Garanti Kapsamı ve Baskı Balata Yardım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Garanti Kapsamı ve Baskı Balata Yardım.

İleti superb2009 » 07 Tem 2011, 19:33

Herkese merhabalar.Aracım şuan 35.000 kmde ve ağırlıklı olarak uzun yolda kullanılan bir araç konumundadır.Geçtiğimiz hafta ara hızlanmalarda araçta bir sorun farkettim,şöyle ki devir sayacı hayli yükseliyor ancak araç ivmelenmiyordu.Kayserideki yetkili servise aracı götürdüm ve baskı balatasının değişmesi gerektiği söylendi.Aracı genelde babam kullanıyor ve kendisi istanbulda 30 yıllık şöförlük deneyimine sahip.Daha önce Mercedes aracımızın baskı balatası 100.000 km sonra değişmiş idi.Bu durumun aracı uzun yolda kullanımımızın da bir etkisi olarak fabrikasyon bir hata olabileceği ve garanti kapsamında değiştirilmesi gerektiğini servise bildirdik.Servis garanti kapsamında değiştirmeyi kabul etti ve değiştirdi.Bugün babamı tekrar arayarak 2009 yılı mayıs ayında aldığımız aracın garantisinin bitmiş olduğunu ve yaklaşık 785 TL ücreti yeniden talep ettiklerini öğrenmiş bulundum.Kıymetli tecrübeli forum sakinleri araçlarımızın garanti süresi 3 yıl / 100.000 km şeklinde midir değil midir?Bilgisi olanların bilgisini ve yaşadığım olayla ilgili görüşlerinizi paylaşmanıza mutlu olacağımı belirtir kazasız güzel günler dilerim.

Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti skodahastası » 07 Tem 2011, 20:12

Benim bildiğim 2 yıl sınırsız km 2 yıl sizin dolmuş onun için bir çare yok gidip yaptıracaksınız.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti superb2009 » 07 Tem 2011, 20:16

Çok teşekkür ederim yanıtınız için,şöyle de bir durum var araç yapıldı garanti kapsamında değişti sorun yok dediler,teslimattan 1 hafta sonra arayarak ödeme istiyor olmaları biraz garibime gitti :)
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 07 Tem 2011, 20:56

superb2009 yazdı:Çok teşekkür ederim yanıtınız için,şöyle de bir durum var araç yapıldı garanti kapsamında değişti sorun yok dediler,teslimattan 1 hafta sonra arayarak ödeme istiyor olmaları biraz garibime gitti :)

İlginç bir durum. Olay garanti süresinden sonra olmasına rağmen servis büyük ihtimal müşteri memnuniyetsizliğinden işlem yapmış.

İşlemi resmi servis yaptıysa size muhakkak servis fişi kesmiş hatta sizde imzalamışsınız ve orada da işlemin garantiden yapıldığı yazıyordur. Bu durumda yapılan iş kapanmış olur. Sizden sonradan bir ücret talep edemezler.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti unknown1 » 07 Tem 2011, 23:09

Ford otosan gölcük fabrikasında siste çalışmamız oldu.Orada sıfır araçları ne hale getirdiklerini gördüm :)
Araba çıktığında sıfır koku ileçıkıyor geldiğinde her tarafı kokuyor sonra ne işlem yapıyolar bilmiyorum birde içerde teste tabi tutuyolar setler virajlar vs :) sonra yüklyolar.
Bu arada hocam
geçmiş olsun ve teşekkürler.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti superb2009 » 08 Tem 2011, 19:26

Servise aracı bırakırken teslim kağıdı imzalamıştım ancak teslim ederlerken herhangi birşey imzalamam gerekiyor mu soruma cevapları "yok tamam hallettik geçmiş olsun" şeklinde idi.Garibime gitti ancak güven duyduğum bir servis ve yetkili satıcı haline gelmişti.Öyle ki 3 arkadaşıma oradan araç bile aldırdım.Ama son yaşananlar beni markadan soğutmaya başladı, sanırım mercedesli günlere yeniden dönmek gerekiyor.Teşekkür ederim alâkanız için.

skodaizm yazdı:
superb2009 yazdı:Çok teşekkür ederim yanıtınız için,şöyle de bir durum var araç yapıldı garanti kapsamında değişti sorun yok dediler,teslimattan 1 hafta sonra arayarak ödeme istiyor olmaları biraz garibime gitti :)

İlginç bir durum. Olay garanti süresinden sonra olmasına rağmen servis büyük ihtimal müşteri memnuniyetsizliğinden işlem yapmış.

İşlemi resmi servis yaptıysa size muhakkak servis fişi kesmiş hatta sizde imzalamışsınız ve orada da işlemin garantiden yapıldığı yazıyordur. Bu durumda yapılan iş kapanmış olur. Sizden sonradan bir ücret talep edemezler.

__Hakan Ün__
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

İleti superb2009 » 08 Tem 2011, 19:31

Aracım böyle bir araç idiyse de artık günahları boyunlarına,teşekkür ederim ilginiz için.Umarım kimsenin başına gelmez.

umitcan yazdı:Ford otosan gölcük fabrikasında siste çalışmamız oldu.Orada sıfır araçları ne hale getirdiklerini gördüm :)
Araba çıktığında sıfır koku ileçıkıyor geldiğinde her tarafı kokuyor sonra ne işlem yapıyolar bilmiyorum birde içerde teste tabi tutuyolar setler virajlar vs :) sonra yüklyolar.
Bu arada hocam
geçmiş olsun ve teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 08 Tem 2011, 20:07

superb2009 yazdı:Servise aracı bırakırken teslim kağıdı imzalamıştım ancak teslim ederlerken herhangi birşey imzalamam gerekiyor mu soruma cevapları "yok tamam hallettik geçmiş olsun" şeklinde idi.Garibime gitti ancak güven duyduğum bir servis ve yetkili satıcı haline gelmişti.Öyle ki 3 arkadaşıma oradan araç bile aldırdım.Ama son yaşananlar beni markadan soğutmaya başladı, sanırım mercedesli günlere yeniden dönmek gerekiyor.Teşekkür ederim alâkanız için.

Madem aracı teslim aldınız ( daha sonra aradıklarına göre) ; Sizde herhangi bir ödeme yapmayıp, Yüce Oto ya durumu anlatın. Büyük ihtimal ilgilenip sorunu çözeceklerdir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir