Titreme Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Titreme Sorunu

İleti Erdemsah » 29 Tem 2010, 09:19

Geçmiş olsun öncelikle

Sorununuz ve sorununuzun çözümü aslında yazdıklarınızda bu titreme olayı baskı-balata ve triger değiştikten sonra oldu diye yazmışşınız . Sorunun bu değişen parçalardan veya montajdan kaynaklı bir kusur olduğu gün gibi aşikar. Ayrıva eksantrik mili konum hatası verdiğini söylüyorsunuz buna dayanarak aracın sentesinin bir diş kaçık olma ihtimali yüksek .Size tavsiyem Ankara 'daki yetkili servislerden en eskisi ve enbüyüğünü araştırarak aracınızı oraya götürmeniz . Bu parçalar değiştikten sonra oldu ve eksantrik arızası veriyor derseniz başka bir şey sölemenize gerek kalmaz sanırım

Tekrar geçmiş olsun

Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti ephimetheus » 09 Ağu 2010, 11:07

Aracım için buradan da yazdığım gibi günlerce önceden Ankara Zeki Ünaldıdan randevu aldım. Cumartesi sabah 09:00 da servisteydik. Karşılama güzel, alâ. Usta geldi, isteksiz bir şekilde teste çıktık. Kaputu açtı. Dizel bu titrer, ben bunu servise alamam dedi. Uzun iş, Cumartesi, 20-25 araba var dedi. Velhasıl kelam arabayı yaptırmak için Erzurumdan ANkaraya geldiğimi söylediysem de iknâ edemedim. 10 gün sonraya randevu aldım. Sonradan jeton düştü bende. Ben enayi miyim ki aracımı randevuya rağmen servise almayan adamın dükkânına bir daha gideyim?! Antalyaya gittik, onlar da çözemedi.

Yani arabayı satıyoruz, skodadan kurtuluyoruz. Zaten arabalar ikiye ayrılırmış, Mercedes ve diğerleri. Gidip temiz bir C180 alıyoruz. En azından sağlam arabaya biniyorum derim. Böyle çingene hesabı yapan servislerle muhattap olmam.
ephimetheus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah Caner GÜVEN
Nereden: Erzurum
Arabanız: SuperB 1.9 TDI (2006)

İleti hetepe » 09 Ağu 2010, 11:41

En doğrusunu yapıyorsunuz, motor dışında da sorun yaşandığına göre elde tutmanın anlamı yok.Araba konusunda şanssız olduğunuzu düşünüyorum, Vw Bora da SuperB de kaliteli, sık arıza çıkarmayan konforlu arabalar.Demek ki size denk gelmiş.Servislerin sök-tak dışında birşey bildikleri yok, Benim fabiamdaki direksiyon sorunu 2 yetkili servis+2 özel servis çözemedi.Bilmiyorlar, alt yapıları yok.Türkiyede arabayı sıfır alıp 5 yaşında satarsanız sorun yaşamazsınız.
Geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti asdfghjk » 09 Ağu 2010, 12:53

Öncelikle bence de en iyisini yapıyorsunuz, çünkü o aracın masrafları anlaşılacağına göre bitmez gibi durmakta. Aslında siz şikayeti Skoda'nın Çek Cumhuriyeti'nde ki ana fabrikaya yapsaydınız masraflarınız bedava bile karşılanabilirdi. O gittiğiniz servisteki usta da ne hakla öyle bir cevap verebilmiş ve siz de neden müdürle görüşüp durumu anlaşmadınız ? Neyse sağlık olsun, hayırlısı olsun...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti ephimetheus » 09 Ağu 2010, 15:39

talhadogdu yazdı:Öncelikle bence de en iyisini yapıyorsunuz, çünkü o aracın masrafları anlaşılacağına göre bitmez gibi durmakta. Aslında siz şikayeti Skoda'nın Çek Cumhuriyeti'nde ki ana fabrikaya yapsaydınız masraflarınız bedava bile karşılanabilirdi. O gittiğiniz servisteki usta da ne hakla öyle bir cevap verebilmiş ve siz de neden müdürle görüşüp durumu anlaşmadınız ? Neyse sağlık olsun, hayırlısı olsun...

Müdür uslu uslu dinledi sadece...
ephimetheus
CLASSIC
CLASSIC

İleti ephimetheus » 09 Ağu 2010, 15:44

hetepe yazdı:En doğrusunu yapıyorsunuz, motor dışında da sorun yaşandığına göre elde tutmanın anlamı yok.Araba konusunda şanssız olduğunuzu düşünüyorum, Vw Bora da SuperB de kaliteli, sık arıza çıkarmayan konforlu arabalar.Demek ki size denk gelmiş.Servislerin sök-tak dışında birşey bildikleri yok, Benim fabiamdaki direksiyon sorunu 2 yetkili servis+2 özel servis çözemedi.Bilmiyorlar, alt yapıları yok.Türkiyede arabayı sıfır alıp 5 yaşında satarsanız sorun yaşamazsınız.
Geçmiş olsun.

Vay ağzınıza sağlık.
ephimetheus
CLASSIC
CLASSIC

İleti ephimetheus » 09 Ağu 2010, 16:00

Bir de şu durum var; onu da açıklayayım ki Sezar'ın hakkını Sezar'a verelim.

Sn. Hakan BOZBAŞ'a durumu anlatan detaylı bir mail attım. Sağolsun epeyce ilgilendi. Hatta ben gitmeden önce Ankaraya mail yolu ile gerekli ilgi ve alâkanın gösterilmesi için ricada bile bulunmuş.

Memleket böyle işte; birileri yapmak-kazanmak için uğrşaşır; birileri yıkmak-kaybetmek için...

Müşteri İlişkleri Departmanının başındaki bir yetkiliye rağmen bu muameleyi gördüm ya; demek ki bu memlekette ya mafya olacaksın, ya aşiret ya da üst düzey bürokrat...
ephimetheus
CLASSIC
CLASSIC

İleti themarine » 25 Ağu 2010, 15:01

büyük geçmiş olsun .bende 2010 model yeni superb aldım 20 mayıs ta sadece emniyet kemerlerinden ve dkiz aynasından ses geliyor onlarıda erzuruma gidince (göledeyim)yaptırıcam.valla böle sorunlar yaşarsam 4 yıl garantisi var atarım arabayı servise yapana kadar uğraşssınlar.siz aracınızı satın bencede zor ama yapılacak çok şey yok çünkü ben tüp taktırdığım polomu lpg yüzünden sattım ve lanet olsun diye de servise öldü fiyatına verdim zaten 2.el almıştım.
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti Henien » 25 Ağu 2010, 16:45

İnsan böyle olayları okuyunca sıfır araba almaktan da korkuyor. Geçmiş olsun, inşallah sorun Ankara'da çözülür. Malum Ankara yardım eder her düşen dara :) .

Bu arada sorunlu araçları hep Erzurum'a mı gönderiyorlar acaba... ephimetheus'un yaşadıklarını okuyunca Tofaş müşteri hizmetlerini arayan Abu Amca'nın ses kaydı geldi aklıma... Hay Allah gülmeyeyim komşuma gelmesin başıma :oops:
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

Önceki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir