Yeni Superb hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Superb hk.

İleti slayer234 » 27 Arl 2008, 17:33

[quote="kadir_"][quote="slayer234"]İhsan kardeş;

öncelikle şunu söylemek gerekirki bu araç koruma işinin ülkemizde ne yazıkki cılkı çıktı.

Aslına bakarsan serviste herhngi bir şey yapmana gerek yok. Aracın ilk bir kaç yıkamasın da da üzerinde fabriaka çıkışlı kaplama bulunmakta. ancak her nedense bu korumalar bir kaç yıkamadan sonra çıkıyor.

Boya koruma konusunda ekil bir firmaya gitmekte fayda var. ben de diğerleri gibi ziebart ı tercih ederim ama ne yazıkki antalyada olmaması nedeni ile ben eski arabamı sonax a yaptırdım. yeni arabayı da bu gün verdim.

kaput kaplaması pek bi işe yaramasada eğer bulunduğun yerde kar buz ve tuzlama çok yapılıyorsa aracın altını işlemden geçirtmen özellikle tavsiye ederim.

Aracın fotolarını yarın koyacağım arkadaşlar. aracı bu gün boya koruma yapılması için verdim
[/QUOTE]

Dostum arabanın motoru alışınca bi yakıt verilerini yazarsan sevinirim o kasaya o motor nasıl geriyo ş.içi sert kullanımda yakıt vs bana çok yardımcı olursun bu konuda
[/QUOTE]

valla aslında ilk sürüş izlenimlerini verebilirm. bundan önce de 2008 model octavia 1.6 fsi 115 arabam vardı sürüş nve ara hızlanmaları bu araca göre daha iyi gibi geldi bana. ama dediğin gibi şöyle 1000 2000 km yaptıktan sonra net bişeyler söylemekte yarar var. ben aracı şehir içinde kullandığım için pek sorun yaşamıyorum motorla alakalı. ama şehir dışı kullanacakların 1.8 160 bg lik seçeneği dikkate almalarında fayda var. dizel motorları oldum olası sevmem. ve yıllık araç kullanımım 15000 Km nin altında. dizel almak bana pek mantıklı gelmedi. motordan ettiğim fedakarlığı ilave donanımlarla tamamlayarak bu arabada karar kıldım

slayer234
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 27 Arl 2008, 19:05

[quote="kadir_"]ihsann kardeş ben sana arabayı alınca serviste hiç bir şey yaptırma derim sana teslim etsinler direk ziebart a git onlar arabayı sana 4x4 lük bi şekilde teslim ederler ben öyle yaptırdım  4 sene kullandım tekrar yaptırdım full bakım biraz pahalı oluyor 800 ytl tutabilir onlar kur üzerinden çalışıyo genelde

Ben senin yerinde olsam CR  motoru bekleridim şubatta yeni octi ile o da geliyor demişti cenk bey bana şu anki motor için biraz fazla gürültü yapıyormuş diyolar ama alınmış bir kere

hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler derim

O araba adakta ister bakThumbs%20Up
[/QUOTE]

Sağolun tavsiyeleriniz için, CR motorun Şubattan sonra geleceğini bilmiyordum ben,daha uzun bi süre verdiler bize. PD motor yıllardır kullanılan bir motor,sesi dışında bi sorunu olmaz sanırım,bize de yeterli olur 140 hp Smile 

Adak konusunda haklısınız,yapılacak Thumbs%20Up

Allah sizin de gönlünüze göre versin inşallah.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 27 Arl 2008, 19:14

[quote="slayer234"]İhsan kardeş;

öncelikle şunu söylemek gerekirki bu araç koruma işinin ülkemizde ne yazıkki cılkı çıktı.

Aslına bakarsan serviste herhngi bir şey yapmana gerek yok. Aracın ilk bir kaç yıkamasın da da üzerinde fabriaka çıkışlı kaplama bulunmakta. ancak her nedense bu korumalar bir kaç yıkamadan sonra çıkıyor.

Boya koruma konusunda ekil bir firmaya gitmekte fayda var. ben de diğerleri gibi ziebart ı tercih ederim ama ne yazıkki antalyada olmaması nedeni ile ben eski arabamı sonax a yaptırdım. yeni arabayı da bu gün verdim.

kaput kaplaması pek bi işe yaramasada eğer bulunduğun yerde kar buz ve tuzlama çok yapılıyorsa aracın altını işlemden geçirtmen özellikle tavsiye ederim.

Aracın fotolarını yarın koyacağım arkadaşlar. aracı bu gün boya koruma yapılması için verdim
[/QUOTE]
Forumun ilk Yeni Superb'ini dört gözle bekliyoruz :) Söylediklerinizde haklısınız, Ziebart'ta bi boya koruma yeterli olacaktır şimdilik. Buralarda aşırı kar,tuzlama da olmuyor,kaput filminden de çok işe yaramamasından dolayı vazgeçtik gibi.

Sizde kazasız belasız kullanırsınız inşallah aracınızı,hayırlı olsun tekrar.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 27 Arl 2008, 20:03

Hayırlı olsun Allah kazasız belasız günlerde kullanmanızı nasip etsin.Yarınki fotoları merakla bekliyorum.Boya koruma hakkında bende bişeyler söylemek istiyorum.Bende sıfır araç almama rağmen boya koruma hiç yaptırmadım bundan sonra alacağım araç içinde yaptırmayı düşünüyorum.Aslında korkuyorum desem yeridir.Yani bazı araçlara boya koruma yapıcam diye aracın boyasını berbat ettiklerini duymuştum hatta bizzat gözlerimle görmüştüm.O yüzden ya benim aracımada aynı şeyi yaparlar diye korkuyorum açıkçası.O riski göze alamıyorum.1.4 TSI Elegance bende düşünüyorum almayı nisan gibi.Araç hakkındaki görüşlerinizi vakit buldukça bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.Tekrar hayırlı olsun.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 27 Arl 2008, 22:37

Bu arada CR motor 170 hp gelicek Smile

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir