yeni superb 1.4 tsi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni superb 1.4 tsi

İleti sonkaynar » 04 Nis 2009, 04:35

arkadaşlar forumun altını üstüne getirdim ama çok fazla yeni superb kullanan ve anlatana rastlayamadım. 1.4 tsi almayı düşünüyorum ama passat mı superb mi açıkcası kafam çok karışık herkes vw den şaşma mutlaka kalite farkı olur diyor bu yüzden  yeni superb kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. bu forumdan bir arkadaşımız almış sispansiyonu mükemmele yakın ama bazı sıkıntılar var demiş kafamı karıştırdı biraz...

sonkaynar
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Superb comfort 2010

İleti ihsann » 04 Nis 2009, 05:24

2.0 TDI kullanıyoruz. Fiyatı 100bin, kasası senelerdir aynı olan Passat yerine 80bin olan yeni kasa Superb aldık. Bu noktada Passat'la karşılaştırmayı doğru bulmuyorum.
Testlerde de konfor,güç ve makul fiyat denmişti Superb için.

Herkes TSI motor için bişeyler söylüyor ama geçen de söylemiştim,tsi da kullandım,kasayı rahatlıkla kaldırıyor,200nm torku var,ortalama yakıt tüketimi 6,6 lt/100km.

Bence test edin, herhangi bir kusur bulacağınızı zannetmiyorum.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34fth61 » 04 Nis 2009, 11:35

arkadaşım passatla kıyaslayanlar büyük ihtimalle yeni superb i görmemişlerdir bu video yu izle kafandaki soru işareti kalkacaktır bırak passatı bak neyle kıyaslıyorlar ve sonuca dikkat et.
34fth61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 04 Nis 2009, 13:32

iç mekan, kalite, genişlik, ferahlık, ergonomi..... inceledim, mükemmel bir araç. passatıda inceledim, superbe nazaran hayli basık.

motorlarına gelince siz karar verin, ikisinide VW yapıyor zaten, fark olmaz. Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 04 Nis 2009, 13:36

[quote="34fth61"]arkadaşım passatla kıyaslayanlar büyük ihtimalle yeni superb i görmemişlerdir bu video yu izle kafandaki soru işareti kalkacaktır bırak passatı bak neyle kıyaslıyorlar ve sonuca dikkat et.
[/QUOTE]

millet BMW zannediyor yahu! Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsann » 04 Nis 2009, 15:30

[quote="hakanerdogan"] [quote="34fth61"]arkadaşım passatla kıyaslayanlar büyük ihtimalle yeni superb i görmemişlerdir bu video yu izle kafandaki soru işareti kalkacaktır bırak passatı bak neyle kıyaslıyorlar ve sonuca dikkat et.
[/QUOTE]

[/QUOTE]
Çok güzel bir noktaya değinmişler,arabanın markası Bmw falan olsa gözü kapalı alacak millet. Skoda amblemini görmeyince Bmw,Audi zannediyorlar. Geçen ay bir dergide,Autocar idi sanırım,Superb'e vermiş veriştirmişler,özgün değilmiş.. Vw çatısı altında zaten,ne bekliyorlarsa. Gözüm kapalı alırım,biraz araştırmadan ve test sürüşünden sonra sizinde kararınızı bu yönde kullanacağınıza eminim :)
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonkaynar » 04 Nis 2009, 15:48

en  kısa zaman da test edip kararımı vericem arabayı yakından inceledim çok kaliteli görünüyordu kesin karar için önümüzdeki hafta test sürüşü yapıp kararımı vericem. 
sonkaynar
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Superb comfort 2010

İleti RoadFighter » 04 Nis 2009, 19:20

2.0 TDI'dan çok 1.4 TSI'ı merak ediyorum ben de.

Makyajlı A5 Octvia'nın 1.4 TSI motor seçeneğinin teknik verilerine bakılırsa 2.0 atmosferik bir araba gibi bir performans sunuyor bu motor.

1.4 TSI Superb ise 0-100 hızlanmasına bakıldığında biraz hantal gibi gözüküyor(ki o ağırlıkta bir araç için normal) ama ara hızlanmaları,esnekliği nasıldır bu tarz şeyleri merak ediyorum.

Konfor,donanım noktasında ha Superb ha Passat; aralarında fark olmadığını düşünüyorum (ki Superb'in arka yolcu kısmı daha geniş)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti 34fth61 » 05 Nis 2009, 22:14

[quote="ihsann"][quote="hakanerdogan"] [quote="34fth61"]arkadaşım passatla kıyaslayanlar büyük ihtimalle yeni superb i görmemişlerdir bu video yu izle kafandaki soru işareti kalkacaktır bırak passatı bak neyle kıyaslıyorlar ve sonuca dikkat et.
[/QUOTE]

[/QUOTE]
Çok güzel bir noktaya değinmişler,arabanın markası Bmw falan olsa gözü kapalı alacak millet. Skoda amblemini görmeyince Bmw,Audi zannediyorlar. Geçen ay bir dergide,Autocar idi sanırım,Superb'e vermiş veriştirmişler,özgün değilmiş.. Vw çatısı altında zaten,ne bekliyorlarsa. Gözüm kapalı alırım,biraz araştırmadan ve test sürüşünden sonra sizinde kararınızı bu yönde kullanacağınıza eminim :)
[/QUOTE]

beyler bizim milletimizde ne yazıkki herşeye böyle ön yargılı bakmak var.kısa bir anımı anlatayım toptancı halinde iş yerimiz vardı bi gün arkadaşlarla oturduk bu ön yargı konusunu konuşuyoduk sadece fiyat sorup giden bi müşterim vardı geldi. arkadaşlara dedim izleyin şimdi iki çeşit domates vardı biri daha yeni geldi diğeri 2 gün önce geldi ve ezilmiş, ezilmiş domatese fazla dedim diğerine az dedim adam bana aynen şöyle söyledi fiyatı pahalı ama kalitesi belli Big%20smile diyeceğim şu skodayı komple mercedes yapsa a dan z ye herşeyine kadar millet gene skoda değilmi bırak der.(herkes için söylemiyorum bilinçli insanlarımızda var) eğer prestij için araç alacaksanız bu aracın sıfır fiyatına tekabül eden düşük model bir mercedes bmw alın tabiiki o araçlarında keyifleri ayrı ama mantık ön plana çıkacak olursa ne passat nede bmw yada mercedes gidin bu aracı alın derim. 
34fth61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 05 Nis 2009, 22:44

Mutlaka kalite farkı vardır.Ama bunu kullanıcıya hissettirmeden yapabiliyor Skoda..

Artısı(+) geniş iç hacmi..

Eksisi (-)yeşil ördekli amblem..

Ben olsam SuperB alır keyfime bakarım.
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti sta132 » 23 Nis 2009, 23:28

ben 2 gün önce teslim aldım, passatda kullandım ama yeni superb nin yanında küçük kalıyor, hem içi daha geniş hemde superb de alacağın özellikteki donanım passatta çok daha pahalı, ayrıca 2010 da passat makyajlanıyor, superb den şaşma derim ben sana
sta132
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Trabzon
Arabanız: 2009 superb 1.4 tsı

İleti bahane » 24 Nis 2009, 12:56

bencede süper b valla geçenlerde skoda showromda gördüm süper ötesii
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti onderxxa » 09 Tem 2009, 01:12

arkadaşlar bende suberb 1.4 embioton var mükemmel bişey octavia yı skodanın her markasını kullandım suberb e hayran kaldım yokuş tırmanışı ani hızlanışı 220 yi vurdum aarabada titreme yok ama motor yeni 250 ye çıkartırım octavia elegans ilede 220 yi vurmuştum suberb in çekişi performansı harika arkası çok geniş passat tan daha ucuz ve aynı kalitede passattan daha uzun benimkinin farkı 17 inç lastik ve 6 mp3 çalar cd li dokunmatik koltuk ayarları aynalar direksiyon ve ayrıca 6 ıncı viteste araç çok rahatlıyor hızını belli etmiyor kilosu ağır ama 1.4 motor yetiyor ve klima açık kullandım 5 viteste 170 6 viteste 220 yi gördü motor 4000 ne gelsin 250 yidegörecek yol tutuşu frernler ve görüş açısı ve aynaları harika ama 1.8 160 beygir daha harika olur serilik bakımından gemi gibi araba aydın sökede çok satıyor bagaşıda güzel hem sedan hem hb vede çok büyük octavia dan daha seri selamlar
onderxxa
CLASSIC
CLASSIC

İleti onderxxa » 09 Tem 2009, 01:12

Smile
onderxxa
CLASSIC
CLASSIC

İleti onderxxa » 09 Tem 2009, 01:14

ASLINDA SKODANIN BANA BİR PLAKET GÖNDERMERSİ GEREKİR BEŞİNCİ SKODAM AYDIN SÖKEDE
onderxxa
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 09 Tem 2009, 01:50

yeni suber b passat tan daha şık kasa olarak.. özellikle inci beyazını tercih ederdim.. passatı boşwer o kdar para werme.. al bi super b (beyaz) keyfine bak... hayırlı olsun şimdiden
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti RoadFighter » 09 Tem 2009, 02:32

[quote="onderxxa"]arkadaşlar bende suberb 1.4 embioton var mükemmel bişey octavia yı skodanın her markasını kullandım suberb e hayran kaldım yokuş tırmanışı ani hızlanışı 220 yi vurdum aarabada titreme yok ama motor yeni 250 ye çıkartırım octavia elegans ilede 220 yi vurmuştum suberb in çekişi performansı harika arkası çok geniş passat tan daha ucuz ve aynı kalitede passattan daha uzun benimkinin farkı 17 inç lastik ve 6 mp3 çalar cd li dokunmatik koltuk ayarları aynalar direksiyon ve ayrıca 6 ıncı viteste araç çok rahatlıyor hızını belli etmiyor kilosu ağır ama 1.4 motor yetiyor ve klima açık kullandım 5 viteste 170 6 viteste 220 yi gördü motor 4000 ne gelsin 250 yidegörecek yol tutuşu frernler ve görüş açısı ve aynaları harika ama 1.8 160 beygir daha harika olur serilik bakımından gemi gibi araba aydın sökede çok satıyor bagaşıda güzel hem sedan hem hb vede çok büyük octavia dan daha seri selamlar[/QUOTE]

Aracınız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Darısı olmayanların başına...
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir