Yeni Superb 1.4 TSI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Superb 1.4 TSI

İleti ahcasa » 06 Eyl 2009, 03:58

iç mekanda bej renkte tabanı koyu rengi mi önerirsiniz açık rengi mi

ahcasa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti levent1968 » 06 Eyl 2009, 12:56

Merhaba,
2008 model, benzinli, 1.4 Style paketi Roomster sahibiyim. Aracımı geçen yıl aldım, 1 yaşında ve sadece 8.000 km'de. Skoda marka araçların kalitesi hakkında yorum yapılırken gözden kaçırılan bir kaç nokta olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle size yazıyorum.

Yıllık bakım için aracımı Antalya Skoda yetkili servisi ÇAĞ Otomotive götürdüm ve yenisi 31.500 olan ve metalik boya + panaromik cam tavan + orjinal hız sabitleyici ve arka park sensörü gibi 2.000 TL ekstra donanımı olan aracımın değerinin 23-25.000 TL aralığında olduğu söylendi. Yani 33.000 TL harcayarak aldığınız araç 1 yılda değerinin yaklaşık yüzde 30'unu yitiriyor. Çin otolarının dahi yıllık değer kaybının kesinlikle yüzde 30 nisbetinde olmadığı düşünüldüğünde, bunda bir sorun yok mu sizce? 

Dolayısıyla bir Skoda kullanıcısı olarak, çevremde memnun olup olmadığımı soranlara pozitif bir cevap vermem mümkün değil. Skoda'nın bir eksiği de farklı bayiler arasında servis ücretlerinde yüzde 20-25'e varan farklar olması. Aynı işleme bir yetkili servis diğerinden daha farklı bir fiyatı nasıl verebilir? Örnek vereyim, Antalya Çağ otomotivde 1 yıllık bakım ücreti 210 TL iken; Denizli Batı otomotiv'de aynı servisin fiyatı 280 TL..!! Bu nasıl bir yetkili servis sistemi ki orjinal parça ve işçilik fiyatını servis kafasına göre belirleyebiliyor?

Bunun yanında, Batı otomotivin sıfır km araç alırken  'ORJİNAL' diyerek taktığı ve 100 TL ekstra aldığı arka park sensörü için Antalya Çağ otomotiv bu 'ORJİNAL DEĞİL', 150-200 TL verirsen orjinalini takarız diyebiliyor.!!

Ayrıca şehir dışı kullanımda 90 km hızı geçmeyen sakin bir kullanıcı olmama rağmen, 1.4 Roomster'da kullanılan 85 beygir motorun uzun yolda güven vermediğini düşünüyorum. Araç sollarken 4. vitese almadan sollamak mümkün değil, çünkü motorun torku kısa süreli hızlanmalara cevap vermiyor. Yakıt tüketimi makul, ama gerekli ataklığı vermemesi VW damgası taşıyan bir araca hiç mi hiç yakışmıyor.

Dolayısıyla, Skoda ve Roomster markasında oldukça müzdarip bir kullanıcıyım. Aracın 2. el değeri, servis sorunları ve motor performansı yeterli olmadıkça, sadece az yakıyor diyerek memnun olmak ve araç hakkında olumlu referans vermek mümkün değil diye düşüyorum.

Bu sorunlar hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,

Doç.Dr. Levent Kösekahyaoğlu

TEL İş: 0246 211 30 72

TEL Cep : 0 535 982 94 26

levent1968
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 06 Eyl 2009, 13:17

Sn doc.Dr levent bey;

bahsetmiş olduğunuz aracınız henüz 8.000 km de,rodaj dönemini pekte atlatmış sayılmaz,bende 1,4 75 hp fabia sahibiyim 5. viteste(uygun torkunu yakaladığınızda) ki her arç hemen hemen böyledir çok rahat bi şekilde araç sollanabiliyor.

gelelim skoda nın 2.eline;

tabiki skodanın bi golf bi passat gibi 2. eli olması mümkün değil,neden derseniz her parçası vw we audi bunu kaputu kaldırdığınızda çok rahat görebilirsiniz.. bu satış politikası tamamen doğuş otodan kaynaklanıyor,ben eminim bizim fabiaların 2. eline golf değerinde olsa o zman herkez tarafından skoda mükemmel araç olacak, bizim insanımız malasef 2. eldeki fiyatına bakarak araç a not weriyor,bunuda bir sürü örnekleri war.. nissan, mıtsubishi, seat (leon  hariç) kia,mazda,rover vs.. bu saydığı markalar kötü markalarmı? hayır tabili deil ama bu saydığım araçlarında 2.eli çok değer kaybediyor, bugun 2005 model hyundai getze 16-17 bin istiyorlar allah aşkına getz fabia nın eline su dökebilrmi.. diyeceğim bizim araçların 2 elini tamamen doğuş oto belirliyor.. buda zamanla aşılacaktır,5 yıl önceki trafikteki skoda sayılsıyla şimdiki birmi? birde 5 yıl sonrasını düşünün.. karar sizin.....

Saygılarımla

Selçuk ÇİMŞİRBig%20smile

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti zurna1788 » 06 Eyl 2009, 13:44

sayın Selçuk ÇİMŞİR

DÜŞÜNCELERİNİZE KATILIYORUM  Big%20smile 

ama şuda bir gerçek ki aracınız ne kadar temiz ise o kadar çok değer kazanır ve satışı kolay olur... ben şuan kullandığım arabamı 14000 liraya çok rahat verebiliyorum... aracım imzamda mevcut... dışarıdan bakıldığında ise o araba o kadar para etmez denilebilir.ancak araba herzaman kendini belli eder ve alıcını bulur...

Saygılarımla 

Emre KAYA  Big%20smile
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti RAZOR10 » 06 Eyl 2009, 13:53

Big%20smileSn Emre KAYA;
bende sizin düşüncelerinize katılıyorum.. harikasınız..

Saygılarımla

Selçuk ÇİMŞİR
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RAZOR10 » 06 Eyl 2009, 13:54

bu arada konuya dönersek super b çok iyi we kaliteli bi araç bizzat test ettim, ilerde eğer super b alırısam kesinlikle egelance we inci beyazı olur
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 06 Eyl 2009, 13:54

tşk ederim selçuk bey sizde harikasınız Big%20smile

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hdoner » 06 Eyl 2009, 15:12

levent 1968 e...

arabayı ilk aldığımda bende sollama konusunda aynı şeyi düşündüm.fakat gerçek şu ki 1.4 ekonomik atmosferik yapılı araçtan sadece istenileni alabilirsiniz.Yok az yaksın çok uçsun diye bir şey olmaz.Ayrıca bu arabaları kendine has kullanımını öğrenip geliştirmek gerek bu sayede max performans alıp kendimizi tatmin ederiz. Motor olarak daha önce kullandığımız benzinli  2.0 ,1.8, ler gibi gaza ayağımızı korkak alıştırırsak bu iş olmaz:))))eğer menun değilsen alacaksın seat leon cupra (2.0 240hp ) ha bu aracın fiyatı ,vergisi,yakıtı,sigortası fazla demeye hakkımızın olmayacağını düşünüyorum.

Az tutulan aracın fiyatı çok düşecektir.Fakat bu paraya aldığınız arabanın komforu ve sağlamlığını unutmayalım.Türkiye de malesef reno ,fiat gidiyor.şu an 2000 model broadway 10 bin ediyorsa (tamamen teneke) bu diğer markaların suçu değildir.Araba asla yatırım şekli değildir bu gurupta sadece fiat,renonun bazı modelleri dışında para kaybımız olacaktır.

muayeneler+vergileryakıt+parça değişimi+kasko+park ücreti+oto yol ücreti+kışlık bakım+yazlık bakım+15,30,60,90... bin bakımları ,yağ değişimi,yakıt masrafı,yıkama masrafı... vs

şimdi düşünelim bi doktor olarak size dokunuyorsa diğer kullanıcılar ne yapsın.Araba kullanmak zevktir ,rahatlıktır

***Her şeyin her zaman olumlu ve olumsuz tarafları olacaktır****

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ithal » 06 Eyl 2009, 20:30

bence Ivory Kumaşa bej paspas yakışır...
ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 06 Eyl 2009, 21:27

[quote="levent1968"]Merhaba,
2008 model, benzinli, 1.4 Style paketi Roomster sahibiyim. Aracımı geçen yıl aldım, 1 yaşında ve sadece 8.000 km'de. Skoda marka araçların kalitesi hakkında yorum yapılırken gözden kaçırılan bir kaç nokta olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle size yazıyorum.

Yıllık bakım için aracımı Antalya Skoda yetkili servisi ÇAĞ Otomotive götürdüm ve yenisi 31.500 olan ve metalik boya + panaromik cam tavan + orjinal hız sabitleyici ve arka park sensörü gibi 2.000 TL ekstra donanımı olan aracımın değerinin 23-25.000 TL aralığında olduğu söylendi. Yani 33.000 TL harcayarak aldığınız araç 1 yılda değerinin yaklaşık yüzde 30'unu yitiriyor. Çin otolarının dahi yıllık değer kaybının kesinlikle yüzde 30 nisbetinde olmadığı düşünüldüğünde, bunda bir sorun yok mu sizce? 

Dolayısıyla bir Skoda kullanıcısı olarak, çevremde memnun olup olmadığımı soranlara pozitif bir cevap vermem mümkün değil. Skoda'nın bir eksiği de farklı bayiler arasında servis ücretlerinde yüzde 20-25'e varan farklar olması. Aynı işleme bir yetkili servis diğerinden daha farklı bir fiyatı nasıl verebilir? Örnek vereyim, Antalya Çağ otomotivde 1 yıllık bakım ücreti 210 TL iken; Denizli Batı otomotiv'de aynı servisin fiyatı 280 TL..!! Bu nasıl bir yetkili servis sistemi ki orjinal parça ve işçilik fiyatını servis kafasına göre belirleyebiliyor?

Bunun yanında, Batı otomotivin sıfır km araç alırken  'ORJİNAL' diyerek taktığı ve 100 TL ekstra aldığı arka park sensörü için Antalya Çağ otomotiv bu 'ORJİNAL DEĞİL', 150-200 TL verirsen orjinalini takarız diyebiliyor.!!

Ayrıca şehir dışı kullanımda 90 km hızı geçmeyen sakin bir kullanıcı olmama rağmen, 1.4 Roomster'da kullanılan 85 beygir motorun uzun yolda güven vermediğini düşünüyorum. Araç sollarken 4. vitese almadan sollamak mümkün değil, çünkü motorun torku kısa süreli hızlanmalara cevap vermiyor. Yakıt tüketimi makul, ama gerekli ataklığı vermemesi VW damgası taşıyan bir araca hiç mi hiç yakışmıyor.

Dolayısıyla, Skoda ve Roomster markasında oldukça müzdarip bir kullanıcıyım. Aracın 2. el değeri, servis sorunları ve motor performansı yeterli olmadıkça, sadece az yakıyor diyerek memnun olmak ve araç hakkında olumlu referans vermek mümkün değil diye düşüyorum.

Bu sorunlar hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,

Doç.Dr. Levent Kösekahyaoğlu

TEL İş: 0246 211 30 72

TEL Cep : 0 535 982 94 26

[/QUOTE]

Zaten 1.6 araçlarda dahil 5.viteste sollamya çıkılmaz..Her zaman bir alt vitese inilir..Kaldıki motor ve performans olarak iyidir 1.4 85 roomster..

Bende 1.2 70 bg roomster var..Kısa şanzıman sayesinde gayet iyi hızlanıyor..

Aracınızın rodaj km'sini doldurmamış olmasıda performansa eksi yönde yansıyabilir..

Bu arada yıllık bakımı yaptırdınız mı?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Önceki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir