Superb Katlanır Ayna

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Superb Katlanır Ayna

İleti acapunco » 22 Mar 2011, 22:14

Bugun 1.4 TSI ELG. Superb mi oğuşlardan aldım. Fakat dikkatimi çeken bir durum oldu. Arabayı bana tanıtırken çeşitli özelliklerini sayıyordu. Ben de katlanır aynaları sordum nasıl ayarlanır diye. Superb de yok bu dedi. Ben de birşey demedim ama sonra eve gelince kullanım kılavuzuna baktım. Nasıl olacağını anlatıyordu. Ayna ayar düğmesinde hatta şeklini göstermiş. Ama ben hatırlamıyorum benim arabada böyle bir kısmın olduğunu yarın sabah bir daha bakacağım. L R 0 ve Isımıtma şekli varken katlama için gerekli kısım yoktu. Acaba bir üç kağıt mı var yoksa tüm superb elg. lar böyle mi? Superb sahipleri yardım edin. Yarın tekrar oğuşlar gruba gidip sormayı düşünüyorum. Katlanır ayna olması lazım donanım listesinde.

acapunco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Superb 1.6 TDI Elg.

İleti acapunco » 22 Mar 2011, 22:52

Sorun çözüldü ben görmemişim başlığı silebiliriz. :)
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 23 Mar 2011, 00:12

Hayırlı olsun SüperB.

Aynanın kendiliğinden katlanması nasıl bir duygu Biz elle kapatıyoruz haliylen
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti sufe » 23 Mar 2011, 06:40

Ayrıca arabayı kumanda ile kitledikten sonra 2 saniye bekleyip (Süper kilitleme iptal olmasın diye) tekrar kilitlemeye basılı tutarsanız aynalar kapanır. Normalde bu durumda camlar açıksa önce camlar kapanır, ardından ikinci kez basarsanız aynalar katlanır.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti sufe » 23 Mar 2011, 06:47

Şunuda belki bilmiyorsunuz diye söyleyim, hava yağmurlu iken arabayı kitlerseniz ve camlardan birisi açık ise 10 saniye içinde camlar otomatik kapanır.
Hadi aklımdayken yine söyleyim :D arabada arabanın akslarında herhangi bir harekete karşı sensörler var(Lastik çalınmasına veya çekilme durumu için). Feribotta falan kitlediğinizde dalgada alarm ötüyor. İptal için sol iki kapı arasında sütunda içte bir düğme var ona basıyorsunuz ardından arabayı kitliyorsunuz. Amartisör sensörleri iptal oluyor.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 23 Mar 2011, 08:35

Şu donanıma bak...ağlamak istiyorum...!:)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti erenefem » 23 Mar 2011, 12:16

kapı kilitlendiğinde cam açıksa ve yağmur yağıyorsa cam kapatma özelliği bizim octilerde de var mı ki ? :)
[b][b] Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil,
omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
[/b][/b]
erenefem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan emmi
Arabanız: Volvo V70 2.0T-2001 Otomatik

İleti octaviaman » 23 Mar 2011, 14:28

erenefem yazdı:kapı kilitlendiğinde cam açıksa ve yağmur yağıyorsa cam kapatma özelliği bizim octilerde de var mı ki ? :)

Yağmur sensörlü araçlar da yani elegance da var.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti acapunco » 23 Mar 2011, 14:36

Bilgilendirme için teşekkürler. Yavaş yavaş tanışacağız artık :)
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

İleti sufe » 24 Mar 2011, 03:02

Ayna ayar düğmesi R (sağ) pozisyonda iken geri vitese taktığınızda sağ ayna hareket etmiyorsa o pozisyonda (yani R ve geri viteste iken) aynayı hafif aşağı ve içe alın. Bu pozisyonu hafızaya alır, sizi ileri gitmeye başaladığınızda ayna tekrar normal pozisyona gelir. Tekrar park sırasında geriye taktığınızda otomatik önceki ayarladğınız pozisyona, yani aşağı ve içe bakar, sizde sağdaki kaldırımı rahatlıkla görürsünüz. 8-)
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

İleti hkntuna » 24 Mar 2011, 10:44

başka neler var anlatın bakalım. bizim fabiada tek hava yastıgı var bide klima. anlat anlat bitmez hepsi bi ömür
Kullanıcı avatarı
hkntuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HAKAN TUNA
Nereden: Balıkesir
Arabanız: FABİA 1.4 TDI CHARM

İleti 97has » 24 Mar 2011, 16:17

octaviaman yazdı:
erenefem yazdı:kapı kilitlendiğinde cam açıksa ve yağmur yağıyorsa cam kapatma özelliği bizim octilerde de var mı ki ? :)

Yağmur sensörlü araçlar da yani elegance da var.

ben bin defa denedim gene de çalışmadı. bizim ne eksiğimiz var superb den.....
2005 Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance
Kullanıcı avatarı
97has
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance 2005

İleti acapunco » 24 Mar 2011, 22:37

sufe yazdı:Ayna ayar düğmesi R (sağ) pozisyonda iken geri vitese taktığınızda sağ ayna hareket etmiyorsa o pozisyonda (yani R ve geri viteste iken) aynayı hafif aşağı ve içe alın. Bu pozisyonu hafızaya alır, sizi ileri gitmeye başaladığınızda ayna tekrar normal pozisyona gelir. Tekrar park sırasında geriye taktığınızda otomatik önceki ayarladğınız pozisyona, yani aşağı ve içe bakar, sizde sağdaki kaldırımı rahatlıkla görürsünüz. 8-)

Bu özellik çok güzelmiş cidden. Yarın sabah deneyeceğim. :) Aynısını sol ayna içinde yapabilir miyiz? Ayrıca dün aynaları ayarlarken sol aynanın ayarlarını yaparken sağdaki aynanın hareket ettiğini fark ettim. Bu normal mi? Sağ aynanın ayarı yaparken sol ayna hareket etmiyor.
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

İleti sufe » 25 Mar 2011, 04:56

acapunco yazdı:
sufe yazdı:Ayna ayar düğmesi R (sağ) pozisyonda iken geri vitese taktığınızda sağ ayna hareket etmiyorsa o pozisyonda (yani R ve geri viteste iken) aynayı hafif aşağı ve içe alın. Bu pozisyonu hafızaya alır, sizi ileri gitmeye başaladığınızda ayna tekrar normal pozisyona gelir. Tekrar park sırasında geriye taktığınızda otomatik önceki ayarladğınız pozisyona, yani aşağı ve içe bakar, sizde sağdaki kaldırımı rahatlıkla görürsünüz. 8-)

Bu özellik çok güzelmiş cidden. Yarın sabah deneyeceğim. :) Aynısını sol ayna içinde yapabilir miyiz? Ayrıca dün aynaları ayarlarken sol aynanın ayarlarını yaparken sağdaki aynanın hareket ettiğini fark ettim. Bu normal mi? Sağ aynanın ayarı yaparken sol ayna hareket etmiyor.

Araç menüsünden Ayna ile ilgili bir bölüm var. Ayna hareketi her birisi ayrı mı olsun, yoksa ikiside aynı anda mı hareket etsin diye bir seçenek var. Ben ayrı ayrı kullanıyorum. Sizdeki muhtemelen ikisi beraber şeklinde seçili.

- Bu arada iç aydınlatma ledlerini bilmeyenler için söyleyim, Tavanda iki adet vitesin olduğu bölümü (içecek konulan yer) hafifçe aydınlatan LED var. ayrıca kapı kollarını geceleri rahat görülsün diye içinden aydınlatan LED'ler var. Bunlar menüden MOOD light adı altında on-off yapılabiliyor.
- Ayrıca Kış lastiklerini takarsanız, Lastiklerin hız sınırına göre menüden istediğiniz hızı girerek, Bu hız aşıldığında alarm vermesini sağlayabilirsiniz.
- Yine Menüden Yol bilgisayarı bilgilerinden istediğinizi açıp kapatabilirsiniz.

Şu an aklıma gelenler bunlar
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

İleti acapunco » 25 Mar 2011, 14:14

Teşekkür. Bu haftasonu evi kapatıp arabanın içinde geçirecem vakiti. Başka türlü öğrenemeyecem bunun özelliklerini :D
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

İleti ex37 » 26 Mar 2011, 07:42

yaf bu özelliklerin hepsi elegans da mı var comfort filan azıcığı yokmu?
Kullanıcı avatarı
ex37
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlhan Özşen
Nereden: Konya
Arabanız: Superb 2.8 V6 Elegance

İleti acapunco » 27 Mar 2011, 20:52

ambition gelmiyor sanırım türkiyeye.
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

İleti sufe » 29 Mar 2011, 16:39

Biraz daha devam edelim. Bu çok ilginç bir özellik. Aslında mükemmel bir aktif güvenlik!..

Otomatik park için kullanılan Aktif direksiyon, aynı zamanda aracın sağ veya sol tarafının aşırı kaygan zeminde frenleme veya yavaşlama sırasında tutunamayıp yan kayma eğiliminde devreye girerek, aracı düzeltmek için gerekli kontrayı verir. Bunu aracın gidiş istikameti ile dönme kuvveti arasındaki farka bakarak yapar.

NOT: Kullanım kılavuzunda okudum ama hiç deneyemedim.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir