super b 1,4 sol arka kapı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

super b 1,4 sol arka kapı

İleti blacksea » 06 Arl 2010, 23:27

merhaba arkadaşlar 3ay önce bende skoda super b 1,4 tsı comfort sahibi oldum. allah herkese nasip etsin. önceleri bende skoda denince çekiniyordum fakat nasip olacakya. şuan memnunum fakat kavisten geçerken veya yüksek biyerden geçince sol arka kapısından ses geliyor sanki araba kasılıyor gıcırtı çıkarıyor. sizde bu sorunları yaşıyormusunuz bilginiz varsa bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

blacksea
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: abdurrahman karadeniz
Nereden: Hatay
Arabanız: superb

İleti zaferB » 18 Arl 2010, 11:36

ben 1 senedir biniyorum, ne gıcırtı, takırtı, patırtı, hiç bir ses duymadım. bi servise gosterın ıstersenız.
zaferB
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti enoktakenokta » 18 Arl 2010, 14:24

blacksea yazdı:merhaba arkadaşlar 3ay önce bende skoda super b 1,4 tsı comfort sahibi oldum. allah herkese nasip etsin. önceleri bende skoda denince çekiniyordum fakat nasip olacakya. şuan memnunum fakat kavisten geçerken veya yüksek biyerden geçince sol arka kapısından ses geliyor sanki araba kasılıyor gıcırtı çıkarıyor. sizde bu sorunları yaşıyormusunuz bilginiz varsa bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

3 ayı geçti, 5.500km yol yaptım; ses konusunda aşırı takıntılıyımdır bu nedenle bir önceki aracım Peugeot 407'yi aldıktan birkaç ay sonra satmıştım, şükür şimdili aracımda böyle bir sorun yok. Mutlaka servise gösterin derim ben de.
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti skodaizm » 18 Arl 2010, 14:41

Derhal servise götürün. Sıkca olmasada bazen bu tip sorunlar yaşanabilir. Kafanıza takmayın. Hemen halledeceklerdir sizin sorununuzu.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti themarine » 15 Şub 2011, 10:11

benim aracımda da var sol sağ kapı emniyet kemeri dkiz aynası boşluk yapmış oda ses yapıyor ön konsolda kalorifer çevresi kromojı bir bölümü yerinden kavladı el frenide indirip kaldırırken ses yapıyor.ama takmıyorum bakımı gelince servise götürüp halletitrcem garantili zaten yapacaklar eli mahkum kafanıza takmayın yani :D
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti alpino » 15 Şub 2011, 10:26

özellikle octavialarda kapıların gıcırtı çıkarması sık karşılaşılan bir durum. fabia'ya göre uzun olan boyu ve superb'e göre daha düşük olan kalitesi nedeniyle özellikle kasis gibi yerlerden geçerken kapılardan gıcırtı sesleri geliyor. bu ses kapının fitillere sürtünmesi sebebiyle çıkıyor. silikon bazlı bir sprey aldım forumdaki arkadaşların önerisi ile ama henüz deneyemedim. ben de bu sorunu bu şekilde çözmeyi planlıyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir