SuperB mi?Avensis mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SuperB mi?Avensis mi?

İleti KONFOR***** » 15 Haz 2009, 23:31

[quote="hakanerdogan"] [quote="KONFOR*****"]evet bende baktım özelliklere gerçekten etkileyici ama bu 180ps lik güç cebe nasıl yansır onada bakmak lazım ondan sonra bir deneme sürüşü gerçekten şart yoksa böyle karar vermek imkansız[/QUOTE]

30 kuruş yer.

ama desenki hakan al bu para sen git kendine araba al diye, düşünmeden gider YENİ C5 1.6 HDI SXPK M/T alırım.

hem dizel, hem hacmi makul. araba ise çok yakışıklı, hele jantlar...
[/QUOTE]

30 kurus yerse canı sağolsun benim arabada okadar yiyor. Ama hakan kardes bana kalkıp bir tane c5 alıp verirsen onu hemen gider satar adam gibi bir araba alırım benden tavsiye kesinlikle fransız arabalarını almayın ben 2001 model 406 kullanıyorum araba benden çok serviste mekaniği elektirik aksamları döşemeleri sorun çıkarmayan yeri varmı diye sor inan bana sorun çıkarmayan yeri yok

KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Haz 2009, 23:36

yıl 2009.... teknolojiler daha gelişmiş vaziyette.

2001 bir araçla kıyaslamayın. hem sizinki peugeot, citroen peugeottan daha üstün araçlar üretiyor.

C5 bomboş 1.5 ton çekiyor. EuroNcap testleri ortada hiç aşağı kaır bir yanı yok. superb ile aynı puanı almış.

elbette karar sizin, bende her zaman için bir Nazi makinesini tercih ederim ama 1.4 TSI ın benzine koşacağıma 1.6 HDI ın keyfini sürerim ekonomisi ile.

deseniz ki 2.0 litre alacağım, bi saniye düşünmem TDI gibi sağlamlığıyla kemikleşmiş bi makine alın derım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KONFOR***** » 15 Haz 2009, 23:45

dogru teknoloji geliştide fransızlar gelişemedi ben peugeot için konustum 407 içinde aynı sorunlar var citroen dede önceden aynı sorunlar vardı duyuyordum şimdi düzelmişmidir bilemem dış tasarımı mükemmel ama dedğin gibi herkesin kendi tercihi ama 1.4 performansı ve tasarrufu makul diyemezmiyiz superb için?

ama fransız arabaları için önyargılı degerlendir derim ilersi için
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 15 Haz 2009, 23:46

Dizelde garanti motor almak isterim,

bilmiyorum yanlıssam düzeltin, Citroen in 500.000 i sorunsuz devirmiş dizeli varsa ok. tdi gibi güvenirim, tabiki o paraya C5 e binmek mükemmel olur, cok şık kocaman arac,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Haz 2009, 23:50

SuperB elbette bir benzinli için ekonomik, tercih ederim tabiki 1.4 TSI motoru, vergisi yeter Smile

hemde o kadar kötü performanslı bir motor değil asla, 1.4 TSI kağıt üzeri verileri ile de gösteriyor gücünü. alınmaz demiyorum ama dizel işte... çekiyor adamı.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KONFOR***** » 15 Haz 2009, 23:52

Bende bir hdi kullanıcısıyım tdi kadar yeterli performansı vermiyor sağlamlıgı bakımından bana sorun cıkarmaya basladı ağır bakımlarını yaptırdıgım halde ama tasarruf olarak bakarsak tdi yı fazla kullanmadım bilmem ama hdi 2.0 olmasına ragmen çok cimri şekle görede araba alacaksak zevke gore degisir c5 te hos ama bilmiyorum fransız arabalarından soguttu bu peugeotlar beni herkesin kendi fikri tabi

KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KONFOR***** » 15 Haz 2009, 23:52

doğru diyorsun hakan kardes ben bıktıgım için hdi bana cok çektirdi o yüzden bu kadar dertliyim bakma senSmile
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 15 Haz 2009, 23:54

Alışmışız dizele, tork yüksek, beni en cok cezbeden tarafı bassanda cok yakmıyo, benzinli 1,4 tsi da kökledinmi 400 tl yakar km de.
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KONFOR***** » 15 Haz 2009, 23:57

yok be kardeşim yakmaz o kadar ne yaptın 1.4 bu
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Haz 2009, 23:57

dizel yapısı gereği çok bassak bile hava ile şarj edildilip sıkıştırma ile patladığından benzinli kadar fazla yakmıyor.

HDI-TDI mukayesesine gelirsek, HDI motorun TDI makinenin yanında ADI olmaz. ama bu demek değil ki HDI arabaya binilmez... benzinliye tercih edebilirim HDI motoru ama bir TDI'a asla.

30 yıldır TR yollarında adi mazotla geziyorlar. kaya gibi makineler. kendimde 1.4 TDI kullanıcısıyım, hiç bir stock 1.4 HDI da yetişemez!
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti crash » 15 Haz 2009, 23:59

Fransızlar 2005 yılından sonra toparladılar bence.2005 yılından önce gerçekten çok sorunlu araçlar üretiyorlardı, özellikle elektronik aksamlarda.Ben bi peugeot kullanıcısı olarak özellikle son yıllarda üretilen fransız otomobillerinin sorunsuzluğuna kalıbımı basarım.307 makyajlı kasa, 207, 407, 308 gibi araçlar şuan sorunsuz otomobiller ve eski kasalarına göre oldukçada sağlam araçlardır.Hepside euro ncuptan 5 yıldız almıştır.Citroende öyle bence.C4, C5 çok iyi araçlardır.Renault henüz bu ikilinin seviyesine gelemesede ( konfor ve kalite bakımından ) onlarında her modeli 5 yıldız almıştır.Ama bu saydıklarım almanlardan üstün olacağı anlamına gelmiyor tabi.Almanlar farklı bi dünya ama fransızlarında onlardan eksik bi yanı yok bence ( audi, bmw, mercedes haricinde ) Bana sorarsanız D segmenti araçların hepsiyle test sürüşüne çıkın.Hangisi hoşunuza giderse onu alın.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 00:05

Tabikide tdi motorun üstüne motor yok ucuzlugundan dolayı tercihim 1.4tsi olacak. Fransız arabalarına gelince inanc arkadasım bilmiyorum hangi yıldan sonra bu arabaları düzelttiler ki düzelttiklerine katılmıyorum ne zman servise gitsem servis agzına kadar 2006 ve ustu peugeotlularla dolu bir kacıyla muhabbet ediyorum hepside dediğin gibi elektrik ve mekanik sorunlardan arabalarını getirmişler ben alman gruplarına göre peugeot u begenmediğimi söylüyorum
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 01:04

Toyota Avensis de, Citroen C5 de ikinci elde ,alındığı fiyata nazaran, ucuza gidecek araçlar.

Toyota'nın yeni Avensis ile de çıkış yapacağını sanmıyorum. Fena araç değil ama ikinci elde büyük bir kayıp yaşamaya razıysanız eyvallah.

Hadi onu geçtik, 1.6 Avensis'i kesinlikle tavsiye etmem.

C5 bana da çok hoş gelen bir araba idi ta ki İnsignia gibi onun da arka yolcu kısmını görene kadar.

Orta sınıf arabalar bir bir küçültülmüş. Sanki bu konuda uzlaşmış çoğu firma. Yeni Accord'u, İnsignia'sı,C5'i vs. çoğu arabanın arkası dar artık.

Bu hususta Superb kesinlikle 1 adım önde.

Ne karakterde bir arabaya binmek istiyorsunuz onu da düşünün.

Mercedes'e binen bir genç arkadaşın "babamın arabasına binmiş gibi oluyorum" diye sattığını biliyorum.

Superb hakkaten ağır başlı bir araç. Fazla sportifliği falan yok. Bu göz önünde bulundurulmalı.

1.4 TSI fena değil ve Superb'i yürütüyor diyorlar. Aslında imkan varsa 1.8 TSI da alınabilir.

Ama siz 1.4 TSI'ı bir deneyin. Hatta 2.0 Avensis'i de bir deneyin.Ben 2.0 FSI Passat da, 2.0 Avensis de kullandım ama iki araç da otomatik vites olmasına rağmen Avensis'ten bir keyif alamadım. Passat,yolda esip gürlüyor gibi resmen. Benim gibi doyumsuz birini bile frenledi. (hatta bir eski BMW 5.20 nalları topluyordu arkada!)

Neyse,Avensis 2.0 veya muadili bir 2.0'ı kullanıp, 1.4 TSI ile aralarındaki farkı görün ve 1.4 TSI'ın yürürken bir 2.0 motor kadar hissi var mı mukayese edin. (bana öyle geliyor ki yürürken aralarında aman aman fark yok)

1.4 TSI'dan bir performans keyfi alırsanız Avensis 2.0'a falan bakmayın. 1.6 Avensis düşünüyorsanız onu direkt elemenizi öneriyorum zaten.

Çoğu arkadaş 1.4 TSI'ı Superb'e yakıştıramıyor.Superb'in havasına elbette 1.8 TSI daha yakışır bir motor.

Ama 52.900  liraya 1.4 TSI Elegance nire, 69.500 liraya 1.8 TSI Elegance nire?

Not: Şayet değer düşüklüğüne razı iseniz ve Toyota Corolla'yı ciddi ciddi düşünüyorsanız, bu sınıfta Mazda 6'ya da bakın.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti WXW » 16 Haz 2009, 01:06

almandan şaşmamalı kanımca..en son iyi fransız reno 19-21-25 serisiydi, birde megane-1,pejo ve citroen için daha eskilere gitmek gerekir::):))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 01:14

Aslında değer düşüklüğü çokta ilgilendirmiyor beni aldıgım arabayı kullanırım su an 9yıldır kullanıyorum aracımı. Toyotadan bende vazgectim opsiyonlarıyla superB ye yaklasınca fiyatta cok ucuyor. Aklıma passatta geldi ama yuzu eskidi vede yakında makyajlanacakmıs sanırım kafam superB ye yatıyor acıkcası agır gorunen oturaklı ve bastınmı gidecek konforlu arabalardan hoslanıyorum söylediğin gibi 1.4 yetiyor diyorlar ama denemek sart birkac gun içinde zamanım olunca skodaya ugrayacagım 1.8gelmedi sanırım daha insagnia da biraz tuzlu kacıyor galiba isteklerimi karsılaması için skoda ya gecmeliyim sende bir skoda kullanıcısı olarak memnunmusun servis parca olarak?
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 16 Haz 2009, 01:17

en iyi fransız deyince dur,Big%20smile Peugeot 205 Turbo 16........  bugün peugeotnun yaptığı 206 GTI, 207 GT-RC vede her türlü spor araç türevi, hatta hiç bir fransız bu tadı veremez, bugün bile.

mazisine bakmalı....  900 kg olmasına karşın inanılmaz bir denge... tam bir sprinter.

[quote="WXW"]almandan şaşmamalı kanımca..en son iyi fransız reno 19-21-25
serisiydi, birde megane-1,pejo ve citroen için daha eskilere gitmek
gerekir::):))[/QUOTE]

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 01:20

Gti serilerine sözümüz yok d segmentine gelelim iş değişir(:
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 16 Haz 2009, 01:23

[quote="KONFOR*****"]
sende bir skoda kullanıcısı olarak memnunmusun servis parca olarak?[/QUOTE]

işte orada durmak lazım. toyota servisinde arızalı araç görmek zordur. bilenler diyor. hatta şu an servise toyotadan geçen bir şefin ağzından işittim.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

ÖncekiSonraki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir