Superb yolcu tarafı zemini neden ıslalandı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Superb yolcu tarafı zemini neden ıslalandı?

İleti estiarte » 04 Ekm 2008, 04:08

arkadaşlar merhaba. öncelikle hepinizin geçmiş bayramini kutlarım. sahip olduğum skoda superb marka aracımla tatil için eskişehire gitmiştim. biliyorsunuz şu günlerde şükürler olsun oldukça bereketli bir dönem geçiriyoruz, baya yağmur yağıyor bütün bölgelerde. neyse memlekete gidince aracımı bahçemize koymuştum, 2 gün kullanmamıştım. sonra bi baktım önde yolcu tarafında zemin baya ıslanmış, hatta biraz arka tarafa kadar gelmiş. ben bidon tarzı birşey taşımadım, yani birşey dökülme olasılığı yok. ayrıca aracım ankaradada kapının önünde dışarıda duruyor. neden burada olmadıda orada oldu? yagmur suyu mu girdi, girdiyse nasıl girebilir? aracı gitmeden önceden forumda arkadaşlara sorduğum üzere bakıma götürdüm, acaba orada mı bir hata yaptılar? ama koltuklarda falan birşey yok, sadece zeminde ve doğal olarak paspas ıslanmış. çok canım sıkıldı, konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşımız varsa veya başına böyle birşey gelen arkadaşımız varsa bilgi verirse sevinirim. herkese iyi sürüşler dilerim.

estiarte
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 04 Ekm 2008, 04:58

klima sisteminde  veya su  tahliye  kanallarında  sorun  olabilir.

aracı  inceletmek  lazım iyice
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti irfant » 04 Ekm 2008, 10:20

Fabia da benzer bir sorun şöyleydi, cam fitilininn alt kısmından kapı içine giren su döşemeyi ıslatır, genelde arka kapı sorunudur bu Fabia'da. Kapı döşemesi sökülüp izolasyon yapılır, böyle bir şey olabilir.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti yonetici » 04 Ekm 2008, 11:26

SuperB'de bu güne kadar herhangi bir izolasyon sorunu duymamıştım. Kapı tam olarak kapatılmamış olabilirmi? Araç kurcalanmış olabilir hırsızlar kapının zayıf olan üst tarafından çekerek açabiliyorlar. Son olarak birde kapı fitillerinizde gözle görülen bir anormallik varmı ona bakabilirsiniz. Çok belirgin bir sorun bulamazsanız bir yağmur daha bekleyip problem tekralanacakmı bakmak lazım.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ozzgurr » 04 Ekm 2008, 11:59

fazla inilip binildiyse ayakkabılardan bile ıslanmıs olabilir buda bir ihtimal sonucta süperb nerden su alabilirki
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti binbirotomotiv » 04 Ekm 2008, 12:09

[quote="AhmetH"]klima sisteminde  veya su  tahliye  kanallarında  sorun  olabilir.

aracı  inceletmek  lazım iyice
[/QUOTE]

Bencede  Ahmet arkadasımız dediğine katılıyorum içerideki klima peteğinin sogutma esnasında su olusur tahliyede sorun olunca oraya dolar
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti estiarte » 04 Ekm 2008, 18:06

ayakkabı basılarak olacak bir ıslaklık değil baya bir ıslaktı ve kapı ve pencere tam kapalıydı dediğiniz gibi tahliye kanalları tıkanmış olabilir hırsızlıkla olacak bir zorlamada yok
estiarte
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sarper42 » 04 Ekm 2008, 18:59

arkdaslar aynı sorun bendde var polen filtresinin kapagı yok dediler her yağmurda içine su alıyo benim aracım octavia
SKODA FABİA 1.4 MPİ
sarper42
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Mpi

İleti şahinbey » 04 Ekm 2008, 22:54

Aynı sorunla daha önceki aracımda karşılaşmıştım.(Lancer). Birincisinde kalorifer hortumundaki bir çatlaktan sızdırma yapmıştı..İkinci defasında ise Sunroof un su tahliye kanallarındaki tıkanıklık sonucu içeriye sızdırma yapmıştı..(Tavandan damlamıştı.Biz hiç tavana bakmadık hep aşağılarda aramıştıkLOL)
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alican95 » 01 Oca 2009, 18:59

SELAM.SUPERB NİN MODELİ VE DONANIMINI YAZMAMIŞSIN.ARABANIN ÖN YOLCU TARAFININ SU ALDIĞINI BELİRTMİŞSİN.BUNUN İKİ NEDENİ OLABİLİR:1_ARABANIN ÜSTAÇARI VARSA,ÜSTAÇARIN YAN SU TAHLİYE KANALLARININ  UÇLARINDAKİ PLASTİKLER TIKALI OLABİLİR.BU TAHLİYE UÇLARI HER İKİ ÖN KAPININ MENTEŞELERİ YANINDADIR.BU TAHLİYE KANAL UÇLARINI SIK SIK AÇIP TEMİZLEMEK GEREKİYOR.2_SOL ÖN KAPININ PLASTİK CONTALAR AŞINMIŞ YA DA KAYMIŞ OLABİLİR.AMA GENELDE BİRİNCİ ŞIK BU SIZINTIYA NEDEN OLUYOR.AMAN DİKKAT.BU SU SIZINTISI,ÖN YOLCU KOLTUĞUNUN ALT KISMINDA ARABANIN TABANINDAKİ ELEKTRONİK BEYNE ZARAR VEREBİLİR.
alican95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onur21 » 01 Oca 2009, 23:28

sana yardım edeyim passatta basıma gelmişti zamanında bu kaputun orda camın orda tahliye ızgaraları var tıkandıgı zaman içeriye su akıyordu o ızgaralara bak bi
onur21
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmedennes » 02 Oca 2009, 03:10

polen fıltresınden dolayı yapmıstır aynısı benım basıma geldı sag on taraf yolcunun ayagını uzattıgı hızalar
ahmedennes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti estiarte » 03 Şub 2009, 03:44

teşekkürler arkadaslar ilgi alakanız için dediğiniz gibi kapının menteselerinin oldugu yerde tahlıye kanallarını temizledim sizede tavsiye ederim içinden baya bi çamur çıktı sanırım o yuzden oldu simdilik çözüldü:)
estiarte
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti armutcu61 » 14 Mar 2009, 01:30

aynı sorunu bızde de yapmıstı sunroof tahlıyesı tıkanmıstı su an gayet ıyı:)
armutcu61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazorhan61 » 28 Mar 2009, 11:58

armutcu61 ARKADAŞIN DEDİGİ GİBİ GENELDE  SAN RUFUN KANALLARI  TIKANDIĞI ZAMA     BU SORUNU YAPIYOR  MSN   COK KARŞILAŞDIM    SOL KAPININ   MENTEŞELERİN ORDA   SU KANAL  TAHLİYE  HORTUMU VAR ONUN UCUNU ACIN    SORUN CÖZULÜR  BÜYÜK BİR İTİMALLEE ÜBUARADA  SKODA YETKİLİ SEVVİSİNDE CALİŞİYORUM
lazorhan61
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: orhan şahin
Nereden: Kocaeli

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir