yeni superb alan babayiğit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni superb alan babayiğit

İleti hehe » 11 Nis 2009, 00:39

bunun cevabını burdan yazmıyayım.. satılık clio baslıgı altında tel bıraktım.. arayabilirseniz konusuruz..

hehe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hehe » 18 Nis 2009, 21:03

arkadaslar arabayi teslim aldim.. yaklasik 300 km kullandim. arka cam yuksek kaliyor. geri manevralarda arka taraf tam gorunmuyor. aynalardan yardim almak zorunda kalınıyor. performans beni tam olarak etkilemedi ama idare edebilecek durumda. ben bana gore eksilerini yazdim diger bir eksikligini goremedim. bu arada arabam 1.4 elegance.. arabayı alacak arkadaslara simdiden hayırlı olsun..
hehe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ithal » 19 Nis 2009, 19:15

Hayırlı Olsun !
Allah kazasız bellasız kullanmayı nasip etsin...

Benimde merak ettiğim bir kaç konu var.

Aktiv bir kullanıcı olarak sizin görüşünüzü almak isterim :

(1) Arka manevralarda "Bolero" Radio Ekranda Park Sensörlerin Grafiği gözüküyor mu ?

ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hehe » 19 Nis 2009, 19:17

evet gorunuyor. park ederken sensorleri,n calısabilmesi icin once geri vitese takmanız gerekiyor. yoksa calısmıyor. calıstırmak icin baska bir yol varsada henuz bilmiyorum. kitapcıgı okumadım daha..
hehe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ithal » 20 Nis 2009, 00:28

(2) süspansyon nasıl ? Bilhasa bozuk yollarda ki performansını / rahatlığnı merak ediyorum

(3) 60 - 100 - 160 km gibi bir hızda ses yalıtımı nasıl ? İçeriye geçen ses oranı yüksek mi ?
ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 20 Nis 2009, 01:25

Hayırlı olsun, kazasız belasız binmeniz dileğiyle.Gerçekten 10 numara bir araç aldınız bence.Aynı soruların cevabını bende merakla bekliyorum
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hehe » 20 Nis 2009, 03:54

arac stabilize yolda sarsılmayı fazla hissettirmiyor (ben normal gordum) ama fazla olmasada iceri ses alıyor. birde diikkatimi ceken tavanla baglantıyı saglayan (on taraf icin) baglantılar kalın. sag ve sol gorus acısını engelliyor.. arac kullanırken bilhassa keskin virajlarda dondugunuz tarafı gorebilmek icin biraz kıvırtmak gerekiyor :))
hehe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 20 Nis 2009, 09:11

o görüş sıkıntısı hepsinde var skodaların :) soforuk ayık tutalım azcık oynasın diemi yapıyolar nedir.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ithal » 20 Nis 2009, 13:22

arabanın şu an sizce en iyi 3 artısı nedir....

ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hehe » 20 Nis 2009, 18:04

guvenlik, konfor ve tasarım ozelliklerinin son sekli ile bu arabada toplanması beni ceken tarafı oldu. motor konusundada aynı seyi soyliyebilirim. biliyorsunuz tsi motor son gunlerin modası adeta :)) sunuda belirtmek isterim sökeden konyaya kadar yaklasık 750 km aracımı kullandım. kus adası , aydın , denizli , ısparta gibi sehirlerde sehir ici trafikte gezdim. ne kadar yakıt tuketimini etkiler bilemem ama bu sehir ici trafiginde 100 km civarı rahat yol yapmısımdır. tum bu km ler toplamında harcadıgım yakıt miktarı 150 tl dir. bana gore miktar fena degil. kullanımdan kullanıma gore de bu miktarın degisecegini bilyoruz. ben aile olarak genis bir aile yapısına sahibim. sehirler arası yolda içi hacim ve bagaj hacmi benim için cok onemli idi. aracın iç hacmi gercekten gorulmeye deger. bagaj hacmi de oyle. lastiklerin 17 inç olması gorunum olarak ayrı bir hava veriyor. arkadan eksoz cıkısları da egzotik. arka kapının bagaja kadar kapagının acılıyor olması da ayrı bir hava veriyor. içeri binmek için fazla egilip buzulmuyorsunuz.. on konsolun gorunumude surucuye ayrı bir keyif veriyor. on konsolu da gosteren 6 lı cd calar.. aklıma gelip te beni etkiliyen yanları bunlar.
not : bir aracı yeterince her yonu ile test edip karsılastırabilmek için bu konuda ki bilginin yeterli seviyede olabilmesi sarttır. kendi adıma araclar konusunda yeterince bilgiye sahip olmadıgımı dusunuyor yazdıklarımın sizleri olumlu ya da olumsuz yonde etkilememesini rica ediyorum. en dogru kararı siz kullanarak vereceksiniz..
hehe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 20 Nis 2009, 18:12

dün bi süperb gördüm evin önünde böcük siyahı feci duruyordu.

baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti ithal » 20 Nis 2009, 23:09

verdiğiniz bilgiler önemli bilgiler teşekkürler.

Park Assistanı gerçekten verimli çalışıyor mu ?

Bir de son teknoloji olan AFL Far sistemi verimli mi ? Sürüşe duyarlı olan bu far sistemi gerçekten sürücüye gece daha iyi bir görüş imkanı sunuyor mu ?

ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hehe » 20 Nis 2009, 23:46

valla aracın kendi kendini park ettigi soyleniyor :) ben bunu ne denedim ne de gordum. ama aracı park ederken ileri gitmem gerekse bile once geri vitese takıp araca park edecegimi hissettiriyorum. park asistanları devreye giriyor. park asistanından kastım sensorler.. sizi ekran goruntusu  ile uyarıyor. manevranız biraz daha basitlesiyor. tehlikenin hangi noktada oldugunu rahatca gorebiliyorsunuz. bu ozellik arac icin bence cok onemli. cunku arac genis ve uzun oldugu icin her noktasını kontrol edebilmek zorlasıyor. ekranda isiniz daha basit. evet far sistemi de dikkatimi cekti.. yanlıs hatırlamıyorsam farlar 60 derece donus acısına sahip. direksiyon ile beraber hareket etmeleri guzel. kullanıslı oldugunu da dusunuyorum. gercekten iyi ve guzel bir arac yapmıslar..

hehe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ithal » 21 Nis 2009, 17:13

Park Sensörü neredeyse bir çok yeni arabalarda mevcut.
Yeni SuperB de ayriyetten Park Assistanı var (Elegance Versionu).

Yatay Park yapmalarda faydalı bir sistem.

Vitesin sağında ufak bir düğme ile etkin hale getiriliyor

Yolda 30km hız ile giderken sağınızdaki boş alanı ölçmekte (Park yeri ararken).

İki araba arasında yeterince boş alan gördüğünde/ölçdüğünde size sinyal vermekte.

Arka vitese geçtiğinizde artık direksyon kontrol araçta olup siz sadece gaz/fren oynuyorsunuz. Araç kendi kendine direksyonu çevirerek arka park ediyor.

Ben sadece video'dan izledim ve sizin görüşünüzü merak ediyorum.... 
ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hehe » 21 Nis 2009, 20:50

evet bu gun biraz kitapcıga baktım.. musait bir zamanda deneyip size dusuncelerimi soyliyecegim..
hehe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 14 May 2009, 17:46

BİZ ALAMADIK AMA ALANLARA HAYIRLI OLSUN ...
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 14 May 2009, 18:08

[quote="ithal"]verdiğiniz bilgiler önemli bilgiler teşekkürler.

Park Assistanı gerçekten verimli çalışıyor mu ?

Bir de son teknoloji olan AFL Far sistemi verimli mi ? Sürüşe duyarlı olan bu far sistemi gerçekten sürücüye gece daha iyi bir görüş imkanı sunuyor mu ?

[/QUOTE]

asagidaki video izleyebilirsin.

http://www.cas.sk/clanok/76593/video-sk ... -sama.html
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 14 May 2009, 18:18

[quote="slayer234"]selam arkadaşlar
aracın fotolarını inşallah akşama koyarım. başka bir konudada belirttiğim gibi aracı komple koruma yapılması için sonax ın ellerine teslim ettik. normalde cumartesi bitmesi gerekiyordu ama nedendir bilinez bitiremediler. yağmur ve rutubeti bahane gösteriyolar ama bana kalırsa arabayı çok sevdiler :D

Şimdi arabayı biraz anlatacak olursam.

ben beyaz rengini tercih ettim malum burası antalya koyu renkler yazın pek iyi olmuyor. bagaj büyüklüğü octavia gibi 2 oda 1 salon ama benim asıl vurulduğum yapı itibari ile biraz iri olmam nedeni ile kullandığım tüm arabalarda şöför koltuğunun arkasına kimsenin oruramama sı idi. Yeni Superb de nasıl derseniz ön koltuğu ayarlıyorsun geçiyorsun arka koltuğa ve bacak bacak üzerine atıveriyorsun :D. aramlar gerçekten bu diz mesafesi işini çözmüşler. ben ilave ücret ödeyerek ses sistemini değiştirttim. 10 hoperlör farkı ve sanırım adı bolero idi 6 lı cd değiştirici ve radyo için Kodu Rab idi toplam 1508 YTL ekstra ödedim. camlar b sütutundan itibaren arkaya doğru orjinalden siyah. onun bedelide 478 YTL ve en komiği cant farkı 18 YTL :D neyse.

Sürüş izlenimlerine gelince bu sefer gerçekten bir amiral gemisi olmayı başarmış, neredeyse dış dünya ile ilişiğiniz kesiliyor. Amortisörler hemen hemen harika. ama bazı sıkıntılarıda yok değil.

Motor konusuna gelince aracı çok fazla sürme şansım olmadığı için bişey söylemek şu an için erken. ama bu kadarı ile bile beklenilerimi karşıladığını söylemekte fayda var. genede 1000 2000 km yol yapmadan söylemek yanlış olur.

akşama bir aksilik olmazsa buradan aracın fotolarınıda yollarım

[/QUOTE]
Merak ettiğim motor serimi ? hız yaparken filan nasıl ? dönüşler de filan ? Motor yardımcı oluyormu serilik konusunda ? Kırmızı ışıklarda yandakilerle kapışabiliyomusunuz ?
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

ÖncekiSonraki

Superb