SKODA YETİ ESP SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA YETİ ESP SORUNU

İleti maddesir » 30 Kas 2015, 16:32

Selamlar Arkadaşlar

Öncelikle belirmek isterim bu bir bilgilendirme yazısıdır. 1 yıldır yeti aracımı kullanıyorum ağır trafikteki 20 dk sonra kalkış titremelerini saymazsak :) (Klasik kavrama sorunu)

Aracımda 5 ay önce başlayan ESP hatasınından bahsetmek istiyorum. Araç ağır trafikte gaza basmadan rölantide giderken küt diye ESP lambasını ve lastik basınç göstergesini yakıyordu. Motor kendini korumaya alıyor ve turboyu kesiyordu. Bunu 2 defa servise götürdüm sıkıntı yok dediler. Turbonun tekrar çalışması için tekrar çalıştırmak gerekiyordu. Audi servisten ayrılma arkadaşlara durumu anlattım, Motor ile esp birbirini tanımıyor dediler vs. vs.
Araştırmalarım sonucu arızanın kelebekten kaynaklandığı keşfettim. Ustalara buranın temizlenmesi söyledim.
Şu ana tertemiz hatasız bir sürüş yapıyorum çok şükür.

maddesir
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yakup ASLANTAŞ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Yeti

İleti teksamet » 30 Kas 2015, 21:57

araç benzinli mi? muhtemelen benzinli

dizelde otomatik yoktu, varsa da 4x4 te vardır.

dsg nin kronik sıkıntıları, tüm otomatik şanzımanlarda bu gibi sıkıntılar oluyor. maalesef otomatik şanzımanın beyni ile sürekli bir tartışma içindeyiz, oysaki araçcın şoför koltuğuna oturunca başka bi işle uğraşmadığımız kesin, ne diye otomatik vites araç alıyoruz anlamıyorum. bi zahmet viteside değiştirelim değilmi,

çok rahatına düşkünler hem fazla para veriyor hemde kısa sürede dsg yüzünden fazla servis ücretleri ile karşı karşıya, oysaki hiç gerek yok bence.

ne kadar otomatik o kadar fazla arıza,

bakın eski arabalara ne kadar az mekanik ve elektronik parça o kadar az arıza veya az tamir ücreti,

teknoloji etrafımızı sardı saralı teknoloji tutkunu olduk ve buda bizi monotonlaştırdı, zayıflattı.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir