1.6 SÜPERB DE PERFORMANS VE YAKIT TÜKETİMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.6 SÜPERB DE PERFORMANS VE YAKIT TÜKETİMİ

İleti alamet » 17 Tem 2012, 10:05

Arkadaşlar merhaba,Bende 23 mayısta skoda ailesine katıldım..yıllardır hayalini kurduğum süperb'ime kavuştum.Allahıma hamd olsun...Biz geniş aileyiz bu bakımdan tam benim ailem için bir araba...Sürüş keyfi ve rahatlığına söylenecek birşey yok zaten..sabah 10 dan gece 3 e kadar 1500 km yol gittim ve yorulmadım..yok böyle bir araba..daha önce bende transit connect vardı..karşılaştırmıyorum ama süperb'e bindikten sonra diğerleri arabamıymış diye düşünüyorsunuz ister istemez...yakıt konusunda soru işaretleri var kafamda..benim süperb 1,6 tdi active..yakıtı bana anlatıldığı kadar tasarruflu değil..özellikle şehir içinde 9,5' un altına düşmüyor..Kullanım olarakta ağresif bir kullanımım yok ayni arabayı zorlamam..3000 devir olmadan mutlaka vites değiştiririm..şehirler arasında da benim beklediğimden fazla yakıyor..aracım 6000 de eskilerden biliriz ilk 5-10 binde araç fazla yakat sonra düzelir derlerdi..ne diyorsunuz bu konu hakında..gerçekçi bir yaklaşımla sizce yakıt tüketimi kaç olmalı bir sorun varsa göstereyim arabayı...ha şunuda ekleyeyim daha fazlada yaksa arabamdan memnunum o ayrı ama az yakarsada daha memnun olurum tabiki..:))

alamet
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Şanlıurfa

İleti chook » 10 May 2013, 21:03

benim aracım şehiriçi 9-10 altına inmiyordu
yakıtı hep shelden alıyordum yakıtı değiştirdim total aldım yazlarında gelmesiyle şehir içi 6.5 7 kadar düşüyor
trafik yoğun olursa 8 çıkıyor
bu cüsse için nor bence
chook
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb 2012

Önceki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir