SUPERB 1.4 TSI i 18" jantlar zolarmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SUPERB 1.4 TSI i 18" jantlar zolarmı?

İleti 34fth61 » 31 Mar 2009, 02:39

[quote="kadir_"][quote="34 SCU 59"][quote="kadir_"]Dostum Sen başlarını okumuşsun son sayfalara bak biraz istersen en ufak bi yakıt dengesizliğinden araba rahatsız oluyor 40 binde turbo değiştirenlerden tut her şey var orda orayaı okuduktan sonra ben o motorun uzun süre sorunsuz gideceğine inanmıyorum 150-160 bin sorunsuz çok zor o motorda kullanıcı yorumlarına göre ama kendim kullanmadım uzun süreli birşey diyemem[/QUOTE]

favorit kullanıyorum 0 km deyken alt komsumuzdaydı daha sonra yan dairemizdeki bayan komsu aldı (öğrenmek için ) sonrada biz aldık fabrikadan beri motor kapagı geçen hafta açıldı () ilk defa ve 199.000 küsür kmde hem yağ yakmaya basladı hemde radyator suyunu yavas yavaş emmeye basladı..ama dediğin gibi sunu soylemek istiyorum kullanıcı olarak kullanmak çok onemli eğer bu araç bende değilde sakin bir kullanıcıda olsaydı belki 250.000 km motor kusmaya baslardı  (haksızmıyım acaba)?
[/QUOTE]

Benim dediğim farklı birşey,motor hakkında şikayetler çok var ona dikkat ediyorum okuyorum felanda ordan çıkarak yapıyorum bu yorumları.

Bende kendi aracımda sorun yaşamadım sorunsuz kullanıyorum 160 bine geldi 1 kere turbo değiştirdim şimdi 2. değişim yolda gibi ama 170 bini bulur hemen değiştirmeyeceğim.

Benim demek istediğim uzun vadede pek masrafı olmayan bir motor olacağını sanmıyorum yani tutupda 1.6 mpı gibi olmaz fsı gibi olsa yine razıyım bu motora

Buyrun linkte vereyim inceleyen son sayfalara doğru şikayetler bayağı fazla

[/QUOTE]

abi yanlış yerlere bakıyoruz heralde :) valla uyumadım hepsini inceleyemesemde sonlara doğru çoğunu inceledim adamlar gayet memnun bitanesi bmw 320 kullandım diyo tsi den sonra gitmiyo gibi geldi bana diyo. ve tsi yazili değerlerinden çok öte diyor. sorunlara bakıyorumda çok ufak tefek yok hava yağmurluyken kaputun üstünden beyaz duman çıkıyomuş soğuk havada çalıştırırken şişe kapağı açıyomuşsun gibi bi ses geliyomuş.
yine aynı fikirdeyim son sayfalardada tsi in şikayetinden çok mafiretini konuşanlar daha fazla gibi geldi bana ve genel şikayetlere bakıldığında gene kullanıcı hatası ya yanlış yakıt seçilmesi yada arkadaşların dediği gibi motoru çalıştırıp stop ederken gerekli prosedürlerin uyulmamasından kaynaklanan sorunlar diye düşünüyorum.he eğer 1.4 tsi lar diğerlerinden daha çok sorun çıkartıyorsa sebebi şudur bu araçları tercih eden insanlar bence yakıt ve vergiden tasarruf etmek için almış ve otomobil hakkında pek bilgisi olmayan insanlar bu sebeple kullanıcı hatasından dolayı çok sorun görmüşsünüzdür. zaten o yolladığınız topictede gördüğüm kadarıyla aracını nasıl kullanmasını ve kollamasını bilenler çok memnunlar.

34fth61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 31 Mar 2009, 11:35

Değişik ebattaki jantların opsiyonel olarak veriliyor olması arabaya bir zararı olmayacağı manasına gelmiyor.Satıcı talebe cevap verip para kazanmaya bakar.Senin arabanın teknik anlamda bir süre sonra zarar görmesi ,mekaniğin ömrünün kısalması ayrıca işine gelir.18 jantın görsellikten başka bir faydası olmayacağı gibi 1.4 Tsi motoru, silsile yoluyla akslara kadar zorlayacaktır.Mekaniğin ömrü azalacaktır.Yakıt sarfiyatı artacaktır.Özellikle İstanbul gibi yoğun trafikde kullananlar için kabus olur. 2.0 TDI ya veya 1.8 TSİ a  takarsan ona bir şey diyemem.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti 34fth61 » 01 Nis 2009, 04:23

işte anlatmaya çalıştığım şey tam olarak bu inşallah sıkıntı olmaz olursada artık 17 alıp takacam
34fth61
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir