DSG SANZIMAN GARANTISI HAKKINDA YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DSG SANZIMAN GARANTISI HAKKINDA YARDIM

İleti sedatbzkrt » 10 Kas 2014, 12:08

2012 model aracimda dsg sanziman arizasi olustu. Bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum. Servis ditek garanti bitmis deyip alacagi paraya bakiyor. O yüzden bu durumla karsilasan arkadaslardan yardim bekliyorum.

sedatbzkrt
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sedat bzkrt
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SKODA YETİ 1.2 TSI

İleti bersu » 23 Kas 2014, 18:48

serviste şanzıman yağını değiştirip güncelleme yapıyorlar o şekilde sorun çözülüyor yağ parasını alabilirler fazla tutmaz herhalde,sizde yağ parasına razı olursunuz bunun dışında yüce otoya başvurursanız mutlaka yardımcı olurlar
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti paranoia » 23 Kas 2014, 21:32

Bahsettiğiniz arıza nedir öncelikle daha ayrıntılı olarak açıklarsanız belki daha fazla yardımcı olabilirim. Birisi garantiden birisi ücretli 2 defa kavrama değiştirmiş birisi olarak her türlü yardımı yaparım. DSG ler konusunda maalesef bizim jenerasyonlarda sorun çıkıyor. Bu problem yeni nesil 2014 model DSG lerde çözülmüş gibi duruyor en azından ben fazla bir şikayet duymadım. Aracınızın garantisi bitmiş olsa da eğer sorun kavramada ise iyi niyet garantisinden faydalana skoda kullanıcı oldukça fazla. Lakin mekatronik gibi bir arıza ise ben pek yardımcı olacaklarını sanmıyorum. Zira tamir de edemezler çünkü Skoda maalesef gene üzülerek söylüyorum servis alt yapısı konusunda çok ciddi sıkıntıları olan bir firma dolayısıyla komple şanzıman değişir. Kavramadır inşallah sizin problem ve iyi niyet garantisinden faydalanabilirsiniz. Saygılarımla
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti ECA19 » 19 Oca 2015, 19:41

Benim satın aldığım araçta da kavrama değişmiş yetkili serviste iyi niyet garanti kapsamında. Bu kavrama sık arıza yapan bir şey mi ?
2. olarak arkadaşımda Golf 6 Dsg vardı 2010 model , şanzumanı arıza çıkardı iyi niyetten yine komple değiştirdiler . Araba 2010 şanzumanı 2013 model oldu demem o dur ki Skoda ile alakalı bir durum değil .

paranoia yazdı:Bahsettiğiniz arıza nedir öncelikle daha ayrıntılı olarak açıklarsanız belki daha fazla yardımcı olabilirim. Birisi garantiden birisi ücretli 2 defa kavrama değiştirmiş birisi olarak her türlü yardımı yaparım. DSG ler konusunda maalesef bizim jenerasyonlarda sorun çıkıyor. Bu problem yeni nesil 2014 model DSG lerde çözülmüş gibi duruyor en azından ben fazla bir şikayet duymadım. Aracınızın garantisi bitmiş olsa da eğer sorun kavramada ise iyi niyet garantisinden faydalana skoda kullanıcı oldukça fazla. Lakin mekatronik gibi bir arıza ise ben pek yardımcı olacaklarını sanmıyorum. Zira tamir de edemezler çünkü Skoda maalesef gene üzülerek söylüyorum servis alt yapısı konusunda çok ciddi sıkıntıları olan bir firma dolayısıyla komple şanzıman değişir. Kavramadır inşallah sizin problem ve iyi niyet garantisinden faydalanabilirsiniz. Saygılarımla
ECA19
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Avcı
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: YETİ 1.2 TSI DSG

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir