yeni superb'üm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni superb'üm

İleti sonkaynar » 11 Haz 2010, 01:23

merhaba arkadaşalar yaklaşık 6 aydır askerliğim dolasıyla aranızda değildim. askere gitmeden önce super b almak için çok araştırma yapmıştım.kısmet bu güneymiş hiç test sürüşü yapmadan almış olmam biraz içimde kuşku bıraksada beklenmedik bir durum çıkacağını sanmıyorum. aracım baz versiyonu olan comfort modeli fabrika çıkışlı fonksiyonel direksiyonu olmuş olması beni cezbetti bolero ekran ve hız sabitleyicisinide taktırtıyorum benim için önemli olan özelliklere kavuşmuş oldum. diğer özellikler olsada olur olmasada o yüzden ambition olsun istemedim. aracı 48500 tl anlaştık satıcının demesine göre sadece fonksiyonel direksiyon 1500 tl miş. comfortun 47000 tl olduğunu düşünürsek 500 tl ye geldi gibi bişey bolero ekran ve hız sabitleyicisinide 1000 tl ye anlaştık. sizlerle paylaşmak istedim izlenimlerimi ilerki günlerde paylaşıcam. umarım keşke test sürüşü yapsaydım demem.

sonkaynar
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Superb comfort 2010

İleti quickcan » 11 Haz 2010, 02:24

hayırlı olsun.. Allah kaza bela göstermesin.. bu arada donanım artınca güvenlikte artıyor.. keşke en azından ambition alsaydınız.. ama yinede çok güzel bir araba.. aracınız ne renk ve hangi şehirdesiniz?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti themarine » 11 Haz 2010, 09:47

passatın bir üst sınıfı bir araç olduğunuda unutmayın!
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti psco » 11 Haz 2010, 10:12

Hayırlı olsun güle güle eskit :D :D :D
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti yexplorer » 11 Haz 2010, 10:20

hayırlı olsun kazasız günlerde kullanın
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti cnydn » 11 Haz 2010, 13:27

themarine yazdı:passatın bir üst sınıfı bir araç olduğunuda unutmayın!

Ne alaka şimdi passat? Konunun hiçbir yerinde geçmiyor?

Superb passat'ın üst sınıfı falan değildir. Tamam burası skoda forumu ama fanatizme de gerek yok. Superb ile Passat ikisi de D sınıfı araçlardır. Hatta illa kıyaslamak isterseniz, passat "ufak ayrıntılarda" öne geçecektir.

Böyle "superb passattan üst sınıf" gibi lafları toplumda zikrederseniz, sadece düşman toplarsınız.

Ben de superb ambition ile octavia elegance arasında gittim geldim octaviada karar kıldım. Ama şu bir gerçek. 1.4TSI exclusive DSG passat alacak param olsa, superb tercih etmem.

VW grubunun baskısı ile , superb her daim ayrıntılarda VW Passat'ın gerisinde kalmaya devam edecektir.

Aracınız gayet güzel, güle güle kullanın, ama abartmadan...
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti grey_wolf » 11 Haz 2010, 13:31

cnydn yazdı:

Superb passat'ın üst sınıfı falan değildir. Tamam burası skoda forumu ama fanatizme de gerek yok. Superb ile Passat ikisi de D sınıfı araçlardır. Hatta illa kıyaslamak isterseniz, passat "ufak ayrıntılarda" öne geçecektir.

Böyle "superb passattan üst sınıf" gibi lafları toplumda zikrederseniz, sadece düşman toplarsınız.

Ben de superb ambition ile octavia elegance arasında gittim geldim octaviada karar kıldım. Ama şu bir gerçek. 1.4TSI exclusive DSG passat alacak param olsa, superb tercih etmem.

VW grubunun baskısı ile , superb her daim ayrıntılarda VW Passat'ın gerisinde kalmaya devam edecektir.

eğer fark dediğiniz gibi olsaydı bütün avrupa hatta dünyada passat satışları düşerken superb satışları çok büyük derecede artmazdı.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti cnydn » 11 Haz 2010, 14:01

Passat 2003veya 2004 ten beri aynı kasayla gidiyor.. Superb ise 2009 da kasa değiştirdi. Bunun payı çok büyük.
Ayrıca evet, superb satışları arttı. Çünkü araç bir önceki superb'e kıyasla çok güzel. Artık passat alacak insanlar en azından bir düşünüyor Superb mi alsam diye. Satışların artmasının sebebi aracın kalitesindeki muazzam artış.

Güncel passat ise artık bir doygunluğa ulaştı. Hele ki göstergeleri falan henüz yeni düzelltiler 2010 modelde.. Ben octaviamı aldığımda octavia nın iç mekanı eski passattan daha günceldi( yeni göstergeler, yeni klima kontrolleri vs) Ama passat 2011 modelde yeni kasa ile piyasaya çıktığında, göreceksiniz yine peynir ekmek gibi satmaya devam edecek.

Superb çok güzel bir araç, hiçbir lafım yok. Ancak Superb E sınıfı, Passat D sınıfı değil. Yok öyle birşey
Aynı sınıfa ait araçlar bunlar
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 11 Haz 2010, 14:21

passatın yeni kasası 2005 te geldi..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti cnydn » 11 Haz 2010, 14:47

Evet güncel makyajlı hali 2005 te geldi
son pq46 platformu için tarih yazmışım ben. yanlış anlaşılmasın
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonkaynar » 12 Haz 2010, 00:00

aracım çarşamba akşam yada perşembe günü çıkacak istanbul bayrampaşa da oturuyorum bayrampaşa trafik 3 günde çıkartıyormuş ruhsatı. aracımın rengi beyaz allah hepimize arabamızı kazasız kullanmak nasip etsin...
sonkaynar
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Superb comfort 2010

İleti ayhani » 12 Haz 2010, 08:51

cnydn yazdı:

Ben bunu diyenin otomobil bilgisinden şüphe ederim. Süperb passattan kesinlikle daha iyi bir araçtır.

Siz hiç E-200 ile karşılaştırılan Passat gördünüzmü? Aşağıdaki linkte bir karşılaştırma var. Bu karşılaştırma otohaberin Alman ortağından çevirerek aldığı bir karşışlatırmadır. Yani karşılaştırmayı Almanlar yapmış.
(Mercedes alacak biri asla skoda almaz buna bende dahilim olay sadece fikir vermesi açısından)

http://www.otohaber.com.tr/kapak/eski_k ... hafta.html

Diğer bir testte (bu test yerli) süperb hem insignia hemde mondeoyu çok kolay geçmiştir.

http://www.otohaber.com.tr/kapak/eski_k ... hafta.html
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti superb2009 » 12 Haz 2010, 09:45

Pişman olmayacağınızı umut ediyor aracınıza kazasız belasız huzurlu sağlıklı binmenizi diliyorum.Çok güzel bir seçim yapmışsınız bahsettiğiniz gibi ambitiona çok da gerek yok inanın binmeye başladıktan sonra gözler üzerinizde olacak :) kazasız günler dilerim.
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti C@GL@R » 12 Haz 2010, 09:49

hayırlı olsun..passat tartışmasına bende gireyim :) nasıl fabia hala yeni çıkan araçlarda üstünse suberb birçok araçtan üstündür passatta buna dahil. vw tabiki kendi aracından üst model araç olsun istemez passatın daha çok satmasını ister fakat vw in çok iyi bildiği birsey var skodaya ne kadar donanım koyarsa koysun vw daha çok satacağına emindir..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti gbasara » 12 Haz 2010, 09:55

cnydn..
arkadaşımız ne güzel açıklamış.. fikirlerini bizimle paylaşmış..
ama yok köteği hakedecek.. vay sen misin bunları yazan..! vay sen ne anlarsın arabadan.. senin aklından şüphe ederim.. senin otomobil bilgin olamaz..vs..vs..

yazık valla..şurda iki laf söylenmiyor.. az önce superb ile ilgili diğer başlığa yazdım.. aşağı yukarı benzer sözler.. bekliyorum bakalım nasıl zılgıt yiyeceğiz...

skoda fabrikası bize çalışıyor ya.. kardan pay dağıtıyor türk kullanıcılara..

yiter ya, yiter ya.. lütven yaa, abartmayın...
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 12 Haz 2010, 10:17

gbasara yazdı:cnydn..
ama yok köteği hakedecek.. vay sen misin bunları yazan..! vay sen ne anlarsın arabadan.. senin aklından şüphe ederim.. senin otomobil bilgin olamaz..vs..vs..

yazık valla..şurda iki laf söylenmiyor.. az önce superb ile ilgili diğer başlığa yazdım.. aşağı yukarı benzer sözler.. bekliyorum bakalım nasıl zılgıt yiyeceğiz...

:) Sanırım bu laflar bana. Öncelikle yazımı doğru okuduğunuzda sizin kullandığınız üslup ile alakası olmayan gayet seviyeli bir üsluptur. Yazının hiçbir yerinde "senin aklından şüphe ederim" diye birşey geçmiyor. Ayrıca "vay sen ne anlarsın" diye bir hitap yok. Usul olarak forumda kimseyi şahsen tanımadığım için yazılarımda hep siz diye hitap ederim dikkatinizi çekerim.

Gelelim olayın polemik kısmına. Her forum üyesi gibi bende fikrimi belirttim ve bunu iki tane karşılaştırmayla açıkladım. SüperB'nin E-200 ile Almanlar tarafından karşılaştırılmaya değer bulunması bile kalitesini gösterir. Tabiki mercedes almaya parası yeten süperb almaz o başka mesele.

Forumda sonuçta herkes fikrini yazmakta serbest.

İsteyen süperb isteyen passat alır. Burada sadece fikirler paylaşılıyor. Passat alacak bir benim yazımı okuyup süper be almaz.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gbasara » 12 Haz 2010, 15:10

ayhani arkadaşım,
az önce diğer başlık altında superb ile ilgili olarak sana "fikirlerini saygı çerçevesinde yazdığın" için teşekkür ettim.
bu senin iyi yönün galiba..
yanlış anlama lütfen.. genel olarak böyleyiz biz..değişsin istiyorum.. 4 yıldır foruma üyeyim. neredeyse sadece okuyorum, yazı yazmaya çekinir oldum.. çünkü anında sert tepkiler geliyor.

şu yukarıdaki yazıyı da esprili bir üslupla yazdım.. "vay sen misin.." demediğini biliyorum ben.. yakıştırma yaptım..
hatalarımızı görmeyi istedim... 3-4 cevap sonrası ciddi sataşmalara gidiyor genelde.. o yüzden..

lütven yaa, lütven yaa.!
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti cnydn » 12 Haz 2010, 16:41

gbasara yazdı:cnydn..

Valla Sn. gbasara,

Aynı çekinceleri bu forumda ben de taşıyorum, çünkü en ufak bir kusurdan bahsetsek namus meselesine dönüşebiliyor..
Zira burada da arabadan anlamadığım söylenmiş :)
Ama ben sırf tepki çekicem diye doğru bildiğimi söylememezlik de yapmıyorum, çünkü sinirime dokunuyor, -burası sırf skoda forumu diye- bu yanlış yönlendirici fanatizm..

Şimdi verilen linklerde bir vatandaş şöyle demiş:

Skodayla Mercedes araçlar arasındaki yorumlara bişey diyememde eşleştirme doğru yapılmıştır mercedes E serisinin karşıtı Skodada superb dir. Oktavia nın karşılığıda Bmw 3 Mercedes C ayrıca seat toledoda bu sınıftadır.

İşte bu gerçekten fanatizmdir. Seat toledo neree...Octavia neree.. BMW 3 seris nere
Mercedes E serisi nereee..Skoda Superb nere..

ama altına başka bir kullanıcı doğruyu yazmış..

C segmenti: Small family car, küçük aile arabası olarak da adlandırılırlar. Alt orta sınıf (lower medium) araçlardır.
Örnekler: Ford Focus, Toyota Corolla, Opel Astra, VW Golf, Renault Megane, Honda Civic, Audi A3, Fiat Bravo
D segmenti: Large family car, büyük aile arabası olarak da adlandırılırlar. Üst orta sınıf (upper medium) araçlardır.
Örnekler: Volkswagen Passat, Renault Laguna, Nissan Primera, Opel Vectra, Audi A4, Ford Mondeo, Toyota Avensis, Honda Accord, BMW 3 serisi, Mercedes C sınıfı
E segmenti: Executive car olarak da adlandırılan üst sınıf otomobillerdir.
Örnekler: BMW 5 serisi, Mercedes E sınıfı, Audi A6
Bunu yazanlar Skodayı koyma gereği duymamış ama ben söyleyim Octavia C, SUPERB D segmentindedir. E ile alakası yoktur.

10 yıldır skoda kullanan, belki çoğunuzdan çok her allahın günü bu markayı takip eden, muhtemelen bundan sonraki araçlarını da Skoda'dan edinecek birisiyim..ama bu demek değil ki ölümüne savunayım her zaman her platformda.. Bir de gerçekler var...

Sen hala elektrikli arka camı büyük bir lütuf gibi Yeti'nin giriş seviyesi olan 40.000TL lik araca koymazsan, sonra da bunu VW Tiguan ile kıyaslarsan, evet işte orada bir problem var..

Passat'ın 42.000TL lik en kıytırık donanım seviyesindeki özelliklere bakarsanız, skoda'nın 50.000tl lik superb'e lütfettiği birçok "extra" gibi görünen özelliğin, trendline passatta standart olduğunu görürsünüz. En önemlileri olarak ESPi hava yastığı vs. donanımları...

Skoda VW bünyesinde olduğu sürece, zaten daha fazlasını beklememeliyiz. Öte yandan VW bünyesinden çıkarsa da rezil rüsva olacağından, böyle kalsın. VW kalitesi kullanıyoruz hiç değilse makul fiyata.
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir