sürücü tarafı otomatik cam arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sürücü tarafı otomatik cam arızası

İleti mhakanhanci » 20 May 2015, 17:29

merhaba arkadaşlar;

2014 model yeti elegance aracımı mart ayında 2 el olarak aldım. Şu an 3500 km olmasına rağmen sol ön cam otomatiği bozuldu. mekanik bir sıkıntı olmadığı kanaatindeyim yazılımsal diye düşünüyorum. camı elimle açmaya veya kapamaya çalıştığımda sıkıntı yok açılıp kapanıyor ancak otomatik açılmasını istediğimde açılmıyor. internette biraz araştırma yaptım resetlenmesi gerektiğini söylüyorlar. 2 yol önermiş arkadaşlar denedim ama nafile düzelmedi.

1. yol cam indirme tuşuna bas cam tam olarak inince elini bırakma 5 sn bekle aynı işlemi kapatırken de yap.
2. yol 4 camıda aynı anda aynı işlemi yap.

şeklinde idi. dediğim gibi bu 2 işlem sonucunda düzelmedi. Bir bağlantısı var mıdır bilmiyorum ama kumanda dan yan aynaları kapatmak istediğimde olmuyor kapanmıyor yani. yine kumanda dan tüm camları açmak istediğimde diğer 3 cam açıyor ve kapatabiliyorum. yardımlarınızı bekliyorum muhakkak başına gelen vardır.

mhakanhanci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hakan hancı
Nereden: Karabük
Arabanız: yeti

İleti hetepe » 21 May 2015, 07:14

1. yöntem yapılacak ama ters olmuş, doğrusu;
-önce cam indirilecek-, cam kaldırma tuşuna bas cam tam olarak kalkınca elini bırakma 5 sn bekle aynı işlemi açarken de yap.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mhakanhanci » 25 May 2015, 17:10

[quote="hetepe"]1. yöntem yapılacak ama ters olmuş, doğrusu;
-önce cam indirilecek-, cam kaldırma tuşuna bas cam tam olarak kalkınca elini bırakma 5 sn bekle aynı işlemi açarken de yap.[/quot

Teşekkürler. Düzeldi...
mhakanhanci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hakan hancı
Nereden: Karabük
Arabanız: yeti

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir