Yeni Superb hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Superb hk.

İleti ihsann » 21 Arl 2008, 23:46

Yeni Superb 2,0 TDI 140 hp olarak satılmaya başlandı, yeni 2.0 TDI CR DPF (175 beygir) motor seçeneği de olacağını duymuştum. Kısmet olursa babama almayı düşünüyoruz ama malum kredi oranları ve piyasa bi acaip. Yılbaşından sonra otomotiv sektörünün uğradığı kriz dolayısıyla fiyatlarda herhangi bir düşme olurmu, ya da bahsettiğim gibi 2,0 TDI 170 hp seçeneği eklenirmi, 1.4 TSI a otomatik vites seçeneği eklenirmi, fikrinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Arl 2008, 00:02

[quote="ihsann"]Yeni Superb 2,0 TDI 140 hp olarak satılmaya başlandı, yeni 2.0 TDI CR DPF (175 beygir) motor seçeneği de olacağını duymuştum. Kısmet olursa babama almayı düşünüyoruz ama malum kredi oranları ve piyasa bi acaip. Yılbaşından sonra otomotiv sektörünün uğradığı kriz dolayısıyla fiyatlarda herhangi bir düşme olurmu, ya da bahsettiğim gibi 2,0 TDI 170 hp seçeneği eklenirmi, 1.4 TSI a otomatik vites seçeneği eklenirmi, fikrinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.[/QUOTE]

hocam aynen bizde düşünüyoruz pedere yeni superb, ama yatırım sıralaması gereği dolardan sonra düşmüş bir borsa geliyor, ve çok ucuzdan toplayınca beklemek icab ediyor, biz 1-2 sene beklemekten yanayız.

krizin ise (ki bence TR de pek yok, daha çok dışarıda var) devam edeceği söyleniyor, petrolde düşmeye devam edebilir, görüldüğü üzere otomotiv devleri batıyor, bizde skodanın batmasını bekliyoruz Tongue

bizim düşüncemiz nakitin kral olduğu şu günlerde beklemek. ama siz kredi falan demişsiniz, tek söyleceğim şu an uzak durun. en basitinden size bir hesap çıkarayım.

2006 yılında peşin almaya gittiğimiz fabiamı, kredilerin oldukça düşük olduğunu görüp çok az bi peşinatla 48 aya yaydık. ama o zaman kredi düşüktü ve eldeki paranın bir kısmını lök diye arabaya baymaktansa borsada çalıştırıp aracı çok daha ucuza getirmek mümkündü, bilirsiniz ki o dönemde piyasalar 50.000 puanın üzerinde idi. 

22.000 YTL kredi kullanmışız, 48 ay ile, toplam geri ödeyeceğim para 48 ayda 29.500 kadar.

ama gelin bugün '0' km bir araç için 22.000 YTL kredi alalım, geriye tam 37.000 YTL ödersiniz. arada yine bir araba parası var. kaldı ki bu 22.000 lira için, daha çok çekerseniz daha da fazla ödersiniz.

benim fikrim beklemekten yana.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 22 Arl 2008, 00:13

Babam için şu an bir ihtiyaç olması ve kışa denk gelmesi kötü oldu. Bir araba ihtiyacımız var,almışken bir daha lafı olmayacak bir araba bakalım dedik ama kötü zamana denk geldi :) Hakanın dediği gibi,kredilerin yanına yaklaşılmıyor şu an. 1.4 TSI full 54 bin civarında, olabildiğince nakit çıkarsak,ona yönelsek, o da babamın kafasına yatmadı. Biz her ne kadar yeni teknolojileri desteklesek de büyüklerimiz hala büyük motorlardan yana :) Bir de otomatik alıp rahat rahat dizel keyfiyle binmek var, o zaman da 74bine çıkıyor fiyat..  

ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Arl 2008, 00:19

[quote="ihsann"]

Babam için şu an bir ihtiyaç olması ve kışa denk gelmesi kötü oldu. Bir araba ihtiyacımız var,almışken bir daha lafı olmayacak bir araba bakalım dedik ama kötü zamana denk geldi :) Hakanın dediği gibi,kredilerin yanına yaklaşılmıyor şu an. 1.4 TSI full 54 bin civarında, olabildiğince nakit çıkarsak,ona yönelsek, o da babamın kafasına yatmadı. Biz her ne kadar yeni teknolojileri desteklesek de büyüklerimiz hala büyük motorlardan yana :) Bir de otomatik alıp rahat rahat dizel keyfiyle binmek var, o zaman da 74bine çıkıyor fiyat..  

[/QUOTE]

ya almak mesele değil, inanın çıkarıp cash verip alınır şu an dizelinin en fullu, ama daha ucuza getirebilecek fırsatı beklemek varken, gözü karartıp vermek bence hoyratca olur. para az yada çok, ama kolay kazanılmıyor ki, kötü dönemde ölü yatırıma gömelim parayı...

bence her şeyi zamanı geldiğinde almak lazım. şu an bence ev almak en mantıklısı en basitinden, yada 2. el araç almak mantıklı sıkışmış birinin eline vurup keş parayla alınabilir.
yada uzun vadeli düşünürseniz, yerlede gezen hisse senetleri var, alınıp 4-5 yıl beklenebilir, gider Mercedes alırsınız Big%20smile

tekrar diyorum şu dönemde nakit kraldır. zira faiz neden yüksek...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 22 Arl 2008, 00:31

Bölümler de iktisat olduğundan piyasa hakkında söylediklerini anlıyor ve katılıyorum. İhtiyaç olarak gündeme gelmese showrooma gider bakar,uygun zaman gelirse düşünürüz derdim. Piyasanın ne zaman düzeleceği hakkında kısa vadeli görüşler de yok, dediğin gibi 4-5 yıl bekleyecek durum da yok. Bazı markalar 9-12 aya kadar 0 faiz uygulaması çıkarttılar,bazıları senetle bile satış yapmaya başlamışlar,skoda da böyle bi iyilik yapsa iyi olacaktı yoksa mecburen bekleyeceğiz..

ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Arl 2008, 00:35

[quote="ihsann"]

Bölümler de iktisat olduğundan piyasa hakkında söylediklerini anlıyor ve katılıyorum. İhtiyaç olarak gündeme gelmese showrooma gider bakar,uygun zaman gelirse düşünürüz derdim. Piyasanın ne zaman düzeleceği hakkında kısa vadeli görüşler de yok, dediğin gibi 4-5 yıl bekleyecek durum da yok. Bazı markalar 9-12 aya kadar 0 faiz uygulaması çıkarttılar,bazıları senetle bile satış yapmaya başlamışlar,skoda da böyle bi iyilik yapsa iyi olacaktı yoksa mecburen bekleyeceğiz..

[/QUOTE]

kısa vadede faiz almamasının sebebi acil nakde ihtiyaç duyması, uzun vadede ödediğimiz 500-600 onları kesmiyor, hallerini sen düşün, e alan da yok, azdır baya. bu çokda iyi durumda olmadıklarını gösteriyor. inşaallah, aşırı fiyat aşağı çekmek zorunda kalırlar, bak o zaman işler değişir Smile

bide bu 9-12 aya %0 faizi bizden hiç peşinat almadan mı veriyorlar?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 22 Arl 2008, 01:18

Banka + olarak sadece 2-3 bin civarı masraf(komisyon) alıyor diye duymuştum. Şu şartlarda kabul edilebilir bir seçenek. Dediğin gibi bankalar uçuk oranlar vermelerine rağmen çoğu kredi talebini de geri çeviriyorlar.
Bayiler aşağı fiyat da çekmezler gibi Hakan,otomotiv dünyası krizde, aralık ayındayız ama ben geçen yıllarda olduğu gibi bi indirim görmedim. Uygun zaman ne zaman olacak onu kestirmek lazım :)
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Arl 2008, 01:21

kredi ile araç alıncaksa doğru zaman beklenmeli. ama yok ben paramı kazandım değerlendirdim, gerisi de umrumda değil deniyorsa peşin alım yapılabilir. peşine fiyat aşağı çekerler. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 22 Arl 2008, 01:27

peşinde rahat 3-4 milyar altına alırsın iyi pazarlık yaparsan belkide daha fazla sanırım ağustosa kadar yani 2010 modelleri ile gelecek 2.0 comon rail 170 hp motor fuarda bizzat sordum

1.4 otomatik gelirse bendedüşünürüm vergiden yırtarız en azından
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ihsann » 22 Arl 2008, 01:33

Peşin ödeyecek durumumuz yok. 1.85 gibi en iyi faiz oranı, 40bin kredi alsan 46bin olarak ödüyorsun 12 ayda..
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Arl 2008, 01:36

[quote="ihsann"]Peşin ödeyecek durumumuz yok. 1.85 gibi en iyi faiz oranı, 40bin kredi alsan 46bin olarak ödüyorsun 12 ayda..[/QUOTE]

ay başına deli para düşüyor Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 22 Arl 2008, 01:42

Araba büyük olunca,taksitleri de büyük oluyor :) 24 ayda ödeyeyim de diyebilirsin ama amcalar bu sefer 52bin olarak geri istiyolar :)
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Arl 2008, 01:44

hayırlısı olsun... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti crash » 22 Arl 2008, 02:09

Aslına bakarsak bizim evinde ikinci bir araca ihtiyaca olacak yakın zamanda çünkü kardeşim işe girecek ve onada araba lazım olacak.Birde kız olduğu için iş kıyafetleriyle otobüslerde metrolarda sefalet çekmesini istemiyoruz açıkçası.Tabi benim 207 kardeşime verilecek bana yeni bir araç alıcaz :) Düşündüğüm 3 araç vardı.Bunlar BMW 3.16, Audi A4 1.8 TSI ve SuperB.Yalnız düşündüğüm zamanlarda euro düşük olduğu için yanlış hatırlamıyorsam 3.16 60.000 YTL, A4 1.8 TSI ise 62-63.000 YTL civarındaydı.Ama euro aşırı derecede arttı ve artık bu araçlara yaklaşamıyorum bile maalesef :(( O yüzden tek hedef şuan SuperB 1.4 TSI elegance.Araç alana kadar ikinci bir hedef eklenirmi bilmiyorum ama o donanıma, o kasaya ve o motora o fiyat çok iyi bence.54.000 YTL araçta yok yok.Hemde yeni bir araç olmasıda çabası.Dizeline falan gücüm yetmez zaten ki ben hayatımda daha dizel araç almış birisi değilim.O yüzden ben diyorum ki '' İLK HEDEF SUPERB' DİR İLERİ '' :))

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sgolcur » 22 Arl 2008, 02:11

2008 yeni fabia combi dizel alacağım. Ne dersiniz?
sgolcur
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 22 Arl 2008, 02:16

[quote="crash"]

Aslına bakarsak bizim evinde ikinci bir araca ihtiyaca olacak yakın zamanda çünkü kardeşim işe girecek ve onada araba lazım olacak.Birde kız olduğu için iş kıyafetleriyle otobüslerde metrolarda sefalet çekmesini istemiyoruz açıkçası.Tabi benim 207 kardeşime verilecek bana yeni bir araç alıcaz :) Düşündüğüm 3 araç vardı.Bunlar BMW 3.16, Audi A4 1.8 TSI ve SuperB.Yalnız düşündüğüm zamanlarda euro düşük olduğu için yanlış hatırlamıyorsam 3.16 60.000 YTL, A4 1.8 TSI ise 62-63.000 YTL civarındaydı.Ama euro aşırı derecede arttı ve artık bu araçlara yaklaşamıyorum bile maalesef :(( O yüzden tek hedef şuan SuperB 1.4 TSI elegance.Araç alana kadar ikinci bir hedef eklenirmi bilmiyorum ama o donanıma, o kasaya ve o motora o fiyat çok iyi bence.54.000 YTL araçta yok yok.Hemde yeni bir araç olmasıda çabası.Dizeline falan gücüm yetmez zaten ki ben hayatımda daha dizel araç almış birisi değilim.O yüzden ben diyorum ki '' İLK HEDEF SUPERB' DİR İLERİ '' :))

[/QUOTE]

Aracı incelemiş biri olarak 1.4 TSI ın motor olarak,elegance ın donanım olarak yüksek beklentileri karşılayacağına inanıyorum. 54bin gibi bir paraya alınabilecek en iyi araç bence. Yalnız nasıl almayı düşünüyorsunuz,krediyle mi peşin mi,yoksa ertelemeyi mi düşünüyorsunuz biz gibi :)
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 22 Arl 2008, 04:31

[quote="sgolcur"] 2008 yeni fabia combi dizel alacağım. Ne dersiniz?[/QUOTE]

Donanımına bağlı.Eğer Classic falan düşünüyosanız hiç bulaşmayın derim ben.Bütçeniz nedir bilmiyorum tabi ama ben en azından ambianteden aşağı düşmeyin derim donanım olarak.Classic alırsanız kesinlikle pişman olursunuz. 
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 22 Arl 2008, 04:34

[quote="ihsann"][quote="crash"]

[/QUOTE]

Aracı incelemiş biri olarak 1.4 TSI ın motor olarak,elegance ın donanım olarak yüksek beklentileri karşılayacağına inanıyorum. 54bin gibi bir paraya alınabilecek en iyi araç bence. Yalnız nasıl almayı düşünüyorsunuz,krediyle mi peşin mi,yoksa ertelemeyi mi düşünüyorsunuz biz gibi :)
[/QUOTE]

Ocak gibi düşünüyoduk fakat sanırım bizde mart-nisan gibi alıcaz.Kredili olcak sanırım ama faizleri görüncede moraller bozuluyor.İnşallah o zamana kadar faizler düşerde bizde rahat bi nefes alırız.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir