skoda yeti lpg taktırn varmı... lpg konusunda bilgi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda yeti lpg taktırn varmı... lpg konusunda bilgi

İleti sedatbzkrt » 20 Tem 2014, 01:12

arkadaşlar 2012 modek 1.2 skoda yeti dsg aracım var. uzun zamandır lpg taktırmak için arastırıyorum. sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. istanbulda oturuyorum lpg mpntajı yapan firmaları arıyorum. bir kactane yeri aradım ruhsatla birlikte gelin eiler gittim. takıyoruz demiyorlar. takılıyor diyorlar. montajını yapan yok sadece kendi firmalarının siteminden motor numarası ile bakıp afaki söylüyorlar.

en son brc markasına ait bir bayi aradım 6000 tl dedi. yine brc nin bir baska bayisini aradım söyledikleri fiyar 2500 tl idi. bende nasıl olur bana 6000 tl dediler dediğimde. bizde en pahalı kit 2500 dediler. bunlada kalmayıp bir tanıdık vasıtası ile brc nin istanbul ana bayisiydi galiba 2a mühnedislik oraya ulastım aldığım cevap o araca iait bizde kit yok deiler. yani montaj yapmıyoruz dediler.. bu bilgiyide iki yerde teyir ettim. yani anladığım kadarı ile sadece para için takıyorlar.

lvato bayilerine gittim onlarda motor kodundan kontrol ettiler. uyumlu oldugunu vetakılabilecegini söylediler. ayrıcada belli bir ücret karşılıgında aracın motorunda lpg den kaynaklanabilecek arızalara karşı sigorta yaptıklarını söyleiler. fiyatta 2700 tl.

hangisi dogru hangisi yanlıs kararsız kaldım...

forumda lpg taktıran varsa yardımcı olabilirmi.
telefon numaram 0 505 842 2969

sedatbzkrt
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sedat bzkrt
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SKODA YETİ 1.2 TSI

İleti sedatbzkrt » 20 Tem 2014, 02:15

maillede cevaplamak isteyen olursa

sedatbzkrt@gmail.com
sedatbzkrt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti berat555 » 20 Tem 2014, 08:48

Bende dün yani 19/07/2014 tarihi itibari ile lpg"ye geçtim.. lpg"ye çok ön yargılıydım.. takdırmamak için yıllarca direndim.. ancak artık benzinin litre fiyatı çok fırladı... 2008 model 1,6 fabia elegance ye lovato smart sıralı modelini dün takdirdım.. 1 gündür kullanıyorum. şuana kadar edindiğim tecrübe bu zamana kadar benzine boşa para vermişim.. arabanın çekişinde hiç bir düşüş olmadı.. hatta lpg göstergesini gözümün görmeyeceği bir yere takdırdım.. acaba halen benzindemi gidiyorum diye endişe duyuyorum ama göstergeye baktığımda lpgde gittiğim ortaya çıkıyor.. yani lpgnin benzinden farkı yokmuş.. şuana kadar lpg de edindiğim izlenim; araba daha sessiz çalıştığı, dijital yakıt tüketimi benzin göstergesi ile neredeyse birebir aynı, lpg ye geçerken 15 saniye gibi bir zamanda geçiyor sadece bir çıt sesini duyuyorum. monte edilirken aracın başında bekledim iyi bir montaj, kaliteli ürün sorun çıkaracağını sanmıyorum... lpg konusunda her kafadan bir ses çıkıyor bende çok araştırdım vs vs bu konuda italyan markalarının hepsi iyi bana göre LPG de her firma kendi malını övüp diğerini karalıyor.. halbuki böyle bir durum yokmuş. İyi bir yerde kaliteli ürün kaliteli yazılım sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.. ben lpg için özellikle 1,6mpi almıştım.. çok şükür şimdilik çok memnunum... benzine boşa para ödemeye gerek yokmuş.. saygılarımla
berat555
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: fabia II 2008 1.6 Elagance

İleti berat555 » 20 Tem 2014, 09:37

TSİ Motora süper işçilik süper montaj ama yurtdışında... bizim lpg ciler izlemeli..
https://www.youtube.com/watch?v=VOWjjGaYbGk
berat555
CLASSIC
CLASSIC

İleti amaninmb » 21 Tem 2014, 12:21

berat555 yazdı:Bende dün yani 19/07/2014 tarihi itibari ile lpg"ye geçtim.. lpg"ye çok ön yargılıydım.. takdırmamak için yıllarca direndim.. ancak artık benzinin litre fiyatı çok fırladı... 2008 model 1,6 fabia elegance ye lovato smart sıralı modelini dün takdirdım.. 1 gündür kullanıyorum. şuana kadar edindiğim tecrübe bu zamana kadar benzine boşa para vermişim.. arabanın çekişinde hiç bir düşüş olmadı.. hatta lpg göstergesini gözümün görmeyeceği bir yere takdırdım.. acaba halen benzindemi gidiyorum diye endişe duyuyorum ama göstergeye baktığımda lpgde gittiğim ortaya çıkıyor.. yani lpgnin benzinden farkı yokmuş.. şuana kadar lpg de edindiğim izlenim; araba daha sessiz çalıştığı, dijital yakıt tüketimi benzin göstergesi ile neredeyse birebir aynı, lpg ye geçerken 15 saniye gibi bir zamanda geçiyor sadece bir çıt sesini duyuyorum. monte edilirken aracın başında bekledim iyi bir montaj, kaliteli ürün sorun çıkaracağını sanmıyorum... lpg konusunda her kafadan bir ses çıkıyor bende çok araştırdım vs vs bu konuda italyan markalarının hepsi iyi bana göre LPG de her firma kendi malını övüp diğerini karalıyor.. halbuki böyle bir durum yokmuş. İyi bir yerde kaliteli ürün kaliteli yazılım sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.. ben lpg için özellikle 1,6mpi almıştım.. çok şükür şimdilik çok memnunum... benzine boşa para ödemeye gerek yokmuş.. saygılarımla

hayırlı olsun.
İyi kötü yoktur.
Parasına göre mal vardır.

Atikerin bile 999 TL ye sıralısı var
2500 e sıralı tüpü var.

hadi en süperi değil otasını bile taktırsan iyi iyidir...
Kullanıcı avatarı
amaninmb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet
Nereden: Konya
Arabanız: 93 Favo Prima - 94 Favo GLX - 98 Felicia glxi

İleti serhat_a89 » 21 Tem 2014, 17:58

tsi motorlu arabaya biniyorsanız lpg konusunu düşünmeyin olmuyor işte zorlamanın bi alemi yok! Normal enjeksiyonlu araç alın ya da dizel alın.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti bariskartal » 22 Tem 2014, 10:36

Ben 1 ay önce 1.2 TSI dsg yeti aldım 2. el üzerinde Lovato marka lpg vardı.

Ben lpg sevmediğim için söktürdüm.

İsteyen olursa makul bir fiyata verebilirim.

İyi günler.

sedatbzkrt yazdı:arkadaşlar 2012 modek 1.2 skoda yeti dsg aracım var. uzun zamandır lpg taktırmak için arastırıyorum. sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. istanbulda oturuyorum lpg mpntajı yapan firmaları arıyorum. bir kactane yeri aradım ruhsatla birlikte gelin eiler gittim. takıyoruz demiyorlar. takılıyor diyorlar. montajını yapan yok sadece kendi firmalarının siteminden motor numarası ile bakıp afaki söylüyorlar.

en son brc markasına ait bir bayi aradım 6000 tl dedi. yine brc nin bir baska bayisini aradım söyledikleri fiyar 2500 tl idi. bende nasıl olur bana 6000 tl dediler dediğimde. bizde en pahalı kit 2500 dediler. bunlada kalmayıp bir tanıdık vasıtası ile brc nin istanbul ana bayisiydi galiba 2a mühnedislik oraya ulastım aldığım cevap o araca iait bizde kit yok deiler. yani montaj yapmıyoruz dediler.. bu bilgiyide iki yerde teyir ettim. yani anladığım kadarı ile sadece para için takıyorlar.

lvato bayilerine gittim onlarda motor kodundan kontrol ettiler. uyumlu oldugunu vetakılabilecegini söylediler. ayrıcada belli bir ücret karşılıgında aracın motorunda lpg den kaynaklanabilecek arızalara karşı sigorta yaptıklarını söyleiler. fiyatta 2700 tl.

hangisi dogru hangisi yanlıs kararsız kaldım...

forumda lpg taktıran varsa yardımcı olabilirmi.
telefon numaram 0 505 842 2969
bariskartal
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Skoda Yeti 1.2 TSI DSG ELEGANCE

İleti mustklc » 22 Tem 2014, 14:23

ismi lazım değil öteki forumda biri hali hazırda lpg li yetisinden lpg kitini söktürmüş satıyordu
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti bariskartal » 22 Tem 2014, 15:47

Ben olabilirim öbür tarafada yazmıştım.

mustklc yazdı:ismi lazım değil öteki forumda biri hali hazırda lpg li yetisinden lpg kitini söktürmüş satıyordu
bariskartal
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Skoda Yeti 1.2 TSI DSG ELEGANCE

İleti sedatbzkrt » 24 Tem 2014, 11:30

Aracim skoda yeti. 1.2 tsi dsg . Dun itibari ile aracima lavato lpg takildi ipk izlenim 28 kurus km de. Sistem sadece lpg degil az miktarda da benzin tuketiyor. Toplam yakita gore hesapladigimda km de 28 kurus. Benzine gore cok guzel bir deger. Lpg oncesi em son benzin degeri. 49 kuristu.
Ayrica aracta herhangi bir performans degisikligi de olmadi.
sedatbzkrt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti berat555 » 24 Tem 2014, 15:04

Hayırlı olsun....
berat555
CLASSIC
CLASSIC

İleti DOBLO » 01 Eyl 2015, 11:34

ARKADAŞLAR 2010 MODEL YETİ 1.2 OTOMATİK ARABAM VAR BU YILA KADAR BENZİNDEN ÇOK PARAM GİTTİ ÖZELLİKLE ŞEHİR İÇİNDE ARABAMA LPG TAKTIRDIMM PİRİNCE MARKA ÇOK MENMUNUM KAFASINA SORU TAKILAN VARSA ARASIN 17 KURUŞ YAKIT TÜKETİMİ VAR ÇEKİŞTE SORUN YOKK
5434824240 TLF ULAŞABİLİRSİNİZ
DOBLO
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: Aksaray
Arabanız: SKODA YETİ

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir