Arkadaşlar Buyrun En İnce Detayıyla Süper B

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadaşlar Buyrun En İnce Detayıyla Süper B

İleti yasin123 » 26 Kas 2010, 10:18

Evet Arkadaşlar Bu konuda çok yorum var biliyorum ama size tarafsız olarak bütün artı ve eksi yönlerini anlatmak istiyorum...

Giriş:

Otomobile ilk bindiğimde 'ya ben bunu nasıl kullancam çok büyük!' demiştim.. ancak bütün elektronik yardımcılar virajlarda vs size okadar yardım ediyor ki iyi ki almışım diyeceksiniz... herkesin sorduğu soru:
'1.4 bu kasayı kaldırır mı?'

Arkadaşlar yapmayaın allah aşkına bu normal bir FSI motor Değil!!! Turboşarjlı özel sistemli bi motor.... gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki arka arkaya 2 süper b yi çeker! bu konuda tereddütünüz olmasın.. ancak maalesef bir kaç kötü yanı var bunlarıda açıklamak istiyorum:

1) Elegance Modeli Alacak Olanlar !! Dikkat!:

Elegance modelde verilen r17 çelik jant çok büyük... dolayısıyla kabin içinde biraz konfor kaybına yol açıyor ve hızlı girilen çukurlarda jant teması riski taşıyor... ancak virajlarda MÜKEMMEL 160 la viraj aldığımı bilirim...

2) Bozuk Yol Şartlarında Kullanıcak Olanlar DiKKAT:

Otomobil yere sağlam bassın diye altı yere çok yakın... dolayısıyla benimki garaja girerken daha ilk günden alttaki plastik korumayı kırdı (tabi kabin içinde 4 kişi vardı) dolayısıyla buna dikkat ederek alın...

En iyi yanıysa iç mekanı diyebilirim, tam otomatik klimatronik süper bir icat :D ve park asistanına aşık oldum :D

park asistanında bir tuşa basıyorsunuz otomobil direksiyon manevralarını kendi yaparak park ediyor siz sadece gaz veriyorsunuz. ayrıca ön ve arka park sensörleri mevcut. lastik basınç kontrol sistemi ise lastik basncı düştüğünde size bilgi veriyor ve performans kaybını önlüyor. he lastik konusuna gelmişken:

otomobilin üstünde verilen lastik sert hamurlu dolayısıyla da çok ses yapıyor. ben size makul fiyatlı bir lastik markası önereyim good year exelence ben 150 liraya aldım tanesini ve çok memnunum... neyse devam ediyorum:

elegance modelinde Bi-Xenon farlar ve AFS var dolayısyla virajlarda mükemmel aydınlatma sağlıyor :)
adaptif far yıkama sistemi sayesindeyse ön farları tertemiz yapıyor :D kabinde her şey elektronik ve dokunmatik radyo ''bolero'' süper bişiy herşeyi ordan takip edebiliyorsunuz. son olarak arkada İnanılmaz bir alan var sanki limuzindeymişsiniz gibi hissedeceksiniz. göstergeler şahane hız sabitleyici kusursuz çalışıyor.

Arkadaşlar gidin bir skoda bayisine inceleyyin bana hak vereceksiniz...

Yakında Fotoları Ekliycem ...

yasin123
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Super B 1.4 TSI ELEGANCE 125 Beygir

İleti yasin123 » 26 Kas 2010, 10:27

Devam Ediyorum...

otomobildeki direksiyon ayarı mükemmel park yaparken kendinizi yormanıza hiç gerek yok.
yokuş kalkış destek sistemi sayesinde el frenini minimum kullanyorum bu arada el freni çok güzel dizayn edilmiş...
yağmur sensörü ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynasını herkez biliyor zaten...
dış aynalar çok büyük dolayısıyla mükemmel bir görüş açısı sağlıyor.
koltuğun yanındaki düğmelerle koltuğu ayarlaya biliyorsunuz kendinizi yormanıza ne gerek var :D

arka taraftaki manuel perdeleri taktığınızda kendinizi makam arabasında gibi hissedeceksiniz :))

otomobil çok güzel manevra kabiliyetine sahip.

vites topuzu çok kaliteli ve vites geçişleri rahat.

motorda en ufak bir ses bile yok. yüksek devirlerde ise çift egzoz dan gelen çok güzel bir ses var , ayağınızı gaza bastığınızda bir daha oradan çekmek istemeyeceksiniz...
ses sistemi süper mükemmel bir bass oranı var........
yasin123
CLASSIC
CLASSIC

İleti yasin123 » 26 Kas 2010, 10:31

Bagaj 2 şekilde açılabiliyor bunu yapmak için skoda ambleminin altındaki tuşa basarsanız sadece bagaj açılıyor,
hemen solundaki tuşa 5 saniye basılı tutarsanız da bagajla cam birlikte açılıyor.
Maxi dot ekranı (gösterge panelinde) size herşeyi detayıyla anlatıyor.
kadran 270 i gösteriyor böylece herkeze hava atabilirsiniz 8-)
yasin123
CLASSIC
CLASSIC

İleti yasin123 » 26 Kas 2010, 10:44

Buda Testlerden bi tanesi izleyin ve viraj performansını görün!!

http://www.youtube.com/watch?v=1jBQT0Cjy6s
yasin123
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurson » 26 Kas 2010, 10:53

Allah bizede nasip eder inşaalh
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti onurhan2006 » 26 Kas 2010, 10:57

BU SİTEDEN BİRİSİ ALLAH RIZASI İÇİN ŞU YOUTUBE'A NASIL GİRECEĞİMİZİDE ANLATIRSA ÇOK MÜTEŞEKKİR OLUCAM...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Kas 2010, 10:58

Zenginin hali bir başka oluyor be :) ii gunlerde kullanın.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti colourone » 26 Kas 2010, 14:06

güle güle kullanın...Siz ne kadara aldınız aracı?
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti hdoner » 26 Kas 2010, 14:27

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.Kötü yanlarınıda söylüyecektiniz ama sanırım yok :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ercansumbul » 26 Kas 2010, 15:40

onurhan2006 yazdı:BU SİTEDEN BİRİSİ ALLAH RIZASI İÇİN ŞU YOUTUBE'A NASIL GİRECEĞİMİZİDE ANLATIRSA ÇOK MÜTEŞEKKİR OLUCAM...
DNS AYARLARINI DEĞİŞTİR.
ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan sünbül
Nereden: Malatya
Arabanız: octavia 2005 a5 kasa

İleti yasin123 » 26 Kas 2010, 23:06

Allah Herkeze Nasip Eder inşallah.

ben aracın fiyatını söylemesem daha iyi çok sıkı bir pazarlık sonun da aldım ve iyi bir fiyat elime geçti bunun nedeni ise bir önceki otomobiliminde octavia olması :D 2.kez skodayı tercih edince bir güzellik yapıldı :D
yasin123
CLASSIC
CLASSIC

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir