YETİ'DE SUNROOF SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETİ'DE SUNROOF SORUNU

İleti yucel6153 » 17 May 2014, 07:31

2010 model 1.2 tsi dsg ambition Yeti'm var... 2 gün önce sunroof sorunuyla karşılaştım. Sunroofu kapatamadım. Servise gittim. o gün 4 saat uğraştılar , söktüler, taktılar, denediler onlar da yapamadı. Akşam aracım serviste kaldı. Sabah tekrar denediler. 6 saat kadar da o zaman uğraştılar. Komple söktüler taktılar denediler ancak yine de olmadı, kapatamadılar. Elektrik sistemin bağlantısını çıkararak manuel olarak kapatıp bana teslim ettiler. Sistemin komple alt mnekanikğinin metal olan böülmlerin değişmesi gerektiğni söylediler. Serviste 3 arkadaş canla başla son derece ilgilenerek sorunu çözmeye çalıştı. Genel merkeze girip stoklara baktılar. Stoklarda böyle bir parça bulunmadığı gibi, hiç de istenmemiş. Bu arada dsg'nin yeni yazılım güncellemesi ve yağ değişimi, varmış. Onları ücretsiz yaptılar. Bu arada da aküm bitti yenisiyle 205TL.'ye değiştirdiler. Akü dışarıda 125-150 TL arası. Şimdi çalışltırılamayan sunroof'a çözüm arıyorum. Bu konuda yaşanmış tecrübeleri olan, problem yaşayıp çözen , işin püf noktasını bilenlerden yardım istiyorum. Bu konuda yardımcı olacaklara da peşinen teşekkürlerimi sunuyorum. saygılar.

Nurettin Yücel ÖZŞAHİN

0505- 6153100
yucel6153@hotmail.com

yucel6153
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Nurettin Yücel ÖZŞAHİN
Nereden: Trabzon
Arabanız: Skoda Yeti 1.2 TSI DSG

İleti yucel6153 » 04 Haz 2014, 19:42

Sunroof sorunumu Skoda Yetkili Servisi yapamadı. Çekoslovakya'dan komple alt mekanik istendi. Fiyatı işçilik hariç 3.000.- TL. Ben kabul etmedim. Skoda'da Webosta sunroof kullanılıyor. Trabzon'da sunroof konusunda Osman ve Ahmet usta var. Ben Şıpıdakçı Osman Usta olarak bilinen aynı zamanda Webasto'nun da satış, montaj ve servisini de yapan ustaya gittim. eskiden beri tanırım. Daha önce 2000 Model Skoda Felicia SW sahibiydim. Ona sunroof taktırmıştım. Osman usta 3-5 saat uğraşıp sunroof'u onardı. Biraz uğraştı. Zira serviste hem kızakları, hem mekanizmayı ve hem de perdeyi daha beter hale getirerek bozmuşlardı. Xamı ırılmış bir Porsche'nin ssitemiyle aynıydı. Onun malzmemeleriyle işi halletti . Şu an gayet iyi çalışıyor. Ancak en az her 6 ayda bir silikonlu yağla bakım yapılması gerektiriği konusunda uyardı. Bana 500 TL. 'ye maloldu. Sunroflu Skodası veya başka aracı olan arkadaşlar, sorunla karşılaşmamak için bakımı düzenli yaptırınız.
yucel6153
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Nurettin Yücel ÖZŞAHİN
Nereden: Trabzon
Arabanız: Skoda Yeti 1.2 TSI DSG

İleti onurson » 05 Haz 2014, 08:32

Verdiğin yararlı bilgiler için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir