SuperB mi?Avensis mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SuperB mi?Avensis mi?

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 01:23

[quote="KONFOR*****"]Aslında değer düşüklüğü çokta ilgilendirmiyor beni aldıgım arabayı kullanırım su an 9yıldır kullanıyorum aracımı. Toyotadan bende vazgectim opsiyonlarıyla superB ye yaklasınca fiyatta cok ucuyor. Aklıma passatta geldi ama yuzu eskidi vede yakında makyajlanacakmıs sanırım kafam superB ye yatıyor acıkcası agır gorunen oturaklı ve bastınmı gidecek konforlu arabalardan hoslanıyorum söylediğin gibi 1.4 yetiyor diyorlar ama denemek sart birkac gun içinde zamanım olunca skodaya ugrayacagım 1.8gelmedi sanırım daha insagnia da biraz tuzlu kacıyor galiba isteklerimi karsılaması için skoda ya gecmeliyim sende bir skoda kullanıcısı olarak memnunmusun servis parca olarak?[/QUOTE]

Servis noktasında pek sıkıntı yok. Nasıl olsa VW arabası olduğu için bu araçlardan anlayan çok.

Misal bir 1.6 FSI Golf'ün motor ve bazı mekanik parçaları bizim 1.6 FSI'a uyuyor. Platform kardeşi de oldukları için ortak parçaları çok. (Octavia'nın uzun gözüktüğüne bakmayın,Golf ile aynı şaseye sahiptir)

1.4 TSI da VW grubun epey arabasında kullanılıyor. Şimdiki Golf'lerin ve A3'leri ekseriyeti 1.4 TSI zaten.

Skoda'nın yedek parçaları bence çok pahalı değil. Misal bir Honda bu yedek parça hususunda çok pahalı kaçar Skoda'ya göre.

Ben Octavia'nın darlığından ve 1.6 motorundan şikayetçiyim. Keşke şimdilerdeki gibi 1.4 TSI gibi makinaya sahip olsaydı da mızmızlanmasaydık "hiç çekmiyor" diye.

Şimdi elimde 4 yıl önce Octavia'ya ayırdığımız 43 bin lira olsa idi 1.4 TSI Ambition Superb olurdu ilk tercihim. (Octavia Elegance kadar özelliği var Ambition'ın da)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 01:29

Anladığım kadarıyla skodanın genel olarak vw den dolayı servisinde ve parçasında sorun yaşanmıyor toyota servislerinden haberim var sağlam araba yapıyorlar ona görede para istiyorlar zaten. Skodaya bundan öncede kötü imajından dolayı sırt cevirenlerdendim ama siz daha iyi biliyorsunuz kullanıcıları olarak hataları yok sadece jenarasyonlarından doılayı motor tercihlerinde yanlışlıklar var roadfihgter arkadasımında dediği gibi.Skodanın aslında gercekten kaliteli bir araba oldugunu imajından ve duyulmamasından dolayı fiyatının bu olduğunu düşünüyorum amblemin yerine bir bmw logosu koyulsa sanırım bu araba 60eurodan asagı satılmazdı yanlışmıyım?
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 16 Haz 2009, 01:37

Skoda eski imajından uzak, fabiam için konuşayım feci bi profil var arabada, segmentdaşlarından hayli dirençli bi iskeleti var. 1.3 ton kadar çekiyor sedan dizel fabia.

skodanın malzemesi az gözüksede yoğundur, darlık ordan geliyor fabi ve octide. ama suprbde bu iç hacim meselesi çözüme kavuşmuş vaziyette.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 01:45

[quote="KONFOR*****"]Anladığım kadarıyla skodanın genel olarak vw den dolayı servisinde ve parçasında sorun yaşanmıyor toyota servislerinden haberim var sağlam araba yapıyorlar ona görede para istiyorlar zaten. Skodaya bundan öncede kötü imajından dolayı sırt cevirenlerdendim ama siz daha iyi biliyorsunuz kullanıcıları olarak hataları yok sadece jenarasyonlarından doılayı motor tercihlerinde yanlışlıklar var roadfihgter arkadasımında dediği gibi.Skodanın aslında gercekten kaliteli bir araba oldugunu imajından ve duyulmamasından dolayı fiyatının bu olduğunu düşünüyorum amblemin yerine bir bmw logosu koyulsa sanırım bu araba 60eurodan asagı satılmazdı yanlışmıyım?[/QUOTE]

Aynen bahsettiğiniz gibi; yeni Superb'e lüks bir markanın logosunu koyduğunuzda fiyat yükseliyor.

Mesela Passat 2.0 TDI DSG Highline 100 bin liranın üstünde.

Superb 2.0 TDI DSG Elegance ise 80 bin liraya yakın bir fiyatta.(opsiyonları olmadan Highline gibi olmuyor Elegance Superb galiba)

Gerçi ikinci elde aradaki fark da dengeleniyor. Bunu zaman gösterecek ama zaman Superb lehine ilerlerse Yüce Oto'nun Superb'e zam yapacağının resmi olur bu.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 01:49

Çok doğru söylüyorsun eğer satışlar yükselirse fiyatlarda bununla beraber yükselecek şüphesiz almanın tam zamanı en yakın zamanda test edip motor seçeneklerinde karar vereceğim bilgilerin için teşekkürler iyi sürüşler
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 01:56

[quote="KONFOR*****"]Çok doğru söylüyorsun eğer satışlar yükselirse fiyatlarda bununla beraber yükselecek şüphesiz almanın tam zamanı en yakın zamanda test edip motor seçeneklerinde karar vereceğim bilgilerin için teşekkürler iyi sürüşler[/QUOTE]

Markası ne olursa olsun,içinize siner türde iyi bir arabayı tercih etmeniz dileğiyle...
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 16 Haz 2009, 02:24

kesenize ve gönlünüze en uygunu ne ise kararı siz vereceksiniz.
servis vergi yakıt ücgenini untmayın

tabi birde kullanım rahatlığı ve trafikte sizi yormaması...

ben inkanım olsa idi octiyi tsı alırdım ama octi alırdım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 02:28

cok sagol kardesim onları dusunucem ama octavia dan daha buyuk bir arac bakıyorum superB istediğim boyutlarda tek korkum performansı ve uzun vadede sorunları baska tedirginliğim yok bunlarıda test surusleriyle anlıcam ins cok sagol
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 16 Haz 2009, 02:32

[quote="KONFOR*****"]cok sagol kardesim onları dusunucem ama octavia dan daha buyuk bir arac bakıyorum superB istediğim boyutlarda tek korkum performansı ve uzun vadede sorunları baska tedirginliğim yok bunlarıda test surusleriyle anlıcam ins cok sagol[/QUOTE]

octaviadan büyük bakıyorsanız süperb yada passat ama 18tsı önerim.

örnekteki açıklama şahsi düşüncemdi.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 02:33

bilgin varmı su an skoda 1.8 satısa cıktımı
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 16 Haz 2009, 02:36

gündüz olsaydı hemen öğrenirdim ama şimdi zor:(
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 02:40

:)olsun sagolasın yine yok diye biliyorum ondan sordum 1.8 cok kaçar ama bi okadarda yakar 1.4 beni tatmin eder diye dusnuyorum
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ithal » 16 Haz 2009, 16:48

teoretic değil pratik bilgiler :

SuperB 1.4 TSI 125 beygir 0,26 TL yakıyorum şu an 1 km

Kurşunsuz 97 Oktan kullandığım halde.

Bu yakıt tüketiminide sabit 80 km hız değil 30% otobanda 140 - 160 ve 180km hız yaparak gerçekleştiriyorum.

Bir de şu hesabı incelemeni istiyorum :

Ben yılda 30000kM yol yapıyorum ortalama.

2.0 Dizel alsaydım ortalama sanırım 0,15 TL altında yakıt tüketimim olmazdı.

Fark 0,11 TL km başına (Benzinli - Dizel) 30000km yıllık çarparsak = 3300 TL yılda avantajım olurdu Dizel alsaydım. Ortalama arabayı 3 sene kullanıyorum = 9900 TL

Skoda Türkiye Fiyat listesine bakarsan takribi 20000 TL fark var 1.4 TSI ile 2.0 Dizel.
ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 16:56

doğru bir hesaplama yöntemi olmuş gercekten çok yardımcı oluyor benim gibi karar veremeyen birisi için motor seçenekleri arasındaki farkı bile sizin benzin kullanmanız yaptıgınız harcama kapatmayacak gorunuyorki. Bende yılda ortalama 10-15bin km yol kat ediyorum çoğu şehir içi sanırım benim içinde en iyi tercih 1.4tsi motor olacaktır teşekkürler ilginiz için
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asdfghjk » 16 Haz 2009, 17:08

Skoda nın sitesinden fiyatlara bakmayı unutmayın derim ;)

Bu arada 1.4 motor 52.900 TL 1.8 motor 69.500 TL
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 17:15

1.8 MOTOR turkiye pazarında yok diye biliyorum
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ithal » 16 Haz 2009, 17:30

VW Grubun pazarlama stratejisi.

Otomatik vites isteyenlere, daha fazla para koparabiliriz bundan dolayı

1.8 TSI motor ile beraber sunalım....

Otomatik olmaz sa olmaz diyorsan başka çağre yok 1.8 TSI farkı vererek ancak arabana kavuşabiliyorsun.

Ancak daha önce belirtmiştim bana göre Türkiye yollarında 1.4 TSI 125 beygir bu araba için yeterli ve zevkli.

1.8 TSI şüphesiz daha güçlü. Farkı vermeye değer mi ?

Bence değmez düz vites düşünüyorsan....

ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KONFOR***** » 16 Haz 2009, 17:35

Düz vites arabayı kullanmayı seven için bir zevktir özellikle kısa geçişleri varsa superB gibi. Benim için arabanın uçması çokta gerekmiyor superb yi daha test etmedim nedir nasıl gider ama test verilerinde 0-100 10 saniye civarında tespit edilmiş bu hiçte fena değil yakıtıda mustafa abi senn dediğin gibi makul 1.8 alıpta benzine para yatırmaya gerek yok . aradığım tek şey cabuk hızlanması ve araba klimadaykende iyi performans vermesi ve makul yakıtı 2.0hdi kullanıcısı olarakta 1.4 benzinlinin beni zorlamayacağını düşünüyorum
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir