ACİL!! Sol Far Lambam Patladı.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ACİL!! Sol Far Lambam Patladı.

İleti superb2009 » 15 Kas 2010, 00:05

Merhabalar,
Az önce aracımın sol ön far lambasının patlamış olduğunu ekrandaki ikaz lambası ile farkettim.Far ampulünün detayı hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Tür ve tipi nedir yardım ederseniz memnun olacağım.Aracım comfort donanım olup xenon ya da AFS özelliği olmadığını biliyorum yani standart bir far sistemi mevcut.İyi forumlar.

Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti AhmetH » 15 Kas 2010, 00:37

kullanma klavuzuna bakarsanız ampül modeli yazar..
kuvvetle muhtemel H7 dir. yinede kesin emin olmadan doğru kabul etmeyin dediğimi.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti superb2009 » 15 Kas 2010, 00:52

Teşekkür ederim farın üzerinde sadece HALOGEN yazıyor buna göre guide a bakacağım umarım bulabilirim.İyi forumlar
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

İleti superb2009 » 30 Kas 2010, 23:34

Herkese merhaba,
Bugün de sağ far lambam patladı ve değiştirdim.Kafamı da karıncalandırmadı desem yalan olur.Aracım ilk superblerden ve gündüz farı fonksiyonu açık-yenilerde gündüz farı sislerde- acaba bundan ötürümü far ampullerim patlamıştır yoksa aracımda elektriksel bir problem mi başlıyordur bilen ya da fikri olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 01 Arl 2010, 11:51

şarj dinamonda sorun olabilir ilk belirtilerinden biridir fazla şarz yapıyorsa yada dengesiz şarz ampüllerin sıklıkla patlamasına neden olabilir seninki daha siftah aynı zamanda takıldılarsa ömrünü tamamlayıp yakın aralıklarda patlayabilir ama yakın zaman da yine patlarsa bir elektrikçiye gidip dinamonu ölçtürürsün...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti superb2009 » 02 Arl 2010, 00:49

Üzerinde aldığımda takılı olan far ampulleri idiler ve 10 gün aralıklarla patladılar.Tekrarlanırsa önerinizi dikkate alacağım.Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuktana » 02 Oca 2011, 21:05

hocam kullanacağın lamba osram (philips) H7 ampul. Kolayca takabilirsin , aracın kitapçığında nasıl yapacağın anlatılıyor. Dikkat etmen tek konu ampule çıplak elle dokunma! halojen ampuller insan elinden bulaşacak yağdan daha kısa ömürlü oluyor. Ben serviste ön park sensörü taktırdım. aynı akşam sol ön far yanmış. sanırım sensör takılırken 1 saat boyunca otomatik far yanıp sönmüştü o sebepten olmuştur. Cumartesi akşam olduğu için servis kapalı idi bende tekzenden H7 osram aldım kendim taktım. Merak edenler için servisi hafta içi aradığımda ampullerin garantiye girmediğini söylediler. Sanki elimizle patlattık :)
ufuktana
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ufuktan aslan
Arabanız: Skoda Superb 1.4 TSI Comfort

İleti superb2009 » 03 Oca 2011, 00:18

Teşekkür ederim geçmiş olsun size de.Cerrahi müdahale eldivenleriyle taktım zaten ve cam kısmına dokunmadım sandığımdan kolay oldu servisten 7.5 TL gibi bir ücretle aldım osram verdiler ve kendim taktım.Gündüz farı olarak far ampulleri yanan seriye sahibim.Sanırım o sebepten bu kadar çabuk ömürlerini tükettiler.
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir