yeni superb'üm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni superb'üm

İleti octaviaman » 12 Haz 2010, 16:49

Skoda düşkünü bir otomobilsever olarak şunu açık ve net olarak söyleyebilirim.
Audi ye gelmeden,benzer sınıflarda ki VW araçları bire bir kullanarak kıyasladığınızda VW kesinlikle yukarıda bir yerde.
Sürüş keyfi bile bambaşka,kalite farkı hissediliyor.Zaten bu durumu yadırgamak yanlış olur.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti ayhani » 12 Haz 2010, 17:03

cnydn yazdı:
gbasara yazdı:cnydn..

Skoda VW bünyesinde olduğu sürece, zaten daha fazlasını beklememeliyiz. Öte yandan VW bünyesinden çıkarsa da rezil rüsva olacağından, böyle kalsın. VW kalitesi kullanıyoruz hiç değilse makul fiyata.

Olayın özeti budur. Zaten skoda babamızın markası değil fiyat-performans olarak güzel.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 12 Haz 2010, 17:12

cnydn yazdı:

Sen hala elektrikli arka camı büyük bir lütuf gibi Yeti'nin giriş seviyesi olan 40.000TL lik araca koymazsan, sonra da bunu VW Tiguan ile kıyaslarsan, evet işte orada bir problem var..

Şu anda sanmıyorum ki TİGUAN alabilecek birisi gidip YETİ alsın.
Ama skoda yine insaflı. DACİA DUSTER'da ABS bile yok. Bırak arka camı ön cam bile manuel heralde. Düşünsenize 1.5 tona yakın arabada abs yok. İnsan frene basmaya korkar.

Daica DUSTER'i, ABS,li klimalı çift hava yastıklı makul bir aile arabasına dönüştürdüğünüzde ödeyeceğiniz tutar 39.6 binlira.

İşte o zaman YETi imdada yetişiyor. Arka camların manuel olması dışında herşeyi makul olan ve WV kalitesinde bir araç kesinlikle alınası bir araçtır.

Hatta şunu diyebilirimki pazar lideri qasqainin, o dacia logandan parçalar kullanılmış iç tasarımından kat kat daha kaliteli bir iç mekana sahiptir.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 12 Haz 2010, 18:20

ayhani yazdı:
cnydn yazdı:

Sen hala elektrikli arka camı büyük bir lütuf gibi Yeti'nin giriş seviyesi olan 40.000TL lik araca koymazsan, sonra da bunu VW Tiguan ile kıyaslarsan, evet işte orada bir problem var..

Ama skoda yine insaflı. DACİA DUSTER'da ABS bile yok. Bırak arka camı ön cam bile manuel heralde. Düşünsenize 1.5 tona yakın arabada abs yok. İnsan frene basmaya korkar.

Daica DUSTER'i, ABS,li klimalı çift hava yastıklı makul bir aile arabasına dönüştürdüğünüzde ödeyeceğiniz tutar 39.6 binlira.

İşte o zaman YETi imdada yetişiyor. Arka camların manuel olması dışında herşeyi makul olan ve WV kalitesinde bir araç kesinlikle alınası bir araçtır.

Hatta şunu diyebilirimki pazar lideri qasqainin, o dacia logandan parçalar kullanılmış iç tasarımından kat kat daha kaliteli bir iç mekana sahiptir.

harika yorum +1

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 12 Haz 2010, 20:58

ayhani yazdı:
cnydn yazdı:

Buna ben de katılıyorum. İnsanların ön yargısı olmasa, YETI kesinlikle Qashqai'den fazla satmalı.. Qashqai'nin içi B sınıfı araçlarla aynı düzeyde. Dışarıdan da çok güzel bir araç değil zaten. YETI herkese güzel gelmiyor ama farklı...Qashqai'den pazar payı çalmasını umuyorum
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti themarine » 18 Haz 2010, 01:15

yorumlara katılamıyorum son kasa passatı da kullandım kalite farkı yok hatta superb daha da iyi bir araç.donanım superb de daha az ve karşılaştırırsanız superb aslında daha pahalı passata göre.audı premıum markadır diğerlerinin farkı yok bence. 8-)
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti orthosis » 18 Haz 2010, 18:27

arkadaşlar bende bir skoda hayranı olduğumu hatırlatmak isterim;
süperb "e" sınıfı bir araç değildir.güncel passat kasasının bir kaç santim uzatılmış şasilisidir.tıpki önceki süperb de olduğu gibi. mercedes e serisi ile kıyaslaması sadece arka yolu genişliğidir. skodalar wv den daha kalitesiz değilllerdir ama daha kaliteli de değillerdir. donanım fiyat açısından skodada ibre yukarıyı gösterir. gelgelelim en can alıcı noktaya;
güncel skoda modellerinin hemen hepsi (fabia hariç) bir önceki nesil wv platformlarını kullanır. bakınız süperb 2009 çıktı ve güncel passat kasasını kullanır, bu yıl passat kasa yenileyecek. bakınız ontavia a5, golf 5 kasasını kullanır. golf altı yakında makyajlanacak! böylelikle wv bir platformu yıllarca üretir karına kar katar.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti themarine » 23 Haz 2010, 13:38

ya superb i almanlar yere göğe sığdıramıyor siz batırdınız :(
fabia desen zaten güzel bir araç.bu arada bir vw parasını hak etmezken skoda sonuna kadar ediyor bence.valla passat almayıp superb ldım iyikide passat almamışım.arabamdan çok ama ççok memnunum.:)
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

Önceki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir