorum helal olsun diyorum
bersu
CLASSIC
CLASSIC

İleti Skoda Daima » 25 Nis 2014, 13:07

Ya benim anlamadığım şurada kaç tane olay oldu Yüce önce "Yapmam" diyor sonrasında da "Tamam yapalım" muhabbetine dönüyor olay. Şunu adam gibi baştan inceleyip sonrasında işin doğrusu neyse onu söyleseler de he3rkes rahat etse kıyamet mi kopacak? Neden bu şekilde iki ileri bir geri Mehteran bölüğü gibi sorun çözüyorlar da insanların sinir katsayılarını yükseltiyorlar anlamıyorum. Gerçekten Profesyonellikten uzak bir yaklaşım tarzı ve hem markaya hem günümüz müşteri memnuniyeti kriterlerine hiç mi hiç uymuyor...
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti bersu » 25 Nis 2014, 13:52

Skoda Daima yazdı:Ya benim anlamadığım şurada kaç tane olay oldu Yüce önce "Yapmam" diyor sonrasında da "Tamam yapalım" muhabbetine dönüyor olay. Şunu adam gibi baştan inceleyip sonrasında işin doğrusu neyse onu söyleseler de he3rkes rahat etse kıyamet mi kopacak? Neden bu şekilde iki ileri bir geri Mehteran bölüğü gibi sorun çözüyorlar da insanların sinir katsayılarını yükseltiyorlar anlamıyorum. Gerçekten Profesyonellikten uzak bir yaklaşım tarzı ve hem markaya hem günümüz müşteri memnuniyeti kriterlerine hiç mi hiç uymuyor...

servis yaptığı işe karşılık müşteriden daha fazla ücret alıyor firma daha az ödüyor sanıyorum o nedenle servis öncelikle müşteriden talepte bulunuyor kuzu kuzu ödersen ne ala yok ayak diretip yüce otoya durumu iletirsen işin rengi birden değişiyor (benim olay aynen öyle gelişti) dün servis beni aradı %70 indirim alma şansımız var dedi (başta hiçte öyle dememişlerdi %100 sen ödeyeceksin demişlerdi) bende kabul etmedim %100 indirim dışında kabul etmiyorum dedim sonuçta öyle oldu görünüşe göre burda servis daha fazla kazanırım firmayıda korumuş olurum işgüzarlığında sanki,ilkel düşünüyorlar ama yüce otoyu ve yunus beyi tebrik ediyorum evet talebimde haklıyım ama sonuçta sıkıntı çıkarmadan 5 gün sonunda dönüş yapıp talebimi onayladılar
bersu
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 27 Nis 2014, 17:57

hayırlısı olsun bunun la gecmiş olsun
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti bersu » 27 Tem 2014, 18:57

dün itibarı ile aracıma kavuştum bu arada arıza süresince yardımlarını esirgemeyen başta ahmet yunus çorak bey olmak üzere yüce otoya izmir skoda bayii ve servisi egerenk oto servis çalışanlarından önder bey barış ve mehmet ustalara çok teşekkür ederim.benim olayım bindebir kişinin başına gelen zincir atlatmasın bağlı olarak motor gitmesi idi garanti sürem dolmasına rağmen servis kayıtlarım olduğu için firma yeni yarım motor verdi benden sadece kapak taşlama için (dışarıda yapılıyor) 500 tl aldılar bu arada motor yağı filtreler (yağ-hava-polen-yakıt) 4 buji 2 buji kablosu değiştirttim parça ve işçilik toplam 680 tl ödedim böylelikle bu yılki bakımda olmuş oldu sıfır motor oldu 2 yıl motor garantim oldu ama inşallah birşey olmaz aracım çok güzel ilk günkü gibi sevgi ile biniyorum

bersu
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 28 Tem 2014, 01:43

sainz yazdı:
hetepe yazdı::D :D 2. ve 3. vitesteki titremelerle ilgili olarak... :(

Zincirin atlatması hiç de kolay bir durum değil. Favorit' te bile zincir atlatma olayı hiç duymadım. Kayış olsa bir nebze anlaşılabilir. Zincirin atlatması için ya kopması lazım, ya da zincirin döndürdüğü kasnaklarda problem olması lazım.

Geçmiş olsun.
Bence de hakkınızı sonuna kadar arayın.

Öyle bi atlatır ki Uğur Abi :)

Şöyle düşün, motorun döndürdüğünü yere/tekere şanzımandan ötürü veremediğini hayal et. Yani motosiketten gidelim, orta sehpada olsun ve arka teker viteste havada dönsün, bişey sıkıştır arka teker takılsın ve dönemesin, motor da güçlü inatla çeviriyor stop etmiyor, sıyıracak bi baskı balata da yok, tık der atar ondan sonra 16 kafa gölü yersin 4'erden

Araç sahibine de geçmiş olsun, hallolmasına sevindim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 30 Tem 2014, 17:24

hakanerdogan yazdı:Öyle bi atlatır ki Uğur Abi :)

Şöyle düşün, motorun döndürdüğünü yere/tekere şanzımandan ötürü veremediğini hayal et. Yani motosiketten gidelim, orta sehpada olsun ve arka teker viteste havada dönsün, bişey sıkıştır arka teker takılsın ve dönemesin, motor da güçlü inatla çeviriyor stop etmiyor, sıyıracak bi baskı balata da yok, tık der atar ondan sonra 16 kafa gölü yersin 4'erden

Araç sahibine de geçmiş olsun, hallolmasına sevindim.

Nasıl baskı balata yok? ;) DSG' de iki tane birden var. ;)
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 31 Tem 2014, 03:25

Farazi örnek olsun diye dedimdi onu. :)

Sıyırmaz sıyırmaz allala. :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 31 Tem 2014, 22:00

hakanerdogan yazdı:Farazi örnek olsun diye dedimdi onu. :)

Sıyırmaz sıyırmaz allala. :D

Şaka bir yana, Favorit' te bile o zincir çift sıra ve senteyi atlaması için oradaki mekanizmanın dağılması lazım. Zincirde öyle atlayayım da zinciri dişliyi kırmayayım durumu olmuyor yani. ;)
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 02 Ağu 2014, 18:09

Vealla bizim moturlar cayır cayır atlıyor :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE