Yeni Superb hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Superb hk.

İleti slayer234 » 26 Arl 2008, 17:17

Skoda Sperb 1.4 Tsi Elegance 125 Hp aracı dün teslim aldım birkaç ekstra donanımla 55.300 liraya maloldu. liste fiyatı 53.900 YTL

özellikle şunu belirteyimki Superb de araca lüks segmentte olduğu gibi donanım ilave ve değişikliği yapılabilmesi gerçekten mükemmel olmuş. almak isteyenlere de kesinlikle tavsiye ederim

slayer234
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 26 Arl 2008, 20:03

[quote="slayer234"]Skoda Sperb 1.4 Tsi Elegance 125 Hp aracı dün teslim aldım birkaç ekstra donanımla 55.300 liraya maloldu. liste fiyatı 53.900 YTL

özellikle şunu belirteyimki Superb de araca lüks segmentte olduğu gibi donanım ilave ve değişikliği yapılabilmesi gerçekten mükemmel olmuş. almak isteyenlere de kesinlikle tavsiye ederim[/QUOTE]

Hayırlı olsun,Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Fotoğraf bekliyoruz Smile
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Arl 2008, 20:05

hayırlı olsun, kazasız belasız. aracınıza bi başlık açıp foto eklerseniz süper olur. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 26 Arl 2008, 20:19

Hakan kardeş bizim Superb de yakında gelecek inşallah Smile 2.0 TDI Elegance Tiptronik için iş bitti gibi. Opsiyon olarak deri koltuk,sunroof ve touch-screen Bolero radyo var. Pahalıya mal oldu ama aralık sonrası lansman fiyatları geçerli olmayacak ve kur üzerindeki farklar fiyatlara yansıyacağından,bizim kararımız da yine Superb'den yana olacağından kısa vadede karlı oldu ama uzun vadede ne olur bilemem. İyi olur inşallah.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Arl 2008, 20:25

[quote="ihsann"]Hakan kardeş bizim Superb de yakında gelecek inşallah Smile 2.0 TDI Elegance Tiptronik için iş bitti gibi. Opsiyon olarak deri koltuk,sunroof ve touch-screen Bolero radyo var. Pahalıya mal oldu ama aralık sonrası lansman fiyatları geçerli olmayacak ve kur üzerindeki farklar fiyatlara yansıyacağından,bizim kararımız da yine Superb'den yana olacağından kısa vadede karlı oldu ama uzun vadede ne olur bilemem. İyi olur inşallah. [/QUOTE]

inşaallah iyi olur, hayırlı uğurlu olsun. uzun vadedede acaba aradaki artışı çıkaracak mı diye sorarsan kesinlikle hayır derim. çok biner faizi.

ama alınmaya karar verilmişse konuşacak en güzel şey aracın keyfinin sürülmesidir.demek ki gelir var, hem TDI elegance, hem tiptronic, 75 e çıkar o makine, ev parası ama Big%20smile bide yıllık vergisi 1700 lira.

ama eminim araba hakkını verecek niteliktedir. Wink
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 26 Arl 2008, 20:34

Uzun bir zamandır babam için araba bakıyorduk zaten, bir daha mevzusu olmayacağından üst sınıfa bakıyorduk. Superb'i görünce budur dedik, A6 100bini aşarken, 3senedir aynı kasa olan Passat 90-95binleri bulurken Superb'in extra donanımlarıyla bu fiyat olması onu cazip kıldı. Faiz falan olmayacak,bi şekilde ayarlanacak ödemesi. Babamın bu yaşa kadar çalışmasının bi ödülü olsun,yaşlılığında iyi bir arabaya binsin en azından :)

ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Arl 2008, 20:43

[quote="ihsann"]

Uzun bir zamandır babam için araba bakıyorduk zaten, bir daha mevzusu olmayacağından üst sınıfa bakıyorduk. Superb'i görünce budur dedik, A6 100bini aşarken, 3senedir aynı kasa olan Passat 90-95binleri bulurken Superb'in extra donanımlarıyla bu fiyat olması onu cazip kıldı. Faiz falan olmayacak,bi şekilde ayarlanacak ödemesi. Babamın bu yaşa kadar çalışmasının bi ödülü olsun,yaşlılığında iyi bir arabaya binsin en azından :)

[/QUOTE]

babaların kesinlikle hakkıdır. bırak artık faizi maizi parayı, sen arabayı alda resim mesim koy abi, bi tur binerim bak Tongue
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 26 Arl 2008, 20:49

Bende önümüzdeki haftayı bekliyorum dört gözle. Binmekten çekiniyorum ama resimlerini çekerim :) Biraz eskisin,beraber bineriz ayıp ediyosun. Tavsiye edebileceğin uygulama varmı, ben kaput koruyucu bant dedim, boya korumayı falan da adam gibi yerde yaptırmak lazım. Bir de basınçlı yıkama makinesi alalım dedim ufak olanlardan,boyayı çizmeden yıkayalım diye :) Renk de siyah olacak,iyi bakmak lazım.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Arl 2008, 20:54

[quote="ihsann"]Bende önümüzdeki haftayı bekliyorum dört gözle. Binmekten çekiniyorum ama resimlerini çekerim :) Biraz eskisin,beraber bineriz ayıp ediyosun. Tavsiye edebileceğin uygulama varmı, ben kaput koruyucu bant dedim, boya korumayı falan da adam gibi yerde yaptırmak lazım. Bir de basınçlı yıkama makinesi alalım dedim ufak olanlardan,boyayı çizmeden yıkayalım diye :) Renk de siyah olacak,iyi bakmak lazım.[/QUOTE]

kesinlikle var, benim aracımda kaput koruyucu film ve ziebart ses yalıtımı var. maliyeti 900 YTL dir, (mahkemelik olduk vermedik o ayrı mevzu) cilada vardı mükemmeldi.

kaput filmini mıcır için yaparlar ama ben 180 le bi fordçuya takıldım kapışırken arkasına girdim mıcır filmi deldi söliyim.

kessinlikle ve kesssinlikle fırça ile ne araba yıkat ne yanından geç, çamurluysa çamurlu kalsın. daha beter ediyor. hızlı cilalar var kendin uygulayabileceğin, ben kullanıyordum, tavisye ederim(sonax)

bide karda kışta yolları tuzluyorlar, o varya öyle bir zarar veriyor ki, lastiği falan çatlatıyor, aracın altta aktarma organlarına yapışıp zarar veriyor, tavsiyem tuzlu yola girmemek ama alt yıkatmada çözüm.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti A.SERKAN » 26 Arl 2008, 21:00

yakışır.hayırlı olsun.güle güle kullan.
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 26 Arl 2008, 21:03

Kışın ağır şartları geçene kadar fazla kullanmayız artık da kaput filmi hakkında söylediklerin şaşırttı beni. Çok da elzem bişey değil o zaman,bi dünya da para istiyorlar. Sağolasın tavsiyelerin için, inşallah gelsin bi resimlerini çekelim,biraz da onlar üstünden yorum yaparız :)
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 26 Arl 2008, 21:06

[quote="A.SERKAN"]yakışır.hayırlı olsun.güle güle kullan.[/QUOTE]

Allah razı olsun,çok sağolsun,Allah sizlere de nasip etsin inşallah.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti A.SERKAN » 26 Arl 2008, 21:12

bende seneye yenilemeyi düşünüyorum.iyi dileklerin için taşekkürler arkadaşım.
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 26 Arl 2008, 21:18

Eski Superb ci olarak size Superb anlatılmaz zaten :) Fiyatını sonuna kadar hakeden bi araba, çok yol yapmayacaksanız tek söyleyebileceğim 1.4 TSI ın daha mantıklı bir seçenek olduğu. Arada 20bine yakın fark var,vergisi deseniz 2 katından fazla,servise girme km si yarı yarıya, tek eksiği tiptronik seçeneğinin olmaması,onunda seneye geleceğini söylüyorlar.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 26 Arl 2008, 21:32

[quote="sgolcur"] 2008 yeni fabia combi dizel alacağım. Ne dersiniz?[/QUOTE]

beygiri kesinlikle 101 olsun, diğerleri pek tutulmuyor.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti kadir_ » 26 Arl 2008, 22:35

ihsann kardeş ben sana arabayı alınca serviste hiç bir şey yaptırma derim sana teslim etsinler direk ziebart a git onlar arabayı sana 4x4 lük bi şekilde teslim ederler ben öyle yaptırdım  4 sene kullandım tekrar yaptırdım full bakım biraz pahalı oluyor 800 ytl tutabilir onlar kur üzerinden çalışıyo genelde

Ben senin yerinde olsam CR  motoru bekleridim şubatta yeni octi ile o da geliyor demişti cenk bey bana şu anki motor için biraz fazla gürültü yapıyormuş diyolar ama alınmış bir kere

hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler derim

O araba adakta ister bakThumbs%20Up
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti slayer234 » 27 Arl 2008, 12:32

İhsan kardeş;

öncelikle şunu söylemek gerekirki bu araç koruma işinin ülkemizde ne yazıkki cılkı çıktı.

Aslına bakarsan serviste herhngi bir şey yapmana gerek yok. Aracın ilk bir kaç yıkamasın da da üzerinde fabriaka çıkışlı kaplama bulunmakta. ancak her nedense bu korumalar bir kaç yıkamadan sonra çıkıyor.

Boya koruma konusunda ekil bir firmaya gitmekte fayda var. ben de diğerleri gibi ziebart ı tercih ederim ama ne yazıkki antalyada olmaması nedeni ile ben eski arabamı sonax a yaptırdım. yeni arabayı da bu gün verdim.

kaput kaplaması pek bi işe yaramasada eğer bulunduğun yerde kar buz ve tuzlama çok yapılıyorsa aracın altını işlemden geçirtmen özellikle tavsiye ederim.

Aracın fotolarını yarın koyacağım arkadaşlar. aracı bu gün boya koruma yapılması için verdim
slayer234
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 27 Arl 2008, 13:23

[quote="slayer234"]İhsan kardeş;

öncelikle şunu söylemek gerekirki bu araç koruma işinin ülkemizde ne yazıkki cılkı çıktı.

Aslına bakarsan serviste herhngi bir şey yapmana gerek yok. Aracın ilk bir kaç yıkamasın da da üzerinde fabriaka çıkışlı kaplama bulunmakta. ancak her nedense bu korumalar bir kaç yıkamadan sonra çıkıyor.

Boya koruma konusunda ekil bir firmaya gitmekte fayda var. ben de diğerleri gibi ziebart ı tercih ederim ama ne yazıkki antalyada olmaması nedeni ile ben eski arabamı sonax a yaptırdım. yeni arabayı da bu gün verdim.

kaput kaplaması pek bi işe yaramasada eğer bulunduğun yerde kar buz ve tuzlama çok yapılıyorsa aracın altını işlemden geçirtmen özellikle tavsiye ederim.

Aracın fotolarını yarın koyacağım arkadaşlar. aracı bu gün boya koruma yapılması için verdim
[/QUOTE]

Dostum arabanın motoru alışınca bi yakıt verilerini yazarsan sevinirim o kasaya o motor nasıl geriyo ş.içi sert kullanımda yakıt vs bana çok yardımcı olursun bu konuda
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir