superb & octavia kişisel görüşleriniz ltfen.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

superb & octavia kişisel görüşleriniz ltfen.

İleti oguz » 03 Ağu 2009, 17:08

az daha ekleyebilirseniz orta sınıf bi superb şahane olur...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Killedyou » 03 Ağu 2009, 17:15

ya  aslında  biraz daha sıkabilsek benim tek hayalim superb elegan  çünkü bu bizim için ömürlük tabiri kullanırlar ya öyle bişey  sürekli binicem bi araç olacak yüzü eskimeyen bir arabadır superb,  passatın efsane kasası gibi. hayırlısı çok kafam karıştı
Killedyou
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 03 Ağu 2009, 17:29

elegance değilde ambition olabilir. emin olun orta sınıf superb yeterli olacaktır bence. aşırı lüks isterseniz elbetteki elegance:)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 03 Ağu 2009, 21:35

[quote="oguz"]elegance değilde ambition olabilir. emin olun orta sınıf superb yeterli olacaktır bence. aşırı lüks isterseniz elbetteki elegance:)[/QUOTE]

Aşırı lük? o zaman audisi BMW si milyonerlerin arabasıLOL

Elegance SuperB bolero oynatıcın var bi-xenonun var 17" jantın var vs vs 1 sene daha sık SuperB al ben octiye 9 senedir biniyorum 10 sene binip kendimi toparlayım düşünüyorum SuperB onlada allah uzun ömür verirse gideriz bi 10 sene dahaBig%20smile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 03 Ağu 2009, 22:42

aşırı lüks derken ambition arasında cok fark var elegance nin. bmw mercedes zaten öyle degilmi. hadi para yetti aracı aldın binmek mesele yakıtı vergisi bilmemnesi. s600 fabrika verisi şehir içi 27litre yakıyor gelde bin :D hayallerim arasındadır inş hepimize nasip olur abi almak.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 03 Ağu 2009, 22:50

Superb AMBITION'da Octavia ELEGANCE'a göre şunlar eksik:

Yokuş kalkış desteği (Hill Hold)
Hız sabitleyici (Cruise Control)
4 kollu çok fonksiyonlu deri kaplı direksiyon simidi

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti sondost » 03 Ağu 2009, 23:21

süperb olsun.
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 03 Ağu 2009, 23:36

adet haline gelmiş benim duşuncem ile cumleyi bitirmek bende başında kullanim bariLOL şimdi elegance denilince duracaksın 1dk duşuneceksin,octavia kasası yenilendi suberb inde ama bana kalırsa octavia elegance paketi oldukça doyurucu motor aynı zaten ama elegance donanımlı bir arac dururkende kalkıp baz model almak ne olursa olsun mantıklı değil baz model suberb e almak dogan gorunumlu şahine binmek gibi olur yani doğana biniyorum demenin hazzını vermez yanlışmıyım?
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti WXW » 04 Ağu 2009, 02:44

ben bu sene ilk skodama sahip oldum.şu ana kadar gerek forumdan gerek diğer kullanan ve birebir görüştüğüm arkadaşlardan aldığım bilgi ve tecrübeler doğrultusunda,şahsi görüşüm:

1- Skoda alacaksan, donanımlı olanından alacaksın.super b alacaksın, arkadaşın soracak esp var mı??, kem küm, eee bunun hangi B'si süper diyecek!!sonra arabadan soğuyacaksın.

2-Aracı karşılaştırman için ihtiyaçların doğrultusunda benzer araçları karşılaştıracaksın. fiyatına göre superB mi octavia mı dersen ne istediğini, daha doğrusu neye ihtiyacın olduğunu bilmiyorsun derim.

3-insan gözüne güzel gelen herşeyin kahrını çeker. hanımının da arabasının da:) kendine hangisini yakıştırıyorsan onu alırsın.octavia da full donanaım olsa ne superb de esp olmasa ne. önemli olan görüntü değil mi!!

4- yarın gidip superb elegance alsan dahi, 4-5 sene sonra skoda öyle bir elegance cıkarır ki, kaba tabirle "oha" olursun. bu nedenle sağlamlık yönünden evladiyelik araba vardır (hala üretiliyor mu bilmiyorum" ama) teknoloji ve görüntü bakımından evladiyelik araba yoktur. eğer bugun superb elegance alacak paranız varsa,bugunki kazancınızla ilerde yenileyecek paranızda olacaktır:) (inşallah)

yukarıdaki maddelerden hangisi sana uyuyorsa ona göre arabanı al.şimdiden hayırlı olsun...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti delidolu » 04 Ağu 2009, 03:05

tşkler serkan konuyu çok incesinden irdelemişsin, yerinde bir açıklama olmuş bundan sonra msg yazılmasa yeridir yani :)
bu açıklamanı kendime yorduğumda mesela superb yi ihtiyacım neden olmadığını anladım -şimdilik!-. ama superb almışsın bi esp si bile yoksa milletimiz patavatsızdır şak die eee bunun neresi super BEEE diye şap diye lafı sokar, ama sen sevince insanın gerçekten de hiç umurnda olmuyor... örn ben biilerek coll. aldım ama şimdi durum bakıyorumda tour neyime yetmiyormuş dediğim de oluyor, 1az daha sıksam superb neden almadım dediğimde, çok ironik 1 durum...

ayrıca "insan gözüne güzel gelen herşeyin kahrını çeker. hanımının da arabasının da" sözü çok doğrudur, katılıyorum
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti WXW » 04 Ağu 2009, 03:34

Rica ederim, çok uzun yazmayı sevmem aslında, konuyu sevgilim reno19 dan açmazsanız.Temelde herşeh ihtiyaçta bitiyor.Çünkü keyif ve statü verecek arabaların hepsi zaten çok pahalı. Eğer ki tecihinde güvenlik benim ihtiyacım değil diyebilen biri varsa dahi adamlar araç üretmişler.mesela chery:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti isikayhan » 04 Ağu 2009, 11:34

Euro NCAP'ten 5 yıldız alan Skoda Superb Ambition modelidir (Elegance da aynı sayılabilir), Comfort'ta ESP olmadığı için herhalde aynı başarıyı elde edemez:

http://www.euroncap.com/tests/skoda_sup ... 8/325.aspx
http://www.euroncap.com/results/skoda/s ... 9/353.aspx

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti skinoske » 04 Ağu 2009, 16:30

Eski kasalar söz konusu olsa SuperB yi seçerdim ben.Eski kasa superb ye karşı özel ilgim var nedense.Ama yeni kasalar söz konusu olunca (şimdi fotolarınada baktım.Neredeyse aynı gibi) sanırım donanım yönünden daha iyi olan octavia yı seçerdim.Emin olmamakla birlikte....
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti efe3 » 10 Ağu 2009, 04:22

Öncelikle tabiki öncelikleriniz devreye giriyor burda. Donanım, konfor, güvenlik, gösteriş... birkaçı. Babamda octavia elegance bende de superb elegance var.Açıkçası ikimizde Superb in kullanımının daha rahat ve zevkli olduğunu düşünüyoruz. Gerçi Superb in Comfort donanımı aynı hissi vermeyebilir. Ama büyüklük ve gösteriş dersen, donanımda ne, ben yokuşta kendim kalkarım hızımı ayağımla sabitlerim :) benim için bunların önemi yok diyorsan cevap SUPERB in Comfort u olabilir. Şimdiye kadar bir çok kişi arabayı gördükten sonra gelip araba hakkında sorular sorup hayran kalıyor, hatta geçende bir polis yolda durdurup "ben daha önce böyle bir araba görmedim, arabanız güzelmiş" dedi :) resmen trafikte bazen insanların dönüp baktığını görüyorum. ee buda güzel tabi :)
efe3
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 10 Ağu 2009, 04:31

belki skoda sahibi oldugumuzdan fevri bi yorum olacak ama. trafikte dönüp bakmaları doğal.çünkü araç gerçekten harika.tasarım müthiş ki aracı kullanmasamda sürüşünün keyifli olacagından eminim.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kayzer » 10 Ağu 2009, 11:40

SUPER B(NOKTA)

Bİ KERE AYNI SINIF ARABALARDAN BAHSETMİYORUZ

AKS MESAFESİ GENİŞLİĞİ UZUNLUĞU HERŞEY FARKLI

AYNI OLAN SKODA MARKASI

VE SUPER B Yİ ÜST SEGMENT BİR ARAÇ OLARAK DÜŞÜNÜN BENCE