süperb test

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

süperb test

İleti orthosis » 17 Haz 2009, 04:33

geçen hafta konyada konmarda 1.4 tsi  test ettim.
   öncelikle arabanın içindeki ambiyans çok güzel. malzeme kalitesini  daha kaliteli bekliyordum, mesela mercedes e serisi ayarında. ama hayal kırıklığına uğradım. kesinlikle kalitesiz değilller işçilik pürüssüz. 1.4 yolda gidişine gelince kesinlikle yeterli. arabb atmosferik motorlu gibi gidiyor. hiç turbo boşluğu hissetmedim. öyle ateşli asfaltı kazıyarakta gitmiyor. ortalama şoförlerin beklentilerini karşılar.

saygılarımla

orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti KONFOR***** » 17 Haz 2009, 04:37

Bende çok merak ediyorum en kısa zmanda test edeceğim
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 17 Haz 2009, 16:56

bende konyaya bir gidişimde halledeceğim.konmarla konuşmuştum.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti crash » 18 Haz 2009, 01:38

Hocam ben test etmedim ama bindim incelemedim aracı.Gerçekten 10 numara araç.Fakat fiyatı gerçekten yüksek.Passat' tan pahalı şuanda son zamlarla birlikte.Yıl sonuna doğru yeni bi araç alıcam ilk hedefim superB ama bu zamlarla birlikte hevesim kursağımda kaldı.Diğer rakiplerinide test edip o şekilde karar vericem.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 18 Haz 2009, 01:43

passattan pahalımı ??
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti crash » 18 Haz 2009, 02:37

superB 1.4 TSI elegance 56800 TL

passat 1.4 TSI comfortline 54800 TL

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 18 Haz 2009, 08:53

[quote="crash"]superB 1.4 TSI elegance 56800 TL

passat 1.4 TSI comfortline 54800 TL

[/QUOTE]
passatla kıyaslamayın passatla octavia yı kıyaslayabilirsiniz ama superb daha ustun passattan passatın kopyası zaten octavia o yüzden kıyaslayı superb ile yapmayın ;)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti hakanerdogan » 18 Haz 2009, 13:02

Passat, Octaviadan üst segment bir araçtır. Octavia Jetta ile kıyaslanabilir. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 18 Haz 2009, 13:13

Benim kanaatime göre yeni superb eskisi kadar bile tutulmayacak tamam içi güzel ama bu devirde tüm arabaların içi estetik kaygılarla yapılıyor.Eski superb kadar bütünlük vadeden bir  tasarıma sahip değil. Yeni Superbde arkadan öne doğru tasarımı şekillendirirlerken  sıkıcı olmaktan öte gidememişler ve alışılagelmişin ötesinde birşey vaad etmiyor maalesef. Tutucu bir dizayn olmus ama opel insignia için aynı şeyleri söyleyebilirmisiniz mesela?
Eğer premium bir model-marka alma imkanı yoksa benim tercihlerimde en sonuncu olurdu  superb,  yada pazarda premium markalarla kıyaslanacağını farzedersek. Üst sınıf araçlarda beklentilerde artıyor. Hem tasarım-design, performans ve kalitede +modele has yenilikler bekliyorsunuz. Bu durumda superbe fazla şans tanımıyorum ben.(iki yönlü açılır bagajı hariç:))
Sonuç olarak rakip değil ancak alternatif olarak değerlendirilebilir............................................
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti ayhani » 18 Haz 2009, 13:19

[quote="hakanerdogan"]Passat, Octaviadan üst segment bir araçtır. Octavia Jetta ile kıyaslanabilir. 
[/QUOTE]

Kesinlikle! Her ne kadar fift gear gibi sitelerde octavia'nın rakip araçları arasında passat gösterilsede bence passat daha üst sınıf bir araç. İçine bindiğinizde özellikle arka koltukta fark çok bariz.
octinin arka kısmında bence ciddi sıkıntı var. Özellikle orta taraftaki yükselti fazla yüksek. Halbuki burası düz zemin olmalı artık birçok araçta arka kısım düz zemin. ortaya oturan biri bacakları iyica ayırarak oturmalı buda uzun yolda ço yorar. Ayrıca arka koltuk orta kafalığının olmaması tam bir saçmalık.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 18 Haz 2009, 14:26

Octavia, Jetta, Golf aynı platform.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asdfghjk » 18 Haz 2009, 14:49

evet octavia jetta ile aynı platformu taşıyor ancak jettadan -şahsi fikrim- daha üstün bir araç zaten skoda hep iki segment arası araçlar üretiyor mesela fabia b-c arası octi c-d arası superb de d-e arası bir araç bu arada crash e katılmıyorum comfortline modeli passatın ulaşılabilmesi en kolay 2. modelidir yani en ucuz 2. donanım seviyesi daha executive ve highline donanımı da vardır...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti KONFOR***** » 18 Haz 2009, 14:55

supeb kaybederse tasarımdan şekilden kaybetmez bu fiyattan kaybeder diyorum bende düşünüyordum superb bu fiyata cıktıktan sonra biraz daha fazla düşünecegm anlaşılan
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 18 Haz 2009, 16:15

[quote="talhadogdu"]evet octavia jetta ile aynı platformu taşıyor ancak jettadan -şahsi fikrim- daha üstün bir araç zaten skoda hep iki segment arası araçlar üretiyor mesela fabia b-c arası octi c-d arası superb de d-e arası bir araç bu arada crash e katılmıyorum comfortline modeli passatın ulaşılabilmesi en kolay 2. modelidir yani en ucuz 2. donanım seviyesi daha executive ve highline donanımı da vardır...[/QUOTE]

executive ve highline donanım seviyeleri elegancedan daha üst düzey donanım seviyeleri olduğu için onları kıyaslamadım.Elegance' a comfortline daha yakın olduğu için fiyat olarak bu iki donanımı karşılaştırmak daha mantıklı geldi bana.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti orthosis » 18 Haz 2009, 17:18

octavia golf 5 ile aynı platformu kullanır. tek fark tamponlarda uzunluk farkıdır. golfün 6. jenerasyonu sonrası iç mekan (klima ve radyo kumandaları) özellikleri aynen octaviaya aktarıldı. octavia hem dış boyut hem iç boyut olarak d segmenti araçlarla pek kıyaslanamaz. lakin fiyat seviyesi bazı d segmenti rakiplerini geride bırakabilmektedir!!!. süperb güncel passat paltformunun long versiyonudur. her ne kadar boyut olarak d segmentini sollasada. e segmentinin premium markaları(audi,mercedes,bmw)biyana , toyota camry,honda legent, hyundai grandeur,peugeot 607 gibi pek iddalı olmayan modellere göre bile geride kalmaktadır. bence wv nin hedeflediğide bu diye düşünüyorum. c segmenti ile d  arasında kalanlara iyi bir alternatif olarak octavia. d ile e arasında ise süperb. benim subjektif kararım ise her zaman skoda şu an sıfır otomobil alacak olsam kesinlikle skoda alırım.
 saygılarımla
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

İleti ithal » 18 Haz 2009, 19:42

arkadaşlar sürekli Passat mı daha iyi Superb mi daha iyi yorumlar okuyorum.

İkiside Alman VW arabası olup kalite farkı yoktur.
Terci meselesi. 

Kimisi Superb arka kısmını tasarım olarak beğenmez Passat alır.

Kimisi "Imaj" ikinci plandadır der (ben mesela) SuperB terci eder.

Superb mutlaka kendi gözünüz ile görüp bir de deneme sürüşü yapmanızı tavsiye ediyorum.

Resimlerde gözükdüğü gibi gözükmüyor.

ekteki linke bakarsanız ancak Superb,

VW çatısı altında ki markalar içinde (D- Segment) kaçıncı olduğunu göreceksiniz.

Bir de arkadaşa katılıyorum Skoda daha çok ara segment araç yapmakatadır.

Superb D- Segmentin arabasıdır ancak E-segmente alışık olunan özlikleri taşımakta.

Bir de arkadaşlar ekteki link de bir incelemenizi terci ediyorum :

yeni mercedes E yi Skoda Superb ile karşılaştırmışlar

(Almanca'sı olmayanlar için) Başlık yeni Mercedes E, 15000 Euro fiyat farkını hak ediyormu Superb e karşı (Almanya Fiyatları tabii).

Sonuç : Hak ediyor :)

Ancak yinde Skoda Superb Mercedes E ile kıyaslaması bile Skoda SuperB Almanların gözündeki yerini belirliyor...

ithal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 18 Haz 2009, 20:32

VW neden Skoda yı aldı şimdi daha iyi anlayabiliriz.Tekelleşmenin hızla yaygınlaştığı dünyada "ANA" segmentler arasındaki rekabete VW, "ARA" segment takviyesiyle katılıyor. Ne var ki Türkiye gibi ekonomik değerleri çok değişken ve her an krizin gerçekleşebileceği ülkelerde (siyasi çalkantıların olduğu), fiyat politikasını çok başarılı bir şekilde yürütemiyor, daha doğrusu kar etmek bir yana zarar etmeden veya çok az bir zararla işleri yürütebilmeye çalışıyor.(geleceğe dönük olarak).Bu durum aynı zamanda skoda nın hep tartışma konusu olmuş "imaj " problemini de açıklamış oluyor. çünkü bu uğurda yapması gereken tanıtım v.s. faaliyetlere ayıracağı paranın geri dönüşü olmayabileceğini bildiğinden klasik alman mantığı olan "kural, sağlamlık ve güven" faktörlerini "işletme" sistemlerine de yansıtıyorlar.Skodaya aslında benzer bir örnek "chevrolet" olabilir çünkü onlarda ucuz fiyata donanımlı araba satmaya çalışıyorlar. onlarında kendi ülkelerinde üretilen arabaları ile avrupaya ve türkiyeye gönderdikleri araçlar arasında farklılıklar var. söylemeye çalıştığım Amerika da chevrolet bir jeep alan kişinin kullandığı jeep ile türkiye de satın alıp kullandığı kaba tabirle çin malı "çakma" chevrolet jeep arasında farklılıklar oluyor.(ihtiyaçlar, kullanılabilirlik ve araç büyüklüğü bir yana).Bu farklılık motor, donanım v.s. konularda her daim oluyor.ne var ki skodanın avantajı, kendi ülkesinde üretilen arabaları avrupa da da türkiye de de aynı kalitede hizmet sunabiliyor.bu forumda olan insanların bir çoğu da bu sebepten chevrolet in donanımlı bir araç olduğunu kabul ediyor ancak gidip skoda alıyor.diğer yandan VW grubu,(audi,skoda,seat,vw) BMW, Mercedes v.b. daha üst sınıf araçları çok da fazla üretmeye çalışmıyorlar, en azından şimdilik. Çünkü BMW ve Mercedesin kemikleşmiş "kalite, sağlamlık, güven, karizma" özelliklerini şu an için kıramayacaklarını biliyorlar. bu nedenle A6, A8, passat CC,pheaton, superb gibi modellerle üst sınıf ile, orta-üst sınıf arasında yeni bir segment oluşturmaya ve bu segmentin lideri olmaya çalışıyorlar ve şimdilik bunu da başarmış görünüyorlar. bunun en önemli ispatı " o kadar param olsa gider 2. el BMW , Mercedes alırım" cümleleri oluyor.BMW, Mercedes ve diğer firmalarda bunu bildikleri için tam ters yönde yani ort üst sınıf araçlar üretmeye ve o pazardan pay kapmaya çalışıyorlar. BMW-1 serisi gibi.Japon otomobilleride avrupa da çok fazla başarılı olamayacaklarını anladıklarından, lexus gibi farklı adlarla amerika sektöründen pay almaya çalışıyorlar. bunları daha derinlemesine irdelediğinizde neden bazı araçların bazı donanımlarda kaldığını, neden bazı araçların diğerlerinden daha ucuz/pahalı satıldığını daha iyi anlayabilir ve araç almaya karar verdiğinizde, seçeneklerinizdeki markalarınızın gelecekle ilgili politikalarının neden önem arzettiğini daha iyi anlamış olur daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti orthosis » 18 Haz 2009, 23:09

Çok güzel özetlemişsin arkadaşım. türkiyede bu kadar çok araba satan wv nin neden lpg uygulanamayan motorları ülkemize ithal etmede ısırar ettiğini anlayamıyorum. şu an wv  ailesinde lpg uygulanabilen yalnızca 1.6  102 hp eski teknolojili persormans ve teknoloji beklentilerini karşılamayan bir motor var. 16 yılllık skoda kullanıcısıyım. şu an güncel modelleri çok beğeniyorum. fakat motor sıkıntısı yüzünden seatın yeni çıkardığı bir önceki nesil a4 altyapılı (hatta herşeyiyle aynı amblem dışında) exeo 1.8t motorlu  aracı hem model kalitesi, motor özellikleri (lpg uygulabilir) hemde çok çok uygun fiyatı yüzünden düşünmüyor değilim. bugün octavia ve süperb lere 1.8t ler de sunulsa bence kağış kapış gider. ilk olarak ben alırım.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir