SuperB Kül Tablası Sorunum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SuperB Kül Tablası Sorunum

İleti eskolik26 » 19 Nis 2011, 23:55

Fotolarda gördüğünüz üzere açılıp kapanan kül tablasını bozdum. Arasına birşey sıkıştırmadan durmuyor. Sürekli acık yani. İşin garibi çakmaklıkta çalışmıyor. Ne yapabilirim? Servis bir kül tablası icin inanılmaz fiyat cıkardı bir süredir böyle duruyor kül tablası.

Önerilerinizi bekliyorum dostlarım? Şimdiden cok tesekkürler.

eskolik26
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Cem Yalçınkaya
Nereden: İzmir
Arabanız: SuperB

İleti maozkan64 » 20 Nis 2011, 10:31

Kardeş benim 2004 Octavia'mın kül tablasını da beceriksiz bir tamirci çırağı böyle bozdu. Zorlayıp açtığı için tırnağını kırmış. Ben de senin gibi servisisine fiyat sordum ve şok oldum. :) Şoktan kurtulunca kül tablasını yerinden söktüm ve kendim tamir ettim, ben elektronik teknik öğretmenim, elimden böyle işler gelir.

Eğer bana gönderirsen tamir edebilirim. Göndermeği düşünürsen sana naşıl çıkartacağını da anlatırım.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti yonetici » 20 Nis 2011, 10:41

Motora birşey olsa böyle sorun olmaz ama sözkonusu iç aksam olunca çözüm bulmak zor oluyor. Muhtemelen sökmesi çok basit değildir yapabilecek adam bile uğraşmak istemez. Hadi diyelimki söktünüz parça falan kırıksa yedeği yoktur yenisini takmak gerekir. Ya çıkmasını bulacaksınız yada meraklıysanız kendiniz söküp bir çözüm geliştirmeye çalışacaksınız. Nasıl sökülebileceği konusnda ise hiçbir fikrim yok.

Çok kuvvetli neodymium mıknatıslar var bunlardan 1-2 tane bulup japon yapıştırıcı ile kapağın içine ve kül tablasına tutturursanız iş görür diye düşünüyorum aklıma başka gelen birşey yok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti AhmetH » 20 Nis 2011, 11:57

ahh bu plastik parçalar.
her zaman ama her zaman istisnasız pahalı olurlar :D

foruma resim ekleyebildiğinize göre internete aşinasınız diye düşünerek e-bay gibi sitelerden octavia ashtray gibi anahtar kelimeler ile çıkma olarak bulabileceğinizi düşünüyorum. belki burdaki çıkmacılardanda temin edilebilir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti eskolik26 » 20 Nis 2011, 17:37

maozkan64 yazdı:Kardeş benim 2004 Octavia'mın kül tablasını da beceriksiz bir tamirci çırağı böyle bozdu. Zorlayıp açtığı için tırnağını kırmış. Ben de senin gibi servisisine fiyat sordum ve şok oldum. :) Şoktan kurtulunca kül tablasını yerinden söktüm ve kendim tamir ettim, ben elektronik teknik öğretmenim, elimden böyle işler gelir.

Eğer bana gönderirsen tamir edebilirim. Göndermeği düşünürsen sana naşıl çıkartacağını da anlatırım.

Ustam ben izmirdeyim. Baktımda size kayseri diyor. Böyle bir şey olanaksız gibi.
Öndeki cakmaklıgın sigortası ile arkadaki sigortanın cakmaklıgı farklımıdır?
Arkadaki cakmaklıgım calısıyor?
eskolik26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 20 Nis 2011, 18:50

Benim octavia'da tek çakmaklık olduğu için bilemeyeceğim ama arabanın kullanım kitapçığındaki sigorta kutusu şemasına bakarsan oradan anlayabilirsin. Tek sigorta varsa iki çakmaklık için sigorta tektir, iki ayrı sigorta varsa herbiri için ayrı ayrıdır.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 20 Nis 2011, 18:57

eskolik26 yazdı:
maozkan64 yazdı:Kardeş benim 2004 Octavia'mın kül tablasını da beceriksiz bir tamirci çırağı böyle bozdu. Zorlayıp açtığı için tırnağını kırmış. Ben de senin gibi servisisine fiyat sordum ve şok oldum. :) Şoktan kurtulunca kül tablasını yerinden söktüm ve kendim tamir ettim, ben elektronik teknik öğretmenim, elimden böyle işler gelir.

Ustam ben izmirdeyim. Baktımda size kayseri diyor. Böyle bir şey olanaksız gibi.

Sizi gönderin diye zorlamak istemem ama mng kargo gönderileri 1 günde yerine ulaştırıyor. 1 gün geliş, 1gün gidiş, 1 veya iki gün bende kalır, toplamda en fazla 4 gün sürer, iki kargo parasına kül tablanız tamir olur. Tabii tercih sizin, ben sadece bir scodam.com üyesi olarak yardımcı olmak istedim.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskolik26 » 21 Nis 2011, 23:02

maozkan64 yazdı:
eskolik26 yazdı:

Sizi gönderin diye zorlamak istemem ama mng kargo gönderileri 1 günde yerine ulaştırıyor. 1 gün geliş, 1gün gidiş, 1 veya iki gün bende kalır, toplamda en fazla 4 gün sürer, iki kargo parasına kül tablanız tamir olur. Tabii tercih sizin, ben sadece bir scodam.com üyesi olarak yardımcı olmak istedim.

Hocam kül tablasında sorun yok ama kül tablası kapagı kapanmıyor. Sanırım anlatamadım. :) Kapagı kapanmıyor, sürekli acık. Onu sökmem icin ön göğüsten ayırmam lazım.
eskolik26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 22 Nis 2011, 07:38

Merak etmeyin, siz anlatabildiniz, ben de anlayabildim. :D
Aynısı bende de olduğu için sorunu biliyorum, içindeki tırnak kırık o yapılacak. Onun için kül tablasının komple sökülmesi gerekiyor. Dört vida sökülecek, kül tablası komple dışarıya alınacak.

İçindeki tırnak kırık olduğu için kapak kapanmıyor. Benim A4 octaviamın kül tablasının başına aynı olay geldiği için biliyorum.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetuslu » 12 Nis 2016, 23:29

Arkadaşlar aynı sorun bendede oldu ve kendim tamir etmeye karar verdim basit birşey olduğunu göstermek için tamir esnasında videoya çektim. Tamirini gözünde büyütenler ve nasıl olacağını merak edenler için link veriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=zQGLD_Qzkos
mehmetuslu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mehmet Uslu
Nereden: Çorum
Arabanız: Skoda Octavia

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir