A4/Superb/Passat |||TEST|||

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A4/Superb/Passat |||TEST|||

İleti asdfghjk » 14 May 2009, 15:23

1.Superb 1.8 TSI Ambition (504puan)

2.Passat 1.8 TSI Trendline (493)

3.A4 1.8 TFSI Attraction (478)

asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti asdfghjk » 14 May 2009, 15:35

(Karosserie) Karoser Özellikleri (Max. 200 Puan): Skoda:179 Vw:164 Audi:157

(Antrieb) Teşvik-Tahrik Anlamına Geliyormuş (Max. 200 Puan):Skoda:167 Vw:169 Audi:165

(Kosten) Garanti-Bakım Masrafları (Max. 200 Puan):Skoda:158 Vw:160 Audi:156

Genel Olarak Superb hakkaten de Süper Bee :) :)

Şunu da belirtmek isterim ki Superb Almanya'nın cilalı yollarından mıdır bilemem ama diskler soğukken 35.4 Metrede diskler sıcakken ise 36.7 Metrede 100 km.'den 0 km.'ye iniyor...

Ancak Audi A4'ün her segmente sonuncu olması beni şaşırtı ve aynı sitede Audi A4 yapılan karşılaştırmada Bmw 3 Series ve Mercedes C Class'ı da geçmişti...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 14 May 2009, 16:13

aralarında en vahşi duranı da zaten superb. sadece audi'nin arkası biraz daha güzel. ama şunu unutmayalım ne yazıkki skoda model yoksunu bir marka. sayacak olursak halen üretilen hepi topu 4 modeli var (fabia octavia superb ve roomster). ve superb skodanın bu teste katılabileceği tek ve son aracı. audi a6 ve a8 ile vw ise phaeton ile daha üst karşılaştırmalara girebiliyor. bu nedenle açıkçası superbin 1. çıkmasına çok şaşırmamak gerek.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti delidolu » 14 May 2009, 16:16

Arabaların arka görüntülerinde stopların bagaj ile birlikte sanki preslenmiş gibi aşağı doğru basık durması yeni trendlerden sanırım. Bunu audi, yeni superb ve alfa'larda görmek mümkün.

Geçen yolda yeni superb gördük ancak o olduğuna sonradan kanaat getirdik, yani iyi-hoş güzel de eski kasa superb'nin kişiliği yenisinde kaybolmuş gitmiş...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Balki, Burak » 14 May 2009, 16:19

[quote="delidolu"]

Arabaların arka görüntülerinde stopların bagaj ile birlikte sanki preslenmiş gibi aşağı doğru basık durması yeni trendlerden sanırım. Bunu audi, yeni superb ve alfa'larda görmek mümkün.

Geçen yolda yeni superb gördük ancak o olduğuna sonradan kanaat getirdik, yani iyi-hoş güzel de eski kasa superb'nin kişiliği yenisinde kaybolmuş gitmiş...

[/QUOTE]
Cok guzel bir tespit bende yeni farkettim.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti asdfghjk » 14 May 2009, 16:24

Arkadaşlar bir aralar Skoda Roomster'in de tanıtım aşamasındayken (daha çıkmadan yani) hatta daha öncelerde bile skoda tudor vardı ve araba son derece güzeldi kısacası araba Audi A5'in rakibiydi fotoğraflarını şimdi ekleyeceğim evet dediğiniz gibi bir tane ticari araç olsa bir suv olsa bir de superb nin de abisi olsa fena mı olurdu :)
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 14 May 2009, 16:27

üç araç test edilirken skodanın satış kaygısı puanları biraz arttırmış olmalı.Donanım olarak yüklü olan super B, başka kriterlerde vw passat ve a4 den değil üstün, eşit bile olamaz.Öyle olsa fiyatta biraz yakın olurdu.
A4 55 000 civarı ( boş donanım),

super B 47 000 civarı (dolu donanım) 
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti asdfghjk » 14 May 2009, 16:34

İşte Skoda'nın 4 Yıl Önceki Konseptlerinden Sadece Bir Tanesi...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti asdfghjk » 14 May 2009, 16:40

[quote="hetepe"]üç araç test edilirken skodanın satış kaygısı puanları biraz arttırmış olmalı.Donanım olarak yüklü olan super B, başka kriterlerde vw passat ve a4 den değil üstün, eşit bile olamaz.Öyle olsa fiyatta biraz yakın olurdu.

[/QUOTE] Şunu da belirtmek iserimki test edilirken adamlar boş mu dolu mu diye bakmamışlar, bütün hepsinin birbiriyle aynı parada olan seçeneklerini sunmuşlar ona bakarsan classic bir octavia ile elegance bir fabia eşit değil ama ikisi neredeyse aynı fiyatta... günümüzde zaten insanlar araca değil markaya para veriyor... Sonuçta ben de octavia almayı düşünmüyordum aslında 2000 yılında gümüş full bora bakıyordum ancak o dönemde 3-4 ay boyunca Türkiye'ye Bora gelmedi ve bende nasıl olsa ortak marka diye skoda aldım ancak şöyle bir şey var insan parasını yıllarca biriktiripte skoda aldım demesi biraz zor oluyor iyiki de o dönemlerde bora gelmemiş, iyi ki bora almamışım... Aracımdan gaytte memnunum bir de Skoda bir tek Türkiye'de yaygınlaşmadı insanların aklında hep aynı soru hep aynı alay "çapraz bacaklı araba" aslında bunu da bilmiyorlar onun amacı üzerine yük binince lastiklerin düzleşerek her ağırlıkta aynı performans ve yol tutuş için..
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 14 May 2009, 16:51

Talhacım benim masaüstü resimlerimi eklemişsin Tongue

Bu tudor konsept bir araba mı yoksa seri üretimi olan ama tr de olmayan bir araba mı? Yoksa ben mi hiç görmedim. İnşallah sonraki arabamı düşünürken vrs yerine tudor olsa sankim daha iyi olur :)

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti asdfghjk » 14 May 2009, 17:28

Skoda'nın 4 Yıl Önceki Konseptlerinden Biri...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 14 May 2009, 18:30

[quote="talhadogdu"][quote="hetepe"]üç araç test edilirken skodanın satış kaygısı puanları biraz arttırmış olmalı.Donanım olarak yüklü olan super B, başka kriterlerde vw passat ve a4 den değil üstün, eşit bile olamaz.Öyle olsa fiyatta biraz yakın olurdu.

[/QUOTE] Şunu da belirtmek iserimki test edilirken adamlar boş mu dolu mu diye bakmamışlar, bütün hepsinin birbiriyle aynı parada olan seçeneklerini sunmuşlar ona bakarsan classic bir octavia ile elegance bir fabia eşit değil ama ikisi neredeyse aynı fiyatta... günümüzde zaten insanlar araca değil markaya para veriyor... Sonuçta ben de octavia almayı düşünmüyordum aslında 2000 yılında gümüş full bora bakıyordum ancak o dönemde 3-4 ay boyunca Türkiye'ye Bora gelmedi ve bende nasıl olsa ortak marka diye skoda aldım ancak şöyle bir şey var insan parasını yıllarca biriktiripte skoda aldım demesi biraz zor oluyor iyiki de o dönemlerde bora gelmemiş, iyi ki bora almamışım... Aracımdan gaytte memnunum bir de Skoda bir tek Türkiye'de yaygınlaşmadı insanların aklında hep aynı soru hep aynı alay "çapraz bacaklı araba" aslında bunu da bilmiyorlar onun amacı üzerine yük binince lastiklerin düzleşerek her ağırlıkta aynı performans ve yol tutuş için..[/QUOTE]

Sana katılıyorum ve onun içindir ki polo değil de daha ucuz fabiayı tercih ettim.Yukarıda karşılaştırılan emsal segmentteki 3 araba da bu nedenledir ki passat ya da audi yanında 4.  marka (3.marka Seat)  skoda esamesi fazla okunmayan bir marka olup çıktı -özellikle -Türkiye'de...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir