Superb 1.4TSI 125HP Nasıl??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Superb 1.4TSI 125HP Nasıl??

İleti Enes ßadem » 20 Mar 2011, 10:12

ßen aLdım gayet güzeL araç kasayı kaLdırıyor probLem oLmuyor...

Enes ßadem
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Enes Badem
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Süperb

İleti halil2202 » 20 Mar 2011, 11:18

BU motorun güç değerlerinin eski 2000 motor güç değerleriyle eşdeğer olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Bu kadar büyük bir kasaya 1.4 motor hiç yakışmıyor diyenler 2000 motor dizeli var gitsin onu alsın. Sanki seçenek yok. Muhteşem bir teknoloji. Kısıtlı para imkanlarıyla biniebilecek en lüks araba daha ne istiyoruz yahu..
Hem motoru büyük olacak hem vergisi az olsun hemde çok pahalı olmasın daha neler..
2bin motor benzinli koysalardı ne yakacaktı acaba? 1.4 tsi ın yakıtından şikayteçi olanlar. 1.4 tsi normal devrinde kullanıldığında gayet az yakan bir araç.
Çoğu 1.6 motordan da az yakar. Bu kasaya rağmen. Ama sen kalkıpta devirli kullanıp tadını çıkarayım deyipte sonra bu ne ya çok yakıyo dersen elbetteki yakacak. altındaki araba su yakmıyor sonuçta.
halil2202
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: halil halil
Nereden: Çorum
Arabanız: fiat stilo

İleti sucan » 20 Mar 2011, 11:47

superb'de 1.4 tsi'yi bir kaç kez denedim aynı aracı ilk önce 125 hp olarak denedim sonderece yeterli kalkışta hızlanmada sorun yok aynı aracı daha sonra 140 hp'ye yükseltildikten sonra denedim gaza basmamla aracın 160 km/h çıkması sonderece çabuk oldu aynı aracı en son 155hp'ye yükseltilmiş olarak denedim işte o zaman derlerya koltuğa yapıştığımı hissettim diye evet gaza dokunduğunuzda aracın kendini nasıl ileri attığını hissediyorsunuz
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti acapunco » 04 Nis 2011, 14:23

sucan yazdı:superb'de 1.4 tsi'yi bir kaç kez denedim aynı aracı ilk önce 125 hp olarak denedim sonderece yeterli kalkışta hızlanmada sorun yok aynı aracı daha sonra 140 hp'ye yükseltildikten sonra denedim gaza basmamla aracın 160 km/h çıkması sonderece çabuk oldu aynı aracı en son 155hp'ye yükseltilmiş olarak denedim işte o zaman derlerya koltuğa yapıştığımı hissettim diye evet gaza dokunduğunuzda aracın kendini nasıl ileri attığını hissediyorsunuz

O zaman şu anki golflerde kullanılan 1.4 TSI 160 hp lik motor bu kasayı uçurur diyorsun :) Aradaki fiyat farkıda 3-4 bin olur en fazla. 1.8 TSI da alınabilir ama vergiden zorlayacak bu sefer.

Aracı almadan önce test ederken fazlasıyla zorlamıştım aracı gayet performanslı gidiyordu ama yol bilgisayarındaki yakıt tüketimi de cebimi gayet zorlayacak gibi görünüyordu. :D Ben şehir içinde çok kullandığım için öyle performansını gösterebileceği bir ortam olmuyor zaten. Şehir içinde sakin kullanımda da şu an 300 km de olmasına rağmen 100 km de 8-9 arası değerleri yakalabiliyorum. Giderek motorun açıldıkca yakıt tüketiminin düşeneceğini varsayarsak gayet güzel bence. Vergiden ekonomi, yakıttan ekonomi, üstüne üstlük bu konfor ve performansın elinde olması da cabası. Keşke Superb mi sürecek biri olsa da arka koltuğun keyfini çıkarabilsem. :D
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Superb 1.6 TDI Elg.

Önceki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir