Skoda Superb ses yalıtım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Superb ses yalıtım

İleti firtcik » 05 Nis 2011, 00:53

Yaklaşik 7 ay önce kadar Superb aracımı aldım araçtan cok memnunum sadece ses yalıtımı konusunda bıraz yetersız olduğunu düşünüyorum lastik seslerini çok fazla içeri alıyor arabam şu anda 20000 kmde 5 bin km kadar sonra lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum sizce bu duruma lastiklerin etkisi ne kadardır ? Şu anda aracımda Michelin energy serisi lastikler var.

Ve Superb'den önce Audi A4 1.6 kullanıyordum 2006 model ona kıyasla lastik ses yalıtımı konusunda baya fark var bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
firtcik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FERHAt
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda SuperB

İleti seymen » 05 Nis 2011, 01:02

bende aynı dertten müzdaribim maalesef benim araçta aynı raha 1000 km oldu ses beni çok rahatsız ediyo bende düşündüm lastikleri değiştirmeyi suan aracımın üzerinde continental var banada en konforlu michelin ve goodyear dediler ama çok bariz bi fark olmayacağını söylediler bende iptal ettim şimdide ziftli kağıt attıklarını öğrendim yalıtım için onunda %40 civarında bi etkisi olduğunu ve montaj işinin bayağı zahmetli (döşemelerin sökülmesi gibi) olduğunu arabanın orjinalliğinin bozulacağını düşündüğüm ondanda vazgeçtim.artık tek çare müziğin sesini yükseltmek oldu hem masrafsız hemde orjinal napalım artık böyle idare etcez:)
Kullanıcı avatarı
seymen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih ünsal
Arabanız: octavia facelift 1.4tsı elegance

İleti ayhani » 05 Nis 2011, 01:15

Arkadaşlar geçen gün son kasa A4 ile istanbul yolculuğu yaptık, benim octiden biraz sessizdi ama vavv dedirtecek bir sessizlik hissetmedim yani Türkiye şartlarında A4 bile bayağı ses alıyor. Yapacak birşey yok bu yollar ile anca bu kadar.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firtcik » 05 Nis 2011, 13:59

ben Audi B7 kasa A4 ile kıyasladıgımda fark var gercekten ama bende bıraz bır arastırma yaptım ses yalıtımı yapan firmalar var dediğiniz gibi zahmetli bir işmiş ve döşemeler komple kaldırılıyomuş ve Bayii ile daha konuşmadım aracın garantisini ne yonde etkiler fakat tanıdık bir ustadan aldıgım bılgı itibari ile bugun Stepnenin oldugu yeri 3cm lik sünger ile kaplatacagım bunun buyuk olcude etkısının olacagını soledı cunku aracın bagajı buyuk oldugu ıcın ve yalıtımın yeterli olmadıgı ıcın yetek lastıgın yoldakı tıtresımlerden dolayı davul etkısını yaptığını soledi . aksama yaptıktan sonra ilk sürüş izlenimlerini size aktaracağım...
Kullanıcı avatarı
firtcik
CLASSIC
CLASSIC

İleti acapunco » 05 Nis 2011, 15:20

Özellikle pürüzlü yollarda sesi çok aldığı doğru. Ziebartın ses yalıtım sistemi var ama nasıl bir işlem yaptıklarını bilmiyorum.
acapunco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Superb 1.6 TDI Elg.

İleti firtcik » 05 Nis 2011, 17:02

bu ziebartın ses yalıtımı ıle ılgılı bursada fiyat ve bilgi alabileceğim önereceğiniz bir yer var mı ??
Kullanıcı avatarı
firtcik
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 05 Nis 2011, 17:37

hocam ben bu ses yalıtımını yaptırdım. kabaca anlatayım. araç lifte alınıyor ve aracın tüm alt kısmı tekerlek davlumbazları dahil kaplama malzemesi söküldükten sonra siyah renkli köpük gibi bir malzemeyle kaplanıyor ve kaplama malzemeleri tekrar takılıyor. yaklaşık 2 hafta boyunca arabanın etrafı mazot gibi kokuyor. firmanın dediğine göre 3-4 ayda tam olarak kuruyor ve gerçek performansını gösteriyor.

ben geçen temmuz ayında 510 tl'ye yaptırdım a5 octavia'yı. ve diyorum ki bi halta yaramıyor. %40 değil %10 bile azalttığını sanmıyorum sesi. temmuzda yenilenme zamanı geldiğinde gidip konuşacağım. hiç memnun olmadığımı özellikle belirteceğim. bakalım ne olacak ama şu anki haliyle gürültü aynen devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti firtcik » 05 Nis 2011, 23:17

ben bugun yaptırdıgım stepne kaplamasından sonra sankı ugultu azaldı gıbı geldı bana fakat fazla bı test ımkanım olmadı uzun surede gosterecek kendını cunku sımdılık bana dıkkat ettıgımden dolayı ugultu azaldı gelmıs olabılır ... fakat denemekte yarar var yınede pahalı bır ıslem degıl sonucta kendınızın bıle uygulayabılecegı bırsey .

Alpino arkadasim

bilginin ıcın sagol o zaman ben brıaz daha arastırayım sabredeyım zaten ılk baslardakı rahatszlıgı pek almıyorum sadece aklıma geldıkce su anda hıssedıyorum heralde alıstım daha ıyı bır cozum bulana kadar bole devam etcez heralde :)
Kullanıcı avatarı
firtcik
CLASSIC
CLASSIC

İleti tufannnsss » 07 Nis 2011, 11:20

aracımı dün teslim aldım lastik markası continental. ses falan yok. sanıyorum sizdekiler pirelli veya michelin.
tufannnsss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tufan üzey
Nereden: İzmir
Arabanız: SuperB

İleti sufe » 07 Nis 2011, 11:43

Bence ses olayı göreceli bir tartışmaya dönmüş. Bazı arkadaşların dediği gibi Asfalt kalitemiz heryerde aynı değil. Sessizden Sesli asfalta geçince insanı rahatsız ediyor, bunuda Arabaya bağlıyoruz.
Audi ile kıyaslamışsınız, Ben 2008 audi a6 ile kıyasladım hiçte öyle dağlar kadar fark yok. Bence insanlar Audi'ye binince sessiz olduğunu düşünmeye şartlanıyor. Ne de olsa Audi diye bakılıyor. İmkanı olan arkadaşlar lifte kaldırılmış bir Audinin salıncak takozları ile SuperB'ninkini kıyaslarlarsa aynı olduğunu görecekler. Zaten sesin Şasiye iletilmesine engel olan en önemli parçalar onlar.

Buda sesin db ölçümleri ile yapılmış test sonuçları. "Innengeräusche" iç gürültü demek. "Geräuscheindruck" genel ses izlenimi demek.
http://www.autozeitung.de/vergleichstes ... tbewertung

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti themarine » 24 Haz 2011, 08:16

evet testlerde vw lere göre yalıtımın iyi olmadığı yazıyodu.ama passatla aynı fiyata superb aldık o daayrı bir konu!
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir