+2 yıl ilave garanti hizmeti gerekli olur mu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

+2 yıl ilave garanti hizmeti gerekli olur mu?

İleti miyop » 11 Tem 2016, 21:20

Merhaba,
Sıfır olarak, 1.4 TSI + DSG Yeti alma arefesindeyim.
Satıcı (Erel Otomotiv) tarafından, 2500 TL fiyatla sunulan, +2 yıl ilave garanti hizmetini de, aracı alırken satın almayı düşünüyorum.
Bu hizmeti almak isteme nedenim, DSG şanzıman için bir nevi sigorta olacağını düşünmemdir. Ayrıca, genel olarak da, işe yarayabileceğini düşünüyorum.
Yeti ile uzun süre deneyimi olan siz kullanıcıların bu konudaki görüşlerini merak ediyorum.
Sizce, Yeti gibi, nisbeten, az sorunlu bir araç için, ilave garanti hizmeti almaya değer mi?

Kullanıcı avatarı
miyop
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kerem Kurluva
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.4 TSI DSG

İleti alpino » 14 Tem 2016, 11:07

Bazı markalar 5 hatta 10 yıl garantiye çıkmışken, skoda inatla 2 yılda diretiyor. ve ne yazık ki -muhtemelen Yüce Oto'nun politikası gereği- iyi niyet garantisini skoda pek işletmiyor. yerinizde olsam 2500 TL'ye 2 yıl daha uzatırdım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti teksamet » 14 Tem 2016, 17:29

otomatik şanzıman almayın da ne alırsanız alın, başka söze gerek yok
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti erginbkr » 19 Tem 2016, 02:39

dsg alınmaz, forum siteleri canın yananlarla dolu...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti miyop » 20 Tem 2016, 16:36

alpino yazdı:Bazı markalar 5 hatta 10 yıl garantiye çıkmışken, skoda inatla 2 yılda diretiyor. ve ne yazık ki -muhtemelen Yüce Oto'nun politikası gereği- iyi niyet garantisini skoda pek işletmiyor. yerinizde olsam 2500 TL'ye 2 yıl daha uzatırdım.

Başlıkta sormuş olduğum soruyu, sormadan epey önce, DSG şanzıman hakkındaki şikayetleri ve memnuniyetleri olabildiğince araştırmış ve sonunda almaya karar vermiştim.

İlave garanti hizmeti ile ilgili sorumu başka forum ortamlarında da dillendirip, iyi niyet garantisi konusunu biraz daha inceledikten sonra, ilave garanti hizmetini de almamaya karar verdim.

Yetkili servisten bakım hizmeti alıp da, DSG şanzıman konusunda sıkıntı yaşayan Skoda Yeti kullanıcılarının mağdur edilmediği gibi bir izlenim oluştu bende.. Yüce Oto' nun servis desteğini bu değerlendirmenin dışında tutuyorum, zira, şu anda, İstanbul' da, satış ve servis konularında aktif değiller diye biliyorum.

Yanıt verip, deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
miyop
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kerem Kurluva
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.4 TSI DSG

İleti muallim45 » 23 Tem 2016, 02:19

2011 tsi dsg yetimi 3 yıl kullandıktan sonra sattım ve 2015 tdi dsg yeti yide 2016 ocak da ikinci aei 10 aylık iken aldım ilk işim ilave garanti yaptırmak oldu yani dsg sattım dsg aldım bence ilave garantiyi hemen yaptırın çünki ilk 1 ay sonra fiat artıyor 18 a olunca tekrar fiyat artıyor ben gün itibari ile 1600 tl ye yaptırmıştım. ne alırsam telf hariç illaki ek garanti yaptırırım. sizde tavsiye ederim.
ayrıca da DSG den korkmayın ancak kullanmayı iyi öğrenin şanzımanın ısınmasına müsaade etmeyin yeter. dsg çift kavramalı sistemler içersinde en kral olanıdır.en az sorun olanıdır. bence keyfini sürün.

lütfen izleyin...
https://www.youtube.com/watch?v=aORAPqaiIZ8
Nobody is perfect. I'm Nobody
muallim45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrettin GÜCİN
Nereden: Manisa
Arabanız: 1.2 TSI DSG YETİ

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir